מי אתה? ולמה?, צילום מסך -

האח הגדול - ירח הדבש העגום של שי חי ותניה

תניה ושי חי בדיכאון פוסט אירוסים, דודו מתגעגע לחמש על אחד ואור עושה לאח הגדול "כל האמת בפרצוף" • טור האח הגדול, התור של מיכל

שי מיקה

והפעם, התור של מיכל:

 

אתמול היה פרק מעניין; חצי ממנו היה כרגיל קרנבל שי חי; התנגחויות מילוליות מהסוג המובחר ביותר ("את לא צ'יוואווה את פינצ'ר") בתוספת התפרצות אלימה נחמדה כזאת, אבל החצי השני של הפרק הציג אלטרנטיבה, שהאח הגדול היה הוגן מספיק כדי להציע אותה ולשדר אותה בפריים טיים, וזה ייאמר לזכותו אבל נחזור לזה בהמשך. הפרק מתחיל באמת באסון רב הקומות שנקרא התסרוקת של שי מיקה, איציק קרסנטי - יש כל כך הרבה סיבות להיות נגדך כאדם ועכשיו מתברר שיש גם סיבות ממשיות להיות נגדך כספר אז חברים - אני באמת מצפה ממכם לעשות את ההחלטות הנכונות.

 

 

לטורים הקודמים:

האח הגדול - "אנחנו זבל, כולנו"

האח הגדול - שקשוקה, פדופיליה ומה שביניהם

 

דודו שי חי

יש לי רגש חברי אלייך


אחרי שנגמרה המשימה הארוכה בהיסטוריה, (משהו שקשור בסין, חומה ותפוזונים), שי חי עדיין חי את העבר; "בסין, אם כד נשבר, מדביקים אותו עם זהב", שזה בעצם אומר - אף אחד כאן לא חבר שלי וכולכם חארות וצבועים. למה? כי אני לא רואה זהב על הגוף הזה!

 

דודו, שבאמת מנסה להיות חבר של שי חי (יום יבוא ושי חי יבין שגם אם אבא ואמא כועסים עליו הם עדיין אוהבים אותו) קורא לשי חי לנסט, שם משום מה ואיכשהו יוצא שהוא זה שמתנצל כי יש לו רגש חברי חזק אליו (לפחות לא רגש של חמש על אחד). בהמשך שי חי גם מעביר לכולנו קורס מזורז ברדוקציה מגמתית: "מה זה חברות לעומת חומה מסריחה מקלקר?" יטיח בדודו. מעניין, זאת לא הייתה רק "חומה מסריחה מקלקר" כשטענת שהיא הדבר הכי נורא שיכול לקרות לזוגיות ולנפש האדם. אבל טעות שלי, כנראה משהו בקלקר השתנה. סליחה שי חי.

 

ביפן זה לא היה קורה
 

ביפן זה לא היה קורה(צילום מסך -)

שי חי תניה

ירח דבש מקולקל


זוכרים שתניה ושי חי התארסו? אז בינתיים זה נראה כמו הימים הכי שחורים שידעו יחד ובנפרד, סה"כ כמו בכל אירוסים נורמליים. תניה בדיכאון קליני, לא יכולה להפסיק לבכות ולהרגיש לבד ואילו שי חי עובר רגרסיה גברית ל- "לא יכול לשמוע, לא יכול להכיל, לא יכול לתת, מה את רוצה ממני", עד כאן יותר טוב מכל ירח דבש בזנזיבר. תניה נכנסת למעגל הטראגי וחסר המוצא בו ככל ששי חי לא נותן לה אהבה ככה היא צריכה את זה יותר וככל שהיא צריכה את זה יותר - ככה הוא רוצה לתת את זה פחות. בהמשך יפעיל עליה גם קצת פאסיב אגרסיב, (ברק ואור יהיו בני המזל שיזכו באקטיב אגרסיב) והוא אומר לתניה: "אני לא יודע כבר מה להגיד לך, זה מתחיל להזכיר לי את הנישואים הקודמים שלי". כן שמעתם נכון, שלושה ימים אל תוך אופוריית האירוסין מריחים כבר את הגירושים בפתח ואילו תניה מיד מגיבה בהישרדותיות של גיישה: "להכין לך אוכל?"

 

בהמשך שי חי וסגנו וסגניתו - קרלוס ותניה, מתכננים איך להיות אאוטסיידרים מוחלטים ולאכול לבד לנקות לבד ולחיות בהפרדה מוחלטת מהמקום בו הם נמצאים כי, אמממ, כי זה מה ששי חי רוצה. "אבל יש פה אנשים שאני כן אוהבת", מנסה תניה להבליח לרגע עם מי שהיא באמת "אז מה?" סוגר שי חי את הדיון הלא רלוונטי וחוזר אל ליצן החצר שלו, קרלוס, לסגור איתו תוכנית פעולה. בינתייים תניה נאלצת לחיות חיים מתישים של צל משתרך, מופרדת מכולם בעל כורחה, מוחרמת ומחרימה ללא רצונה, עייפה, עצובה וחסרת נחמה - ומאורסת להמשך חיים שלמים שכאלה, שיהיה בהצלחה.

