האח הגדול, צילום מסך -

האח הגדול - מתכוננים לפסח עם איציק כרסנטי

עם מלח במקום שום ודיוקן עצמי במקום תנ"ך - איציק כרסנטי חזר עם הקרקס לבית האח הגדול לעשות לדמות שלו וידוא הריגה וגם: האם קסניה היא טפט או עוגת פרווה? • טור האח הגדול, התור של מיכל

yrhhxh

והפעם, התור של מיכל:

 

ראיתם פעם נרקסיסט פגוע? הוספתם פעם שמן למדורה? שמתם פעם בושם במקום להתקלח? בכל מקרה - קרלוס. קרלוס כרסנטי איציק הראשון (ונקווה שהאחרון) נשלח לבית האח הגדול אחרי טירונות אצל שי חי שכללה שטיפת מוח, למידת טקסטים, שיעורי משחק ושיעורי אלתור. זוכרים את מופע ועידת התרבות שלו? עם השום והתנ"ך? אז המופע של פסח פי אלף יותר טוב. הפעם הגיע קרלוס עם הגדה מודפסת, כרטיסים מוכנים למופע שלו, מלח ים אטלנטי וכמובן תמונה חתומה שלו, כי הוא הרי "תמיר כלולב, מושלם כאתרוג וחד כתער". שיט לא ידעתי שתער זה אחד מארבעת המינים.

 

 

לטורים הקודמים:

האח הגדול - הפרק שהביך אותי

האח הגדול - כל האמת בפרצוף: גרסת הטוקבקיסטים

 

מיך

סוריאליזם מהו

 

מילים רבות לא יוכלו לתאר את מופע הטירוף והחמלה (נגיע לזה) ואני מניחה שזאת עוד רק הגרסא המצונזרת למוות. הכי יפה ועצוב היה לראות איך קרלוס, שמתנהג כמו אתרוג מטורלל, שוב ושוב מלין על היחס כלפיו על כך שלא כובד והוערץ כפי שראוי היה לו ועל זה הזעם שלו - על זה שבתכלס, פשוט לא כל כך אהבו אותו.

 

אדם שפוי מבין שלא כולם יאהבו אותו ואי אפשר לעשות סנקציות מופרעות למי שלא אוהב אותך, אך אדם נרקסיסט לעומת זאת - בכלל לא מבין או מכיר אופציה כזו ומבחינתו, לא לאהוב אותו, זה פשע אנושי, אוקסימורון נפשי - משהו שיהיה צריך לתת עליו את הדין וכמובן לשאת בתוצאות. כפי שאמר לקסניה: "את צפית במחזה הסוריאליסטי בו אני הולך הביתה ולא עשית כלום", כאשר נשאלת השאלה - למה זה סוריאליסטי, מי אתה בכלל?

 

בהחלט סוריאליזם
 

בהחלט סוריאליזם(צילום מסך -)

שי חי תניה

אני חומל אותך

 

וכך מבחינת קרלוס כל אחד בבית האח "מייצג חלק אפל אחר באנושות", בלה בלה בלה, אה כן - וקסניה יושבת שם מולו ומקשיבה לכל זה. עכשיו קסניה, אני מבינה שאת לא צועקת ולא מתלהמת וזה יפה ומוערך אבל כמה התחננתי לאלוהים כשצפיתי בזה שפשוט תקרעי מצחוק, שתקשיבי להבלים המוטרפים האלה ותביני שזאת בדיחה - שאת יושבת מול בדיחה שמספרת לך בדיחה. צחוק אחד של קסניה, בחצי פה, עם נחירה קלה, עם הבוז הראוי - והמופע היה מבוטל. מופע הוא מופע רק אם יש לו קהל.

 

אם קסניה הייתה פשוט צוחקת עליו זה היה כמו לחשוף את הטריק של הקוסם על הבמה, זה לא היה יכול להימשך. אבל - זה נמשך. היה גם פיזור כאוטי של מלח על קסניה וסביבתה (נגד עין הרע, יותר אהבתי את השום של המופע הקודם) ואז נאום רשע של בוגר קורס "כל האמת בפנים": "קסניה. את טפט. את עוגת פרווה בקונדיטוריה, אני ממליץ לך ללכת לסדנאות וקורסים שיעזרו לך להיפתח. אבל למרות הכל אני חומל אותך". העיקר החמלה.

