האח הגדול, צילום מסך -

האח הגדול - "למה מגיע לי שתתנהג אליי ככה?" צרות בגן עדן של שי חי ותניה

קסניה מגלה את פרצופו האמיתי של עמרי, אור מכינה בובות לכל הבית, שי חי מאבד את שפיותו בגלל מצית - ותניה משלמת את המחיר • טור האח הגדול, התור של מיכל

קליפים

והפעם, התור של מיכל:

 

במסיבה השקטה ביותר בעולם, לא פחות, מתגלעים חיכוכים - במקבץ הנרקסיסזם שנקרא "בית האח הגדול" יש בקבוקונים קטנים ומרוכזים של תמצית מרוכזת של ה"אני" המקודש, תמצית זאת נקראת - 'תעודת הזהות', סרטון הכניסה של המתמודד בו רואים אותו מפטפט (או מלהג, תלוי מי), צוחק לו ככה בשמש, נהנה מהחיים - כמו פרסומת לדיאט קולה עם רק עם שם של משתתף. וכמובן שכולם רוצים לראות את תעודת הזהות שלהם, כי בבית נטול גירויים בו רק מראות ומצלמות מה שהם צריכים זה עוד קצת מעצמם.

 

אז מי יזכה בצפייה העצמית המיוחלת? ובכן, בבית האח הגדול, כמו בכל מקום בישראל - רק המתלהמים מנצחים. קסניה ושי מיקה שלא התלהמו, הן בין אלו שלא זוכים לראות את תעודת הזהות שלהם, כאשר קסניה, מאז ההתאהבות בעמרי הפכה ל'שתוקה' יותר מתמיד וחבל ואילו שי מיקה משכנעת את עצמה שיכנוע תמוה שאם חברי הבית היו חברים באמת, הם היו רוצים לראות את הת"ז שלה.

 

קרה לכולנו
 

קרה לכולנו(צילום מסך -)

שי מיקה

שי מיקה יוצרת לעצמה מעין סיפור "לשכת הרווחה" מאוד מעניין, בו דיירי הבית היו צריכים לבחור לצפות בתעודות הזהות של האנשים הכי שקטים ומופנמים שלא באים לידי ביטוי. אבל אם לא הצלחת בעודך בחיים, כאן בשר ודם - לעורר עניין, למה שלמישהו יהיה אכפת מהקליפ שלך? ואני דווקא לא חושבת שהיא בהכרח לא מעניינת, היא נעה בין להיות ילדת טיולים שנתיים נוראית לבין "מלכת המדבר" - אישה חזקה ועצמאית וזה דווקא מעניין - אבל שי, אם יש לך משהו להגיד, תגידי. בעולם האמיתי את לא תלכי לכל מקום עם קליפ ערוך של ערוץ 2 שתוכלי להראות לאנשים בכל פעם שאת מרגישה מופנמת.

 

וודו

וודו, אש ומים

 

בינתיים בצד אחר של הבית - אור מכינה בובות, ששי חי ממציא שהן בובות וודו כי אור היא הרי מכשפה כי היא גם עונה לו באינטיליגנטיות, גם חסינה בפני הצ'ארם שלו וגם לא מפחדת ממנו - בהחלט שילוב רב כוח שלא מותיר ברירה אלא להאמין שאור היא מכשפה. שי חי רואה את הבובות ומחליט שמזמן לא עשה ניסוי כימי מעניין, כמו למשל מה קורה אם שופכים שמן לתוך אש; וכך הוא מחליט ללכת לפלורי - רדופת הרוחות והאמונות הטפלות ולהגיד לה שאור, האויבת המרה שלה, מכינה בובת וודו שלה, בה כבר תקעה כמה סיכות והוא אפילו שמע אותה לוחשת לה: "שתישארי רווקה לנצח.... המטבח הוא שלי....".

 

באורך פלא לא ברור, פלורי לא יוצאת בעוד מסע מתיש לקריעת עור התוף של כולנו ונראה שהפיצוץ ששי חי ניסה לרקוח כושל. בפועל, מה שאור עושה זה ההיפך מבובות וודו, זה מתנות וודו חיובי, בובות אישיות מלאות בהסברים מחמיאים, פרגון וחיזוקים לכל אחד שמקבל כזו.

