בטח, שי חי, אף אחד לא שם לב, צילום מסך

האח הגדול - אח, איזה כישלון!

שי חי כבר לא לבד, אבל עדיין מצליח לריב עם כולם. דודו, שי מיקה ופלורי מאוהבים עד כלות בעומרי, והמשימה השבועית עוברת, אבל נכשלת • ביקורת

 • פורסם ב:
 • 17/12/2015 12:39
 • |
 • עודכן ב:
 • 14/01/2016 04:32
 • |
 • כתבים:
 • גיל גוטקין

והפעם, תורו של גיל:

 

אז סלים הודח, אבל למי אכפת, יש לנו שתי בנות חדשות בבית, ואנחנו שוב נאלצים לראות את הנשיקה/הכניסה לבית הכי אוקוורד בעולם כולו, כאילו פעם אחת לא היתה מספיק טראומטית. ברק אומר שהוא לא מתכוון ללחוץ לתניה את היד, אבל אז נותן לה חיבוק ונשיקה. טוב, לחיצת יד באמת לא היתה פה. נראה שארבל, למרות מקדם ההתאמה הגבוה שלה לחבורת עומרי/דוד/פלורי/ברק מחליטה לחבור אל שי חי וטניה, כנראה כי אחוות חדשים וזה.

 

תניה נמצאת חמש דקות בבית, ודודו כבר רואה שי חי אחר לגמרי. כנראה שתניה היא סוג של קוסמת, כי הכל נראה שנשכח ונסלח. אבל זה בסדר, בסך הכל היינו צריכים עוד שלוש דקות בערך עד שתניה תגיד שאולי המבטא של ארבל הוא בעצם פיגור ומראה לנו שגם לה יש את הקסם הזה של שי חי שגורם לכל הדיירים לחבב אותו כל כך.

 

טי חי ותניה עולים למיטה, וכדי שחס וחלילה לא נשכח לרגע עד כמה הוא דוש, שי חי מנסה לשכנע אותה לשכב איתו שעתיים אחרי שנכנסה לבית כי אני גברררר ויש לי צרכים! התירוץ המניפולטיבי הכי עתיק ועלוב בספר. תניה עומדת על שלה ואומרת לו שזה לא יקרה. יו גו גירל! דודו מקשיב לשיחה שלהם וקשה להחליט אם הוא מבועת או נהנה.

 

בבוקר מגיעה המשימה השבועית, שבה הדיירות החדשות צריכות להחליט איזה מהדיירים טובים יותר בכל מיני כישורים כמו בישול, סטנד אפ, שירה ומשחק, כאילו אין לנו מספיק דרמה בבית. במשימת הבישול פלורי מכינה קנלוני (בתוך בשר!), אור מכינה ממולאים ודודו (זה רק אני או שאף פעם לא טרחו להראות לנו שהוא יודע לבשל) מכין פילה מושט ברוטב. הכי מאסטר שף לעניים. המושט של דודו זוכה במשימת הבישול, אור ופלורי מחבקות אותו ובעצם ממש רוצות לחנוק אותו.

 

במשימה הבאה תמר מתחרה מול גילי וגיל בתחרות סטנד אפ. תמר שוכחת שהרעיון בבדיחות הוא שיהיה להם פאנצ' בסוף, ובעיקר שוב מוכיחה שסאטירה ימנית זה משהו שלא פשוט בכלל לעשות. לפחות למדנו שקל לפנות אותה מהבית והיא לא תעשה בעיות ביום שבו תודח.

 

אז איפה הפאנצ'?
 

אז איפה הפאנצ'?(צילום מסך)

גילי וגיל עולים לבמה, גילי עושה סטנד אפ, גיל, האיש והבלורית הבלתי נגמרת, עושה חיקויים של שאר הדיירים, ומראה לנו שהוא יכול לכבב בעוד סצינות שהם לא התקפי זעם מוזרים או טנטרומים חסרי הגיון. בכל זאת, משהו בחיקויים האלה גורם לו להראות אפילו יותר קריפי ממה שהוא היה עד עכשיו.