 

זוכרים שקרלוס קרא לעמרי "אב כל החטאים"? (ושוב - הטירוף) אז הוא אולי אב כל החטאים אבל הוא המושיע שלי כי הוא שם סוף לזמן המסך הכי בלתי ראוי שנראה כאן בתולדותינו. תודה לך עמרי, בשבילי אתה אב כל הקדושים.

 

בודהה כרסנטי
 

בודהה כרסנטי(צילום מסך -)

הפעלות

האמת שהמשך הפרק היה די דלוח, קסניה חוותה הרבה הרהורי נפש - האם דיברה מספיק, האם נרמסה, האם היא עוגת פרווה טעימה, לא טעימה. האח הגדול מצדו אמר לה שזה "לא זמן לחשבון נפש, לכי להתמזמז עם עמרי". סתם, בלי הסוף. בינתיים הבית באווירה של גמר - מתרגשים מהרעיון של לישון בבית ולקום יקיצה טבעית - בערך כמו החוויה של לראות סדרה טלוויזיה ולא לרוץ לכתוב עלייה דבר ראשון בבוקר, בקרוב נחווה זאת יחד כולנו.

 

הפרק המשיך באיזון כימי אחרי הביקור של קרלוס עם ביקור של תמר, שעושה כל האמת בפנים, רק של פיות טובות - זה באמת היה חמוד ומקסים והיא בחרה קטעים טובים וכולם התרגשו והתחזקו וזהו, אין מה להרחיב. חוץ מפינג פונג התלמוד (שיכול להיות סטארט אפ) שהיה בין ברק לתמר, כשהיא אמרה לו (על שי חי): "בנפול אויבך אל תשמח" והוא ענה לה בלי להסס: "הקם להורגך השכם להורגו" ואני אומרת - "בראשית ברא ה' את השמיים ואת הארץ" ומנצחת במשחק.

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)

ציטוט

קסניה מודחת


קסניה באמת יפהפיה מדהימה, בחורה מתוקה אבל בסדר, נתמודד עם הגמר גם בלעדיה. רק היה לי חבל שאחרי כל התהליכים הנפשיים שעברה, כשארז שאל אותה איך הרגישה שם בחדר עם איציק היא ענתה שהיא צריכה לראות את הקטע כדי לדעת. למה? כדי שתביני לפי העריכה והמוזיקה ברקע מה הרגשת? את אמורה להכיר את עצמך יותר טוב מיורם זק. ועוד מילה על ההדחה שלה - אם רציתם לראות פעם דיסוננס קוגנטיבי אבל לא יצא לכם אף פעם - אז התגובה של עמרי כשברק יצא מחלל הזמן.

 

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)

רגעים לציטוט-

 

קרלוס: "המצלמות מזמינות אותי בחום לתת את הדרשה שלי", אמא'לה, יותר פסיכי מקניה ווסט

 

קרלוס: "כל אחד ממכם הוא צד אפל באנושות, או במילים אחרות - מסחרה", בפסיכומטרי זה לא היה תופס

 

קרלוס לקסניה: "בואי ננהל שיחה יפה", רק אם היא יכולה לשפוך עלייך פלפל אחרי ששפכת עליה מלח

 

תמר לשי מיקה: "אני חייבת להגיד לך שני דברים- 1. יש לך אודם על השיניים", חברת אמת

 

ברק: "אני רוצה לבכות אבל לא רוצה שיימרח לי", גבר אמיתי

 

ברק: "גם אם יזמינו אותי להשקה של סנדלי שורש בירוחם אני אבוא", תיאום ציפיות סלב

 

דודו: "סתם הזמנו אוכל, יכולנו להזמין רק וודקות", תפיסת העולם שלי בדיוק