 

ימים של אושר
 

ימים של אושר(צילום מסך -)

ארוחת שישי קרלוס

פולחן ארוחת שישי


הבית כמרקחה בגלל הפרה הקדושה שנקראת: "ארוחת שישי", כל מי שמודיע שלא יישב לשולחן בשישי, כאילו הודיע שיחלק את ירושלים, ואכן כמו בעולם שבחוץ - כולם משתמשים בזה כל הזמן בשביל לפלג את הבית. אז אחרי ששי חי נתן הוראה לפקודיו שיישבו לבד בשישי (תניה: אבל אני לא בטוחה שזה מה שאני רוצה, אוקיי בסדר, קרלוס: כן המפקד מיד המפקד) יוצא קרלוס להכין את השטח: "שומעים רגע? אולי אני לא אשב אתכם בשישי כי אני לא סובל את כולכם אחד אחד אבל תקבלו את זה באהבה טוב מכוערים שלי?"

 

ואז שוב המשולש המתלקח של 'אוכל-ישראל-רגשות' עולה באש ואור לא מוכנה לשמוע יותר, שי חי יושב במפקדה ומחלק לקרלוס צל"שים וברק שומע את השם שלו ובא לברר על מה מדובר, בתגובה שי חי מקבל התקף אלים נוסף שמטויח איכשהו בפעם האלף כאשר היופי הוא שבסוף ברק הוא זה שנקרא לחדר האח הגדול ולא שי חי. הייתכן שגם האח הגדול עצמו מפחד ממנו? כנראה.

 

בינתיים קרלוס ממשיך להוכיח שיש לו עמוד שדרה של מדוזה ואישיות כובשת של קרפדת ביצות כשהוא הולך בבית ומודיע לכולם שהוא שונא אותם, אומר לאור שהיא מכוערת ודוחה ורץ מיד לשי חי לקבל את צ'ופר הבונזו שלו אך אבוי, הקיסר שי חי שינה את התוכנית ועכשיו בעצם צריך לאהוב את כולם! אין שום בעיה, קרלוס מכשכש בזנב ורץ אל עמרי ומנשק אותו. הפעם הצ'ופר הוא בטעם נקניק מעושן.

 

אבל למי אכפת ממך לא הבנתי
 

אבל למי אכפת ממך לא הבנתי(צילום מסך -)

אור

אבל גם שי חי צריך למלא אחר הוראותיו הוא ולכן ניגש לידידתו הפקינז, רינת, אומר לה משהו כמו "איזה יום יפה היום הא? לא חבל לריב?" והיא מצידה סולחת מיד על הכל. אח"כ יעבור שי חי במטבח וימלמל ליד אור תוך כדי הליכה "מצטער שהגזמתי" וימשיך ללכת. מעניין שכל האמת בפרצוף היא נר לרגליו אבל התנצלות נעשית תוך כדי הליכה.

 

בינתיים בחדר האח הגדול, אור מופיעה עם האלטרנטיבה שדיברנו עליה קודם ועושה לאח הגדול "כל האמת בפרצוף" משלה. אמש העבירה אור שיעור מאלף בתקשורת המונים, סוציולוגיה ופסיכולוגיה. נרדמתם כבר? אין מה לעשות. אי אפשר באמת להפריד בין מי שמוכתר כמלך בתוכנית עם 40% רייטינג, לבין מי שמוכתר מחוץ לכותלי האח הגדול ובהחלט יהיה מעניין לראות באיזו מגמת עריכה ינקוט האח הגדול בפרק הבא. בינתיים 1:0 לטירוף: קרלוס נשאר בבית ורינת הולכת. מי אתם אנשים שמצביעים לקרלוס? באותה מידה אתם יכולים להצביע לפרסומות או לבקבוק שמפו ריק. תודה.

 

בסדר, גם ככה מי שמצביע ביבי לא היה מצביע לה
 

בסדר, גם ככה מי שמצביע ביבי לא היה מצביע לה(צילום מסך -)

ציטוט

רגעים לציטוט:

 

רינת: "סטייקיאדה, כל שניה אנשים מתהפכים", סטייקיאדה - העדלאידע החדש

 

תניה לשי חי: "היום בכלל לא דיברנו על האירוסים", המשפט שכל גבר שומע בסיוטים

 

דודו: "חודשיים לא עשיתי חמש על אחד". תודה על המידע הזה ועל הסלנג החדש

 

שי חי על אור: "היא אישה של מדון", וייחר אף שי חי מאוד

 

אור לאח הגדול: "לביבי יש את אדלסון ולשי חי יש אותכם", משל עם מוסר השכל

 

ברק על קרלוס: "סתם מלצרית בסנוקר", לא יודעת מה הקשר אבל כל מי שלא אוהב את קרלוס הוא חבר שלי

 

קרלוס: "אני לא הולך אחרי אף אחד, אני תמיד ראש הקבוצה", ובאנטרטיקה חם ותירס לא נתקע בשיניים בכלל

 

עמרי לאור: "יש פה הרבה אנשים שעומדים מאחורייך", נכון, וחבל שהם מאחוריה ולא לצידה

 

תיאוריית הקשר של שי חי: "אור יושבת במיטות של אנשים", בהחלט סכנה, נשמעת כמו אישה של מדון

 

עמרי: "טוב שאני ואיציק השלמנו, אני צריך להסתפר", ראית אבל מה הוא עשה לשי מיקה?

 

חבל
 

חבל(צילום מסך -)