מרגש, צילום מסך -

"הישרדות": האם אובמה ניסה להתחיל עם טיטי?

והפעם בהישרדות: לירון מפגינה כישורי משחק בינוניים, חידון טריוויה חושף סודות וגם: למה רון שובל לא רוצה להיות זומבי? • ביקורת פרק

המנון

כמו שצריך לקרות בכל תוכנית בישראל, הפרק נפתח בשירת המנון "התקווה"; כוכבי, טילטיל ורון שובל הולכים למקום אשר היה ביתו של הזומבי ושרים יחד מחובקים גרסה משונה שקשורה לאהבת המולדת, אמונה שבלב ושנאה לעומר. אז האם עקב השינויים בספר האזרחות גרסה זו של "התקווה" תרכב על הגל ותחליף את הנוכחית? אפשר רק לקוות!

 

 

בפרקים הקודמים של הישרדות:

"הישרדות": רון שובל נובח על העץ הלא נכון

"הישרדות": רון אלוף בוכה דמעות של עוצמה

 

 

הלו אבא

בריתות או לא להיות

 

חוזרים לאי, חברי השבט ישנים שנת ישרים כאשר מושיק מעיר את לירון ולוקח אותה לשיחת אישונים ירוקים מהבהבים בארבע עיניים; "תעזרי לי לעזור לך", הוא אומר לה כאחרונת הנרקומניות בתחנה מרכזית ולירון משתכנעת. עכשיו אחרי שהמנטור, האב, האח הגדול ורוח הקודש - עומר אנליסט הודח, היא חייבת למצוא גב אחר ומהר. וכך באישון לילה השניים כורתים ברית עצמתית ש"תשנה פה את כל המשחק".

 

זוכרים שראינו בפרומו שכרטיס הקומבינות של לירון נגנב? אז מסתבר שזה לא שההפקה אמרה למישהו שם לגנוב את זה, אלא ההפקה אמרה ללירון להמציא סיפור שהקלף נגנב! מושיק ולירון חוזרים לישון שובבים ומרוצים, אבל איך אפשר ללכת ככה סתם לישון, בלי איזה טראומה מתיבת הטראומות?? "הלו הלו אבא???" הפעם תורו של רון שובל לקבל התקף לב. "תיזהר על הצלעות" מאבחנים חברי השבט.

 

שמישהו יעזור
 

שמישהו יעזור(צילום מסך -)

טריוויה

חידון הטריוויה הגדול


"הפנמת או הדחקת?" - השאלה האוניברסלית שעליה קמים ונופלים ריבים בבית כל זוג באשר הוא, הגיעה עד להישרדות הונדורס. קודם כל, אני שמחה לראות שכל חברי השבט כתבו על הלוח המחיק שלהם את ראשי התיבות בס"ד, כי שקרים, מניפולציות וביקיני קטנטן לחוד ובס"ד לחוד. גיא זוארץ שוב נראה שמח מהרגיל, שמישהו כבר יבין שהוא יותר בקטע של הפעלות סלון רגועות מאשר היטלטלות עם חבל בנג'י מעל האוקיינוס השקט.


החידון מתחיל ונע בין שאלות כמו "איפה מושיק מקבל פריחה אם הוא נוגס בקלמרי פושר?" לבין "מתי נסקלה לראשונה ג'ני באבנים בגלל שהיא יהודייה?" בכל זאת, גילינו כמה דברים מעניינים על הדרך - גילינו שאובמה התחיל עם טיטי כי שיו ביבי כאילו מה זה חפר לו והיא כזה, "אובמוש נו תזרום", והוא כזה "טיטי את הכי מבינה אותי כאן", ואז הוא קרץ לה (אבל לא קריצה של הטרדה מינית, קריצה של נימוס נשיאותי). למדנו גם שלא תמיד מחשבה בוראת מציאות, ולמרות שכולנו היינו רוצים לדעת שמסתובב איפשהו בעולם קמפיין הלבשה תחתונה של לירון, אי אפשר לקבל תמיד את כל מה שרוצים אבל כן יש קמפיין של לירון ל"מאמא עוף", אז תאכלו שניצל ותירגעו בסדר? למדנו גם שלהודא יש תואר בארכיאולוגיה וגיאוגרפיה, כאשר דנה אמש לשבריר שניה נראתה ונשמעה כבר ממש כמו החיקוי העתידי שלה ב"ארץ נהדרת", "וואו הודא, נשמע נושא מרתק". מי שראה מבין.

 

בס
 

בס"דוש(צילום מסך -)

כרטיסייה

מי גנב את את כרטייסית הקומיבנות שלי?


התשובה: לירון. אבל זה הרי הרגע הזה שמגמת תיאטרון י"ב 3 הונדורס עושים הצגה זוכרים? "איפה זה, נשבעת באלוהים, לא יכול להיות, אין מצב!" הרוחות נהיות סוערות, טיטי מתלהמת, רון שובל מפרשן את המצב ("זו גניבה לכל דבר!") לירון הולכת על הקו התמים והחסר אונים ורוסלנה שוב מוכיחה שהיא הגנגסטר-ליידי הכי קשוחה במערב; בעוד טיטי על כל המטר שמונים שלה מפזרת איומים באוויר, רוסלנה הקטנה שומרת על קור רוח וממליצה לה להירגע ומסבירה לה שהיא לא במעמד לאיים על אף אחד ובעיה שלה שהיא איבדה את המפתחות לבית ושתזמין פורץ ותתמודד עם זה ותניח לשכנים לעשות שנ"צ בשקט.

