הישרדות, צילום מסך -

הישרדות: רוסלנה בגמר, מי יצטרף אליה?

והפעם בהישרדות: מושיק רוט בא לעזרה, טילטיל הולך לאיבוד במבוך, כוכבי זוכה בפרס הכי שווה בתולדות הישרדות ורוסלנה בגמר • ביקורת פרק

אמא

אתם יודעים מה זה אס"ק? אס"ק זה אווירת סוף קורס, כשמריחים כבר את הסוף והבוסים נרגעים עם הדיסטנס ואפשר לשתות קצת בעבודה ואפילו להשתכר (סתם, הצעה אובייקטיבית) וכולם במצב רוח טוב - אז זה מה שהיה בפרק של אתמול. במשימת הפרס במקום פתיתים או מסז' בבוץ מהרי געש - יאללה קחו ג'יפ, במשימת האומץ - הנה מושיק רוט, יאללה טיטי הוא יכול ללכת לעזור לך בפלאפה, יודעים מה חבר'ה? כולכם בגמר! טוב זה לא.

 

 

בפרקים הקודמים של הישרדות:

"הישרדות": "אם זו הדרך, אלך בה עכשיו" 

"הישרדות": ביי ביי לירון, לכי לאמא

 

אוטו

משימת הפרס הצנוע
אז במשימת הפרס הפעם זוכים בג'יפ אדום, קומפקטי וחמוד, זה כמובן למי שיינצל מנסיון הדריסה המפחיד של גיא זוארץ. אז מה צריך לעשות? רק ללכת לאיבוד במבוך הגדול ביותר בתולדות הישרדות. משימה שאנשים בלי אוריינטציה, כמוני למשל, יכולים מיד להתפגר בה ורק לקוות שיבואו לאסוף את הגופה שלהם בקרוב. ואכן, אנחנו מגלים שלטילטיל אין חוש כיוון, שזה מעניין כי הוא נהג מונית וכל התפקיד שלו בעולם זה בעצם להתמצא במרחב, זה כמו ששף יגיד שאין לו חוש טעם, הלא כן?

 

בסופו של תהליך (מבוך, ארבעה פסלונים, תיבה, שעון גלגלי שיניים, שכתוב תורת היחסות) כוכבי מנצח וזוכה באוטו המיוחל מה שמזכה אותנו בקטגוריית פטיש חדשה: משיכה למכוניות. כך אנחנו זוכים לצפות בסצינת אהבה אירוטית של כוכבי עם מכסה המנוע, הגלגלים, הבגאז', בהחלט מריחים את וולטיינס באוויר. כוכבי בשיא ההתלהבות מבטיח לאמא שלו שעכשיו יבוא לבקר פעם בשבועיים, אני מקווה שלא שכח שהכל מצולם כי יש אמא בכרמיאל שמחכה לסייר החופים שלה.

 

 

"אף פעם לא הרגשתי ככה, אני זורק את האופנוע נשבע לך"(צילום מסך -)

טרטר

מושיק רוט באמצע היער
החברים לוקחים את המכונית לנסיעת מבחן (צריך הרי לתת פה פרסומת, בכל זאת) ואנו מגלים שהרכב בהחלט נוסע, ניתן לפנות איתו פניות, לנסוע ישר, לעצור - יופי של רכב! לפתע, בקרחת היער, עומד לו במקרה ככה בלי אזהרה מוקדמת - גיא זוארץ. האם בא לעשות להם בדיקת ינשוף? האם הוא כועס על כך שהמקובלים לא לקחו אותו גם לנסיעה? האם יעל בר זוהר אמרה לו "לך לחפש את החברים שלך למה אני לא קיבלתי אוטו?" לא. מסתבר שיש לו הפתעה - מושיק חוזר למשחק. מושיק גלאמין?? הומייגאד כולם בשוק, "אבל כיצד, אבל מדוע", נסערים חברי השבט, אך ראו איזה צחוקים, יש עוד מישהו בעולם שקוראים לו מושיק וזה מושיק רוט! שבקרוב עולה לו תוכנית חדש בערוץ 2! (באנרים מלמטה קופצים בשיגעון על המסך, למקרה שיש לכם פיגור ולא הצלחתם לעשות את קישור הקידומי לבד).

 

"חבר'ה, מושיק בא במיוחד לבשל לכם ארוחה משהו משהו!" אבל החוויה צריכה להיות אותנטית כמובן לשני הצדדים, לכן הדבר הראשון שיעשה הלקוח הישראלי בהונדורס זה - להתלונן. וכך, מושיק שעומל על טרטר טונה טרי נאלץ לצפות בפרצופיהם המאוכזבים של השורדים ולענות על השאלה האולטימטיבית של הישראלי במסעדת שף: "איפה כל השאר?" חה חה חה. מיד הבין רוט שחבל פה על הזמן, הוציא להם פיתות עם סלט ביצים ושלום על ישראל, השורדים מלקקים את האצבעות ומושיק חסך בעלויות.

