תודה רבה? יורם זק מצטרף לקרקס, צילום מסך -

האח הגדול - שי חי והקרקס הנודד עוזבים את העיר

אחרי לילה דרמטי וסוער שי חי עוזב את בית האח הגדול ולוקח איתו את פמלייתו. אז מה יקרה עכשיו בהמשך העונה ולמה רק ארז טל לא מפחד משי חי? • טור האח הגדול, התור של מיכל

שי מיקה

והפעם, התור של מיכל:

 

זהו חברים, הקרקס עוזב את העיר. שי חי ולהקתו המשונה, תניה ואיציק, נודדים אל היעד הבא. נכון שאולי עכשיו יהיה פחות מעניין, נכון שאומרים שדווקא לשבור כוס או צלחת (או דגם מקרטון של "האומן 17") מביא מזל טוב, נכון שלמדנו מתניה שיעור מאלף בסודותיה של גיישה אבל - לכל דבר טוב יש סוף.

 

לטורים הקודמים:

האח הגדול - ירח הדבש העגום של שי חי ותניה

האח הגדול - "אנחנו זבל, כולנו"

 

חודדה

אספר לכם רגע סיפור קצר: היה הייתה פעם, בארץ רחוקה רחוקה, נסיכה אצילית ועדינה בשם מעיין חודדה. מעיין חודדה השתתפה בשעשועון של חצר המלך שנקרא: "האח הגדול", אך יום אחד השתבשה דעתה של הנסיכה חודדה עליה, וברגע של זעם שפכה על אחת המשתתפות כוס מים. מיד נקראה חודדה להישפט בפני השופט העליון וגורשה עוד באותו הערב מחצר המלך בבושת פנים. חודדה הייתה לא מאוד יפה ולא מאוד חטובה ואילו המשתתפת שעליה שפכה כוס מים הייתה במקרה בלונדינית חטובה וכחולת עיניים.

 

שי חי עשה בבית האח כבר 80 מעייני חודדה, אבל שי חי הוא גבר גבוה ונאה ואור היא לא בלונדינית גבוהה כחולת עיניים, וכך איכשהו יצא ששי חי נשאר ונשאר ונשאר בבית האח במה שלא נתפס כאלימות אלא כעוצמה, כריזמה, כל האמת בפנים, נאמנות עצמית וכו'. לו היה שי חי גבר שמנמן, נמוך ומקריח התגובות היו מיד - "תעיפו את הדבר הזה מהבית!" אבל על זה נדבר בהרחבה כבר ביום אחר.

 

מעיין חודדה בדרך לחצר המלך
 

מעיין חודדה בדרך לחצר המלך(בוצ'צ'ו)

איציק

ועידת התרבות של איציק כרסנטי

 

אז איכשהו שי חי נשאר בבית למרות הכל, גורר אחריו את בובותיו - תניה ואיציק, כאשר באמת היריעה קצרה מלהכיל; תניה כנראה תאלץ להתרגל לחיים של הסתתרות במקלחת עד יעבור זעם ובאשר לאיציק, מכירים את שעון האורלוגין? השעון הגדול הזה עם המחוגה שזזה ימינה ושמאלה? אז איציק כרסנטי. לבן אדם אין מושג מי הוא, מה הוא, את מי הוא אוהב על מי הוא כועס, מה הם העקרונות שלו, מהם עקרונות.

 

מי שלא היה בוועידת התרבות של הארץ ופספס את הפרפורמנס של הדגל בתחת יכל להתנחם אמש במופע הפרפורמנס המרהיב של איציק אשר כלל אלמנטים רבים ומגוונים. ראשית - פנייה נרגשת למצלמות, כמעט כמו של גלעד שליט - "הצילו, שרת התרבות שלחי עזרה, אני כלוא בבית האח הגדול ומוחרם, מחביאים ממני אוכל, נשארו לי שלושה ימים לחיות, ילדים - זעקו את זעקתי!", כחלק ממופע הביזאר כל הדרמה הנ"ל לוותה בחיבוק אמיץ של ספר התנ"ך והושלמה על ידי פיזור של קליפות שום על השטיח, בקיצור - לא ברור למה אומרים שתיאטרון הפרינג' לא פורח.

 

הנאום של אציק היה כה נפלא ושילב מושגים חדשים כמו מטרי- ארכי, (גם מטריאכלי וגם פטריאכלי. והרי לאיזה עוד תיאוריה אפשר לצפות מאיציק שהוא גם קרלוס שהוא גם ייצא אחרון מהבית ורק בדלת הראשית וגם יום אחרי זה משתרך החוצה מאחורי שי חי דרך הדלת האחורית?) בהמשך למופע הטירוף וההוכחה שלא חייבים איי קיו מינימלי כדי לשרוד, איציק יצא אל ארז וקורין שם טען שטמנו לו מלכודת (אלוהים יודע על מה מדובר) וש"נתנו לו לאכול מחד גיסא והרעילו אותו עם שיפוד מחד גיסא", כמו שאמרתי - לא צריך הרבה כדי לשרוד.

 

איפה אני קונה מנוי להצגות הבאות?
 