 

הסיפור של הגניבה הדרמטית איכשהו מטוייח על ידי ההפקה ללא פיתרון או מה שנקרא בעולם הספרות - 'התרה', ואנחנו עוברים לנו אל מועצת השבט בלי לשאול שאלות. זה כמובן לא לפני ששבט הורקאן עושה מעין אורגיית נשיקות/ ב-ה-צ-ל-ח-ה/ כולם שמים ידיים על הקוקוס - לא הבנתי מה קורה שם אבל נראה כיף.

 

הגונב מגנב - שידבר עם ההפקה
 

הגונב מגנב - שידבר עם ההפקה(צילום מסך -)

כבוד

הכבוד האבוד


מהו כבוד? איך מקבלים כבוד? איך לוקחים כבוד ולמה יש עמדה רק ביד אליהו? איך נותנים כבוד? איך כותבים כבוד? מי שאל "למי למי יש יותר כבוד?" זה היה הנושא של שיעור חברה וחינוך אמש במועצת השבט. המורה גיא ניסה להסביר לרון שובל שהוא מעצבן ובאסה לכבד אותו ככה, אבל רון שובל היה עסוק בלהדגים את המשפט: "נכנס מאוזן אחת יוצא מאוזן שניה".

 

בתקופה האחרונה שובל מיצה את ההתעללות בדנה ברגר ועבר לג'ני, שמחליטה במועצת השבט לבלבל את האויב ומנסה לגרום לו לחשוב שאולי הוא בכלל מאוהב בה, וול פלייד ג'ני, וול פלייד. "הגבול בין שנאה לאהבה הוא מאוד דק", היא אומרת לו ושולחת חיוך כובש. ועכשיו אזהרה: אחת מהבדיחות הארוכות והמוזרות של שובל לפנייך: "כן כן, ג'ני, אני עוד מעט אלך לספריית הוידיאו (מה תשמע בווקמן שלך בדרך לשם?) ואקח שם את הסרט "אני אוהב את ג'ני, כי את חיה בסרט הבנת?".

 

בהמשך אנחנו מגלים שלא רק לי יש דיסלקציה עם השמות של השבטים וגם לשובל אין כוח לזה והוא פשוט קורא לשבט "שבט פינוקיו", ושמאז שגמר להתעמר בכל אחד ואחד מחברי השבט משהו בו נכבה, "אני כבר לא צוחק, אין אווירה". בהמשך המונולוג שובל טוען שבחיים הוא לא ידבר לא יפה למישהו (כמו שאני בחיים לא אכתוב על תוכנית ריאליטי), "אני פשוט לא כזה". מה שהוא כן מוכן להודות, זה שזה לא שהוא בריון אגרסיבי אלא הוא פשוט "לפעמים קצת נסחף" כי הים שקט ואין גלים וגם כי הוא מזל בתולה. תגיד את זה בבית המשפט חביבי.

 

 

 

"אוף אין לי יותר למי להציק"(צילום מסך -)

התרה

התרה (למדנו על זה)

 

בעקבות נאומו המרגש של שובל ג'ני מתמלאת בהשראה ומתחברת לשייקספיר שבה: "רון, אם יורד גשם יורד גשם על כולנו, אם קר - לכולנו קר". אם מעליבים אותי אני לא בוכה? אם מדגדגים אותי אני לא צורחת - "אני ארצח אותך"?

 

בסופו של דבר רון שובל מודח ועזבו אותו בחייאת עם זומבי ומבחני אש, הבן אדם רוצה ללכת הביתה ולשמוע בלופ את "לפעמים", בשתי שניות שהוא מודח מתברר שהוא רואה את כל הדברים אחרת וסולח לכולם, ומוכן אפילו לשקול את ההצעה של ג'ני לאהוב אותה עם קלטת וידיאו.

 

גיא זוארץ מסכם את המועצה עם מסר חינוי/זן/בודהה/ערוץ הילדים: "מי שמנצח הוא לא האחד שיחפש כבוד ולא זה שיטפח את האגו, אלא האחד שיצליח להתגבר על שניהם". הבנתם??

 

 

רגעים לציטוט

רגעים לציטוט

 

אשתו של רון שובל: "אהלן רונצ'ו", טיטי: "וואו היא נשמעת אישה מדהימה".

 

הודא: "לא יודעת, אני לא מתעניינת, פאק מה אכפת לי", מזדהה

 

רוסלנה: "טילטיל יותר נמוך בקיץ מאשר בחורף", כולנו הרי

 

מושיק על טיטי: "אפילו אובמה לא היה מצליח להרים לה אותם", לא את מה שאתם חושבים, את הפנים.