 

סליחה אפשר קטשופ?
 

סליחה אפשר קטשופ?(צילום מסך -)

פלאפה

פלאפה
למבחן האומץ קדם לילה של צ'יזבטים; מושיק רוט נשאר לישון עם השורדים כשטילטיל מיד משכיב אותו לידו כחוסם לכל זוחלי האי, ולפתע פתאום, רוסלנה נפתחת כמו שלא נפתחה מעולם ומספרת על אחיה הנרקומן. טיטי, שכידוע - לא תוותר על תחרות טובה, מיד משווה ומעלה עם סיפור על מות אמה. בינתיים מושיק, נפעם מסשן גילוי הלב, הולך על חשיפה משלו ומספר שעכשיו בזכותם הוא יודע סופית שמה שהוא רוצה בחיים זה ילד. לא ייאמן מה שקצת סלט ביצים עושה לאנשים.

 

חוזרים למציאות - זמן ללכת לפלאפה, כחלק מאווירת האס"ק בתוכנית, טיטי יכולה לקחת איתה את מושיק והשניים צולחים סוף סוף את המשימה הארוכה בתבל. שם בפלאפה יתחככו עם ג'וקים, ייצטרכו למצוא מפתח בסיר מלא מוחות ואיברים פנימיים (כשמושיק לא יבין מי גנב את המתכון שלו!) ואח"כ כמובן - אכילת עוגת הבנזין. כאשר גיליתי בדרך הקשה שרפלקס ההקאה של מושיק רוט הוא רפלקס ההקאה שלי.

 

מסתבר שכל מה שהם היו צריכים זה קצת מושיק רוט
 

מסתבר שכל מה שהם היו צריכים זה קצת מושיק רוט(צילום מסך -)

רגעים

חסינות
על החברים להיתלות על חבל ולהוכיח מי הכי רומנטי - טילטיל מספר שמילא לאשתו אוויר בגלגלים לפני שנסע (שזה באמת רומנטי!) אבל כולם צוחקים עליו כי הוא כזה טילטיל, רוסלנה מספרת שאייל גולן עושה לה חפש את המטמון עם שבילים של עלי כותרת ומכין לה חביתה עם פרצוף מירקות, אבל על זה אף אחד לא צוחק כי אתם יודעים, אייל גולן. כוכבי מתאר תסריט אימים של קמפינג בירדן ורק גיא זוארץ מתעקש שוב ושוב על בדיחת קרש מפוארת: "טילטיל, מה עם להביא איזה ורד לורד? הא? הבנת? ורד לורד" טילטיל לא עומד בעוצמות ההומור ונופל למים, מיד אחריו נופלת גם טיטי וכוכבי ורוסלנה נשארים לראש בראש. אין מה לעשות כוכבי -לנצח תהיה רוסיה שתיקח לך את הפרס. ואכן, רוסלנה מנצחת וכוכבי מתבאס, "עוד רגע זה היה שלי", לא הבנתי למה הוא חושב ככה אבל הוא יכול ללכת להתרענן רגע בג'יפ החדש שלו ונרחם עליו כבר ביום אחר.

 

 

תיקח את הסדין, תשאיר את היין
 

תיקח את הסדין, תשאיר את היין(צילום מסך -)

רגעים לציטוט:

 

גיא: "בהישרדות כמו בהישרדות שום דבר לא נגמר עד שהוא לא נגמר", או עד שאומרים אותו פעמיים

 

טילטיל: "יש לי הרבה חושים אבל לא חוש התמצאות", מנווט עם חוש הריח

 

רוסלנה: "אני רואה את מושיק רוט אני רואה סטייק", אני רואה את "הגרוק" מ"המומינים"

 

טיטי: "זה מבחן אומץ לא מבחן מוות", מי שנכשל במבחן מוות הוא באמת לוזר

 

טילטיל: "רק תלעס, היא תבלע", זה מה שהוא אמר וכו'

 

טיטי: "הפחד הוא רגעי הגאווה היא נצחית" תנו לצה"ל לנצח!

 

כוכבי: "טבע פותח את הלב" טילטיל: "ומגזן פותח את הריאות", טילטיל הוא המנטור החדש שלי

 

טילטיל: "לפני שבאתי ניפחתי לורד אוויר בגלגלים" גיא: "עם הפה?" שובב כזה!