 

במשימה הבאה עומרי וקסניה מול מייקל ושי מיקה (מאז שהרומן בינה לבין עומרי סירב להמריא, הצלחתם לשכוח שהיא פה? גם האח) והם צריכים לשחזר סצינה שקרתה בעונה. איזו סצינה האח נותן להם לשחזר? ברור שאת זו שבה קסניה ושי חי עברו איזה כמה רגעיים אמיתיים בבית, כי יש פה כבר כמעט 24 שעות של אידיליה בין שי חי לתניה, והאח שלו לא אוהב אידיליות. הסצינה גורמת לקסניה לבכות, והעבודה עליה גורמת לעומרי לבכות כי קשה לו לשחק את שי חי, אבל לא כי הוא מקנא בו, הו לא!

 

 

איפה נגמרת הבלורית ואיפה מתחיל האיש?
 

איפה נגמרת הבלורית ואיפה מתחיל האיש?(צילום מסך)

בשיחה עם תניה, שי חי נזכר שפעם הוא היה חרא של בן אדם, חי חיים אחרים, והחליט שהוא מתרחק מזה והופך להיות אדם אחר. זאת אומרת, פשוט חרא מסוג אחר, שאולי כבר לא בוגד, אבל פוגע בדרכים אחרות.

 

בתחרות השירה, קוקו, ברק ושי חי צריכים לכתוב שיר ולהקריא אותו. קוקו סוף סוף מוכיחה שהיא אמנית וכותבת שיר אמיתי, שי חי כמובן ממשיך להיות מוזר (שפיכות מילים!) וברק, באיפור לא דרמטי בכלל מקריא שיר שמתחיל בכמה שורות מעניינות על המיניות שלו, וממשיך ב... במה לעזאזל הוא ממשיך? אף אחד לא מבין על מה הוא מדבר, אבל איכשהו הדיירות החדשות מחליטות שהוא המנצח. שי חי יוצא מהחדר בזעם. איך תניה מעזה להצביע למישהו אחר ולא לו?

 

תניה בוכה בחדר הארונות, ושי חי, ספוג אנושי ומלא חמלה ורגישות שכמוהו, מוכיח עד כמה הוא נשמה, וגוער בה "מה יש? כבר?". מופת של רגישות. ברגע מדאיג שקצת מזכיר את תסמונת האשה המוכה תניה תוהה אם היא עשתה משהו שהרגיז אותו, ואם הוא כועס עליה, כי ברור שאם הוא לא נחמד זה כי הוא בסדר והיא לא.

 

ברגע אמיתי של דאגה, (אמנם אחרי שהוא שוב פגע בו, ואז לא הבין למה הוא נפגע כשמעליבים אותו) שי חי אומר לדודו שרוב האנשים בבית מתייחסים אליו כמו אל חיית מחמד. אבחנה מדויקת במיוחד, שמוכיחה את עצמה דקה לאחר מכן כשעומרי מתעצבן שחיית המחמד שלו לא מספיק ממושמעת, ומעזה לפעמים להמרות את פיו ולדבר עם שי חי. נדמה גם שאוצר המילים שלו מורכב בעיקר מהמילה אחי, והוא אומר לדודו משהו כמו "אחי, אני, אחי, גם, אחי, נכנס, אחי, לפעמים, אחי, לאמוציות, אחי". אה כן, ברור, אחי.

 

כולם כועסים על דודו שהלך לדבר איתו בחדר האח, ואיכשהו אנחנו מגלים שבעצם לא צריך את ארבל שתחליף את עומר, כי דודו תפס את מקומה בתור הצ'ילבה של שי מיקה בריבים על ליבו של עומרי. מה יש באיש הסחי והמשעמם הזה שגורם לכולם שם להתעלף לרגליו ולסגוד לאדמה עליה הוא דורך? ומתי לעזאזל הם כבר יתעוררו ויבינו שהם כולם מ-א-ו-ה-ב-י-ם בו?

