את עוד פה?? המשחק נגמר כבר מזמן!, צילום מסך -

הישרדות: הבגידה הגדולה של טיטי

והפעם בהישרדות: טילטיל רוצה עוד ילד, טיטי מבקשת מכוכבי לשים לו סכין בגב וגם: השיר של דנה ברגר חוזר לרדוף אותנו בסיוטים • ביקורת פרק

שיחות

יש לנו רביעיית גמר! מסתבר שדנה הזומבי לא חוזרת למשחק, כשאני חייבת לשאול משהו - מישהו זכר בכלל שדנה עוד מסתובבת שם? כנראה שכמה אנשים בהפקה.

 

הפרק נפתח בשיחות המרגשות לבית; טיטי לוחשת בטלפון באמהרית לאח שלה: "אל תדאג אני זורקת את כוכבי לאש היום ומביאה לנו את המיליון" (סתם לא), רוסלנה מנסה להבין מה לעזאזל אייל גולן עושה בלונדון בלעדיה, טילטיל מחליט שזה הזמן להודיע לאשתו שתכין את הביוץ: "ורד! אני רוצה עוד ילד!" ורד: "בסדר גמור" (יין וייאנג) ובנוסף, אנחנו מגלים שכוכבי עושה את כל זה בשביל שאמא שלו תוכל להשוויץ בפני החברות במספרה.

 

 

בפרקים הקודמים של הישרדות:

הישרדות: רוסלנה בגמר, מי יצטרף אליה?
"הישרדות": "אם זו הדרך, אלך בה עכשיו"

 

 

"תקנה לי דברים בפרימרק"(צילום מסך -)

סירות

אישה, גבר, רגש


בהמשך גיא מגיע אל האי כוונוס שעולה מן המים, כישו שיורד מן השמיים - השורדים שרואים אותו כל יום בסביבה זו או אחרת בג'ונגל חווים משום מה דיסוננס קוגנטיבי מוזר ולא מצליחים לעכל שגיא זוארץ (פאקינג גיא זוארץ!) על האי שלהם. נרגשים ומבולבלים הם מראים לו את מעונם הצנוע והוא כמו כל אורח טוב לא בא בידיים ריקות אלא הביא עימו קפה ועוגה מתנת- מתנת - ? האם הלא ייאמן קרה האם זהו לא תוכן שיווקי? ככה סתם, עוגה בלי שם, בלי כתובת? אבל איך אדע מה לרכוש?? אשמח להמלצות.

 

בכל אופן, היות וכל המכוניות כבר חולקו והפלאפה ננטשה אחרי שמושיק רוט אכל אותה ונגמרו בהפקה קערות המים והדגלים אז אי אפשר לעשות עוד משימה עכשיו - צריך למלא את זמן המסך. מה עושים? ממלאים סירות קטנות בפרחים, כל סירה עם שם של מתמודד, נזכרים בחבר הטוב שאיבדנו - ומעלים אותו באש.

 

וכך החברים נזכרים בג'נט ("איזה ישן") בשושן ("הוא הביא אוכל ודאג כל הזמן אבל היה עורך דין") ברון אלוף, שם נעצרת טיטי כשההפקה מזכירה לה באוזנייה שהם לכאורה זוג ומאלתרת את ההייקו הכי רומנטי ואותנטי ששמעתי מימיי: "רון אלוף. זה היה אמיתי. אישה, גבר, רגש". בהחלט, אישה, גבר רגש וקצת הפקה, מתכון בתחתית העמוד. כמובן שצריך גם להיפרד מלירון עם קליפ ארוך במיוחד בו באופן מוזר ומעניין היא רצה ו/או קופצת כ-80% מהזמן, איזו נערה תזזיתית הא?! מתגעגעים.

 

עוד קצת
 

עוד קצת(צילום מסך -)

טיטי בוגדת

מה יקרה אם אני אשים את השם שלך?


בביקור של גיא (עם הקפה ועוגות ללא שם) התבשרו החברים שבעוד שלוש שעות יילכו למועצת שבט ושבעצם עליהם להדיח אחד מהם. טיטי מיד נזכרת בילדותה הקשה ומבינה שאין מנוס אלא לתקוע סכין בגב לבן בריתה. "אין פה מקום לשנינו מאמי" אומרת טיטי לכוכבי ההמום (כמו שאני אומרת לחבר שלי בקיץ במיטה).