איפה אני קונה מנוי להצגות הבאות?(צילום מסך -)

בועט בדבר

"זאת לא העונה שלי"


חזרה לקצת מהטירוף שבבית - אם היינו צריכם הוכחה שלדיירים באמת אין שמץ של מושג מה קורה בחוץ אז קיבלנו אותה כששי חי הסביר לתני שזאת לא העונה שלו, כאשר העונה הזו תיזכר לעד בתור העונה של שי חי בלבד, לטוב ולרע. מיד לאחר מכן הוא אומר לתניה בלבביות של רוצח שכיר - "בשבת את עפה מפה" והולך לחפש איפה עוד הוא יכול לגרום קצת נזק נפשי. אה כן! המיצב של אור, הוא פשוט חייב להיהרס! רגע למה בעצם? אמממ כי הוא של אור וגם הוא מכוער וגם אור מכוערת וכולם מכוערים וצריך לחסל אותם בגלל זה. ככה זה, ילדים קטנים שלוקחים להם את הצעצוע (כל האמת בפרצוף) הולכים ושוברים את הצעצועים של ילדים אחרים אבל אז מה עושה הגננת במקרה כזה? מסתבר שמתחננת אליהם במשך שעות שלא יעזבו את הגן....

 

חזרה לבית. שי חי מתעורר מנמנום למשמע צעקות של איציק (שהרי מנסה לחקות את שי חי בהכל, גם בריבים קולניים, אבל כמו בכל השאר - גם זה לא מצליח לו כי הוא פשוט לא מבין מה הוא עושה ואיך). הפעם הוא משחק עם כולם דג מלוח עושה חיים משוגעים עד שלפתע הוא פורץ בזעקות שבר: "אני מוחרם! אני מושפל!" שי חי מריח את הדם ומחליט שאין מצב שיהיה פה אקשן והוא לא יקבל זמן מסך ומחליט שזה הזמן לשחק כדורגל עם המיצב של אור ולבעוט בו לכל הרוחות בעוד קרלוס, שכמו כל סייד קיק לעולם לא יוכיח את עצמו ברגע האמת - בוהה מהצד מבועת-מעריץ-רושם הערות (רגע אחרי זה יילך למטבח וישבור צלחת בלי קשר לכלום - כאמור חיקוי כושל).

 

 

מחד גיסא וגם מהחד גיסא השני
 

מחד גיסא וגם מהחד גיסא השני(צילום מסך -)

מהו חרם

 

בינתיים הבית כמרקחה, כולם מאיימים בחרם מכל הכיוונים (מסתמן ש'חרם' זו המילה הכי טרנדית של העונה), שי חי מתבצר בחדר האח שעות ואנו לא שומעים מילה ממה שהאח הגדול אומר לו - אולי כי קשה לשמוע דרך קול חנוק מבכי וקינוחי אף רועמים. בסוף האח הגדול נפרד משי חי בצער רב (לאחר שאזכיר לכם שוב שחודדה הועפה לאלתר בנזיפה קרה) ורק זעקות עמומות עוד נשמעות עד עכשיו ברחבי נווה אילן: "אבל הרייטינג שלייי!!! הרייטינג שליייייי!!!!!" מוזר.

 

אפשר להגיד הרבה דברים על ארז טל אבל לפחות אי אפשר להגיד עליו שגם הוא מפחד משי חי. וכך סוף סוף מישהו שאל אותו - תגיד, מה הסיפור שלך? למה אתה מתנהג ככה? על איזה חרם אתה בעצם מדבר? האם המים מחרימים את השמן? האם האנטילופות מחרימות את האריה? זו הייתה התרחקות טבעית של חוסר כימיה, אנשים נעלבו, פחדו, או סלדו ממך ובחרו, איש איש מסיבותיו, לא לרצות בקרבתך. אבל בתפיסת העולם של נרקסיסט - אין אפשרות לא לרצות בחברתך, יש רק אפשרות של קנאה בך.

 

זה רק אני והחרם שלי
 

זה רק אני והחרם שלי(צילום מסך -)

אתה לא אוהב את זה? תבעט בזה

 

שי חי הסביר שבעט לאור בדבר כי זה היה מכוער (לא, כי הטבעת שעשית לתניה) וכך עובר היטב המסר שאם משהו לא יפה או מוצא חן בעינייך - מגיע לו מכות. איזה מזל שיש לנו פריים טיים. אה וגם תניה הייתה שם, אבל זהו כידוע מופע של איש אחד, נשאר רק לקוות בשבילה שהיא מודעת לזה שכך ייראו חייה.

 

ולכל הטוענים ששי חי הוא רודף צדק, רודף הצדק בעצמו הסביר במילים אחרות - שצדק ממש לא מעניין אותו בסיפור המצמרר שלו בנסט, על הילד בבית הספר שלו שחטף מכות רק כי היה רוסי ואיך שי חי הרביץ לאלו שהרביצו לו - לא כדי לעזור לו, אלא כדי להוריד למרביצים את החיוך מהפנים. כי זאת בדיוק הנקודה חברים, זה לא סיפור על צדק ולא על מוסר - כמו שפשוט יש מקום רק לבריון אחד בעיירה הזאת.

 

 

(צילום מסך -)

ציטוט

רגעים לציטוט:

 

קרלוס: "זה היה מכוער, כמו באיזה חינה", אני לא רוצה לסכסך אבל....

 

קרלוס: "קסטה שלמה של פראמין לא תעביר את תחושת הבחילה", רגע אבל אם נשים אותה בווקמן?

 

תניה על אור: "המנוולת הזאת יודעת להכין ממולאים", אפשר לבעוט בהם אח"כ

 

תניה: "מהיום שבאתי רק רציתי שישחקו איתי", שלום גן פשוש

 

איציק: "אני לא אשחק איתכם יותר בחיים!", שלום גן פשוש #2

 

תניה: "הקול שלי נשמע, גם ללכת אחרי הגבר שלי זה להשמיע קול", מבוא לפמיניזם חלק א'

 

ארז לשי חי: "אני מקווה שתחזור בך מזה שאתה לא חוזר בך", נחש נשך נחש