 

אכן
 

אכן(צילום מסך)

האח הגדול מספר לכולם שלמרות שהם בעצם עברו את המשימה, היא נפסלת כי עומרי וברק רמזו לדיירות החדשות את מי לבחור במשימה, בדרכים הכי מטופשות שלא נראה מאז כיתה ה'. שכחתם שיש מצלמות בבית, או שאתם באמת כל כך מפגרים?

 

אחרי שאכלו לשי חי את הראש בשבוע שעבר על פסילה שעשה ועלתה להם 100 שקלים, נראה שכל הבית די סבבה עם זה שעומרי הפסיד להם 3000. מה זה בסדר? פלורי חוטפת עוד התקף קריזה כי שי חי מעז להגיד שבגלל הנסיך של הבית אין להם תקציב השבוע, והכי חשוב לה שעומרי לא ממש מצליח לאכול כי שי חי כועס עליו. חמודה, הוא אולי לא מצליח לאכול כי הוא יצא אדיוט? מה יקרה אם אחד מכם אשכרה יגיד לו את זה, במקום להתנהג כמו עדר גרופיות של אביב גפן בשנת 96? דודו מנסה להרגיע את פלורי ואומר שעמרי אכל שניצל ושתי קציצות (קציצות זה תוספת פחמימתית?). מזל, כי כבר דאגנו.

 

כולם מעמידים להדחה, והאח הגדול לא באמת חושב שאנחנו צריכים לדעת למה אנשים מעמידים אחד את השני. למה ברק מעמיד את מייקל? למה כולם מעמידים את גילי וגיל ואת תמר? למה לא לחתוך עוד התקף זעם של פלורי כדי להראות לנו מה קורה שם בהעמדות האלה להדחה? אולי לצופי ערוץ 26 הפתרונים.

 

איזה קטעים פה, ואוו ואוו
 

איזה קטעים פה, ואוו ואוו(צילום מסך)

שי חי מעמיד שוב להדחה בפומבי, ולא ברור אם זה עייפות כללית או נוכחתה של תניה, אבל הפעם הוא קצת יותר עדין, ואומר, בעיקר לעומרי, דברי תוכחה אמיתיים, עליו, על ה"מנהיגות" המזויפת שלו, ועל עדר הגרופיות שלו.

 

פלורי, שכל איזכור של המילה עומרי מעלה אצלה את עוצמת הדציבלים לרמת "בלתי נסבל", כולל בכי, צרחות ומסקרה נמרחת, תופסת את תניה על הספה ומרביצה בו תורה, לא מוגזמת בכלל, על זה שהיא מעדיפה להיות רווקה כל החיים מאשר לחיות עם השטן! לא פחות. פרופורציות זה פה. כולם שוב כועסים של שי חי (זה היה מהיר), ואנחנו רואים גם סימנים ראשונים לאיזה חתול שחור שעבר בין קוקו לשי חי. איך הוא הגיע? לא אמרו לנו. אבל כנראה שבפרק הבא נראה ונשמע על ההמשך של הסיפור הזה.

שי עדיין חי
 

שי עדיין חי(צילום מסך)

בקטנה

 

 • "אמא'לה, אמא'לה, מכניסים אקסים, שמע ישראל"- שי מיקה עדיין חושבת שהיא סיפור מעניין העונה.
 • שי חי מספר את הבדיחה הכי צפויה ביקום: טניה- שלא ניתן להפקה סרטון פורנו רך. שי חי- לא יהיה שם שום דבר רך. גיחי!
 • דודו, מאמי, האח הגדול אומר לך שהוא יספק לך מה שתרצה ואתה בוחר מושט מכל הדגים? מה זה, רצון לחסוך קצת כסף להפקה?
 • "החבילה שלו בטח הגיעה לתימן", דודו מעפולה טוב בגיאוגרפיה.
 • "סדקים זה לא שברים" - גיל עושה הסבה לקבלנות משנה.
 • בכל פעם שפלורי אומרת שהיא כבר 14, 15 או מי יודע כמה שנים, ישנה לבד, מלאך חדש מקבל מיטה זוגית?