במועצה (שהרבה פחות דרמטית באור יום) טיטי תמשיך בקו המשונה של "להגיד לכוכבי שאני מדיחה אותו ולקוות שיהיה מבסוט מזה" וגם כמובן, עוד מהדיון האינסופי, הלעוס והמיותר של העונה: האם טילטיל נדבק לרוסלנה או רק נצמד קלות? כאמור - הפרק הזה עסק בלהראות לנו איך מושכים זמן בטלוויזיה ומשאירים את הרייטינג עומד בעינו. אז טילטיל שוב משתגע ורוסלנה שוב מגינה עליו וכוכבי הפעם יושב כמו ביל קלינטון (פעם שעברה זה היה המהרישי, מישהי כאן עוקבת). בסופו של דבר הדיון ממצה את עצמו ועוברים לדיון עמוק אחר אך מביך לא פחות: מי יותר עני?

 

 

גם אני שונאת שאין לי חלב לקורנפלקס
 

גם אני שונאת שאין לי חלב לקורנפלקס(צילום מסך -)

מי יותר עני

מי יותר מסכן - נהג מונית או יתומה?


טיטי טוענת שטילטיל מנפנף בהיותו נהג מונית דל אמצעים ושזה "אובר אקטן" (כמו שקורא לזה טילטיל) כי אפשר הרי להיות עני ומופנם לא חייבים להיות עניים ומוחצנים בנוסף לכל הצרות; טיטי לעומת זאת, היא גם ענייה וגם יתומה אבל לעומת טילטיל היא לא מנפנפנת הזה, רק מספרת את זה לאיש הזר מושיק רוט, מציגה את זה כטיעון בפני כוכבי לצורך הדחתו ומגישה לגיא אישורים מלשכת האבטלה.

 

אז למי נרשום את הצ'ק על המיליון? קשה להחליט, גשו לכם למבחן האש. אחרי תיקו בהצבעה טילטיל וטיטי הולכים להדליק מדורה, טילטיל עם אסטרטגיה מעניינת של להתחיל עם מה שהכי פחות דליק ומשם להתקדם וטיטי איכשהו מצליחה להפסיד בכל זאת. אבל אל חשש יש דו קרב עם ההיא שאמרנו קודם שהיא עוד כאן, דנה ברגר.

 

אובר אקטן
 

אובר אקטן (צילום מסך -)

דו קרב

הדו קרב על האוזניים

 

"אתן תתחילו כשאתן כלואות במתקן עינויים" - (סך הכל ככה מתחיל כל סיפור טוב), כך אומר גיא לבנות ורותם אותן למתקן בו הן מחזיקות שני כדים של 20 קילו או משהו הזוי ולא הגיוני בסגנון. אבל חברים, העינוי האמיתי היה שלנו. כי הדו קרב האמיתי היה כשדנה לא הפסיקה לשיר את הלהיט הנורא מכל: "הישרדות זה לחיות או למות" ואילו טיטי בתגובה פצחה בתפילה אל השמיים עם "שיר למעלות" (בגרסה של האקס כמובן, מוש בן ארי). עזבו את הכדים, עזבו את מתקן העינויים העינוי האמיתי היה לשמוע ולראות את דנה שרה שוב ושוב את הפזמון האלמותי: "לא ליפול, לא ליפול, לא ליפול", אבל שירים לחוד וצדק פואטי לחוד ודנה מפילה את הכדים ונפסלת, סוף לייסורים של כולנו ויש לנו רביעיית גמר. נקווה בפרק הבא באמת יקרו דברים.

 

בתמונה: ההגדרה של עינוי
 

בתמונה: ההגדרה של עינוי(צילום מסך -)

רגעים לציטוט:

 

טיטי: "איזה ישנה ג'נט!" אייג'יזם

 

טיטי: "יכול להיות שייצא ממני ומרון עוד דברים", כמו קמפיין למשל

 

טילטיל לכוכבי: "תגיד לגיא שסתם אמרת בשביל להקניט אותי!" המורה הוא מציק לי!

 

טיטי לגיא: "אני יכולה להגיש שאלה לכוכבי?" כן, אבל קודם תפני את שולחן חמש