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)

מצית

מצית המריבה


שי חי, יש לו תכונות רבות, אחת מהם שהתגלתה אמש היא רכושנות וטריטוריאליות של רוטווילר שאולף לתקוף. ברק לקח לשי חי את המצית ושי חי בתגובה - איבד את השפיות. (למרות שיש חוק לא כתוב ידוע שכולם גונבים לכולם מצתים, ככה זה עובד). "המצית שלי, זה הדברים שלי, אתה גנב, חיכית שאני ארדם, נוכל". כזאת תחושת שיתופיות ונדיבות לא ראיתי מאז סרטון השוקולד. אבל שי חי כועס מאוד, ומדגים באופן מושלם את הביטוי: "the shit has hit the fan". נכון, ביטוי דוחה אבל אמש ראינו בדיוק מה זה אומר. רק גמר שי חי לצאת על ברק, עבר לצאת על אור - "את מכשפה שכחתי להגיד לך את זה כבר רבע שעה, ואפילו אחותך אומרת שזה נכון!" אור: "אין לי אחות".

 

יאללה מי עוד? - תניה. מתברר שתניה, שחיה עם רוטווילר חם מזג, אמורה להילחם את כל מלחמותיו של הרוטווילר חם המזג הזה, למרות שהיא בכלל לברדור חברותי. אבל עם תניה שי חי מחליט אבל לעבור לטקטיקה אחרת כדי להשאיר את הדברים מעניינים, ולכן לתניה הוא יעשה טיפול מפנק בשתיקה.

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)

תניה

קורס 'פאסיב אגרסיב' למתקדמים

 

את הריב מתחילתו עד סופו עם תניה שי חי רב בתוך ראשו ואילו תניה זוכה רק לתוצאות שלו - ברוגז. כאן מתחילה מסכת עינויים מוכרת ועתיקת יומין של האישה המדובבת והגבר השתוק. שי חי נכנס למצב זומבי, בו לפתע הגבר הרהוט שהכרנו, זה שאומר לכל אחד כל הזמן בדיוק מה הוא חושב עליו, עם מטאפורות מורכבות, ניואנסים עדינים ודימויים מפוארים - לפתע, כל מה שהוא מצליח להוציא מהפה זה את גללי הפאסיב אגרסיב האוניברסליים: "כלום. לא יודע. לא עכשיו. לא קרה כלום. תעשי מה שאת רוצה. אח"כ. כלום".

 

תניה בהתאמה, עוברת את כל השלבים הפסיכולוגיים שהתנהגות מעין זו גורמת להם, ממש כמו בשלבי האבל: מו"מ, הכחשה, כעס, טירוף, וויתור, השלמה. ואילו שי חי יושב לו בצד ברוגזי וכועסי, או מתהלך בבית, רואה אותה בוכה במיטה ומתעלם, רואה אותה בוכה במקלחת ומתעלם - ככה, זוגיות נורמלית בסך הכל. בסופו של דבר תניה שאיכשהו עוד אוהבת אותו ומוכנה להכיל אותו כמו רחם מהלך, אומרת לו שהוא מושלם ושהיא אוהבת אותו ושי חי גם אומר לה דברים מקסימים מעומק הלב, כמו: "כוס זורקים למטה לא ישר" והשניים משלימים.

 

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)

קוקו הודחה.

 

רגעים לציטוט:

 

ארז מנסה לשאול את שי אם הוא מפחד להיות מודח אך לא מצליח לסיים את השאלה כי תשואות הקהל לא מפסיקות, שנאמר - פחות.

 

שי חי על שי מיקה: "חמודה, נראה לי שסתם הצקתי לה חודש". טעות אנוש

 

דודו לתניה: "אני מת שתידלקי על מישהו מז'ורנל, שי חי סוגר לך את המזל", כל עוד שי חי יהיה מוקף במצתים יהיה בסדר

 

דודו לאח הגדול: "תביא שני גברים ערסים שובבים, כמוך"

 

תניה לשי חי: "למה אתה נאצי?", לא נגענו

 

ארבל לעומרי: "תגיד שאתה נקניקיה", בפעוטון היו לי בדיחות טובות יותר