שמונת השנואים, יח"צ

"שמונת השנואים": טרנטינו קלאסי

אז האם טרנטינו עושה זאת בשמינית? עם דיאלוגים מובחרים, פס קול מעניין וביצוע ראוי לאוסקר של קורט ראסל את ג׳ניפר ג׳ייסון לי - טרנטינו חוזר, רק עם חצי שעה מיותרת • ביקורת סרט

  • פורסם ב:
  • 07/01/2016 11:30
  • |
  • עודכן ב:
  • 07/01/2016 11:49
  • |

ללכת לסרט ״שמונת השנואים״ זה ללכת לראות את ״החדש של טרנטינו״. אין ויכוח על זה. הבמאי, שכל סרט שלו הופך לקאלט באופן מיידי, הצליח לגשר מעל שמועת הקללה שנחתה על הפיצ׳ר הנוכחי, לסלוח לבוגדים, לייצר אוייבים חדשים ומעל לכל לעשות את מה שהוא טוב בו. אז מה בעצם קרה בסרט ויותר מזה, מה קרה בסרט של מאחורי הקלעים?

 

השנואים
עלילת הסרט מתרחשת בבקתה מבודדת בוויומינג (שם גם צולם הסרט) בזמן סופת שלגים. התקופה היא קצת אחרי מלחמת האזרחים האמריקאית. לבקתה מגיעים שמונה דמויות מפוקפקות, כל אחת עם סיפור משלה, כדי להימלט מהסופה. כראוי לסרטי טרנטינו, כל אחת מהדמויות מביאה לשולחן מספיק אש וגיצים כדי לשמור על הבקתה לוהטת ומלאת אקשן ראוי.

 

טריילר

שמונת הסרטים
זה כולה הסרט השמיני של טרנטינו, אבל בתחושה שלנו הוא כאן כבר מהיווסדו של הקולנוע. קווינטין (52), התחיל את קריירת הבימוי שלו עם סרט הקאלט ׳כלבי אשמורת׳ והפך לז׳אנר קולנועי בפני עצמו. המתכון אומנם קבוע: חלוקה לפרקים, דמויות שנויות במחלוקת, אלימות, שחקנים חוזרים, דיאלוגים פילוסופים ופסקול חסר פגם.

 

אולי זה למעשה הקסם מאחורי הבמאי הצעיר יחסית - הצופים יודעים לאן הם נכנסים. אנחנו כבר מכורים והולכים שבי אחר טרנטינו והמוח היצירתי שלו. המוזיקה בסצנת הריקוד מתוך ׳ספרות זולה׳ לנצח תגרום לנו לנענע את הישבן ולרקוד את ריקוד הצלילה המביך בדיוק כמו שכל פעם שנשאיר טיפ נחשוב על המונולוג הנפלא שפותח את ׳כלבי אשמורת׳. אין מה לעשות, אנחנו סאקרים שלו. ובצדק.

 

ספרות זולה
 

ספרות זולה(יח"צ)

סרט במציאות
ובכל זאת הפעם, סביב הסרט הנוכחי, הבאזז הגיע הרבה לפני שהאורות בקולנוע נכבו והפופקורן התחיל להתפזר על הרצפה. הגרסא הראשונית לתסריט הופצה בין אנשיו הקרובים לבמאי, ומהר מצאה את עצמה מופצת באינטרנט. השמועות אמרו שאלה סוכני השחקנים הוותיקים שלו שבגדו, אך כל זה מעולם לא אומת. בתגובה, טרנטינו הגיב כי הוא רוצה לבטל את הסרט ובכלליות מרגיש מדוכא ונבגד מהתעשייה ההוליוודית. אבל הקהל של טרנטינו הוא קהל נאמן, הם אלו שגרמו לו לחזור לפרויקט. ״בסופו של דבר קיבלתי יותר קהל ממה שחשבתי שהסרט הזה יקבל״ הוא סיפר בכנס קומיקון האחרון.

 

ואכן, הסרט צולם ונכנס לשלביו הסופיים כשהוא מתוכנן לצאת בחג המולד של 2015. אממא, דליפת התסריט לא הייתה הבעיה היחידה של טרנטינו. כשבוע לפני שהסרט היה אמור להיות מופץ לאקרנים, האקרים שידועים בינתיים כHive-CM8 שמו את ידיהם על עותקים שנשלחים לוועדי השופטים שאחראים על עונה הפרסים הקרובה, והדליפו גירסא איכותית לאינטרנט יחד עם כעוד 40 סרטים המועמדים לפרסים.

 

שמונת השנואים
 

שמונת השנואים(יח"צ)

טרנטינו מציג
אז אחרי הדרמות שהתחוללו מאחורי הקלעים, זה הזמן לדבר על הסיבה שלשמה התכנסנו. "8 השנואים" מציג ביצוע גובל באוסקר של הצמד קורט ראסל את ג׳ניפר ג׳ייסון לי והדיאלוגים הידועים של הבמאי לא נופלים גם הפעם ממה שהתרגלנו.
הפסקול מורכב לשם שינוי מרעשים של שלג וכמה הברקות של שירים הקשורים בסצנות. המינוס היחיד (בנוסף למינוס המעלות בווימינג המושלגת) היה האורך של הסרט שיכל בכיף לרדת בחצי שעה. מעבר לזה? טרנטינו קלאסי.

 

שמונת השנואים
 

שמונת השנואים(יח"צ)