בכלל לא עף על עצמו, צילום מסך

האח הגדול - שי חי מכה שנית. ושלישית

שי חי ממשיך במופע האימים שלו, הריב הקבוע של הבנות על ה"גבר" של העונה מגיע, והמשימה מוציאה את כולם מהכלים • ביקורת

 • פורסם ב:
 • 17/12/2015 12:39
 • |
 • עודכן ב:
 • 07/01/2016 11:34
 • |
 • כתבים:
 • גיל גוטקין

והפעם, תורו של גיל:

 

הפרק מתחיל עם סוג הריבים הכי מטופשים, לעוסים ומעצבנים שהפורמט הזה מביא איתו באופן קבוע. שי מיקה ועומר (שכבר הלכה מאז) רבות על עומרי, כשבעצם שתייהן אומרות שהן לא מעוניינות בו, אבל שתיהן מתעצבנות שהשנייה מתעניינת בו, והוא כמובן לא אשם, כי הוא נהנה מלרקוד על שתי החתונות, ועוד גם מאזין להן מבחוץ. הרי האגו שלו לא היה מספיק עצום, כזה שלא משאיר מקום בבית, והוא היה צריך עוד קצת חיזוק. "אין, השם שלי הולך אחריי" הוא מפטיר ביעני יאוש. "מה הבעסה? שכל הריב הזה בכלל בגללי" הוא אומר בחוסר בעסה מופגן. ממש מסכן, אתה מפלררט עם כל בחורה מתחת לגיל 28 ולא מבין למה "השם שלך" מגיע גם לפה? באמת מוזר.

 

 

אם היה נדמה לכם שעברנו בעונה הזאת לדבר על נושאים אחרים שהם לא שי חי, אנחנו חוזרים שוב אל, נחשו מי, שי חי. לפעמים נדמה לי שהוא מתייחס לכל העניין הזה קצת כמו צופה מהצד. האנשים לצידו הם לא באמת אנשים, הם דמויות מצחיקות בטלוויזיה, כמו שאנחנו רואים אותם, והוא נהנה לראות אותם סובלים ועוברים דברים לא נעימים. אמרתי צופה מהצד? התכוונתי סאדיסט.

 

אז שי חי ממציא משימה סודית, אומר שהאח הגדול אמר לו שעומרי צריך לעמוד על כסא במרכז הסלון, ואיכשהו חלק מדיירי הבית באמת מאמינים לו, כאילו הם לא מכירים אותו כבר שבועיים וחצי. קצת כמו דורי מ"מוצאים את נמו", הדיירים שוכחים אחרי חמש דקות ששי חי עושה ואומר את מה שהוא עושה ואומר, ועושים ריסט לכמה הם שונאים אותו. כל הדיירים חוץ מעומרי, שהוא בערך היחיד, אולי גם אור, שנשבר לו כבר מכל השטיק הזה.

 

תכלס, אם מישהו אחר היה ממציא את זה, זו היתה יכולה להיות אנקדוטה משעשעת שאולי אפילו לא היתה מגיעה לשידור, אבל עם שי חי, כמו תמיד עם שי חי, זה יוצא מכל פרופורציה אפשרית ושוב הוא "לא מבין" למה כולם כועסים עליו. "יש לי טיפה בעייה חברתית" הוא אומר באנדרסטייטמנט של העשור. "אתה קוקו ברמות" אומרת אור, עם המשפט המדויק של המאה.

 

קוקו ברמות
 

קוקו ברמות(צילום מסך)

אור מכינה קובות לכולם (בהזדמות הזו אבקש: מתכון!!! הן נראו מעולות), ואומרת למייקי שאם שי חי רוצה מהן, שיקום לקחת לעצמו. שי חי ממש נעלב. לקום לקחת אוכל לעצמך זו השפלה! הוא אומר לאח הגדול. לא, כי להשפיל כל חמש דקות דייר אחר זו לא השפלה, זו נחמדות. בחיי, בכל פעם שנדמה לי שהוא סופר מודע לעצמו ועושה הכל בכוונה, מגיע רגע כזה מפחיד שגורם לי לחשוב שהוא כנראה באמת קוקו ברמות.

 

משימת בני האור ובני החושך מתחילה, הדיירים מקבלים את התלבושות האחידות הכי לא אחידות שנראו אי פעם על המסך. קסניה בטרנינג, מייקל בסוודר ועומרי עם קפוצ'ון. לפי מה מחליטים מי יזכה ללבוש מה? כמו כמעט תמיד, כל המשימה היא סתם תירוץ לשגע את הדיירים, למנוע מהם שעות שינה, להביא אותם לקצה, והמשימה האמיתית היא בכלל משימה של שי מיקה להפחיד ולהוציא 2 דיירים מבני החושך יחד איתה מהחדר.

 

שי מיקה לוקחת אחריות
 

שי מיקה לוקחת אחריות(צילום מסך)

שי חי שוב לא מבין למה אין לו פה חיבור עם אנשים. אלוהים, כמה שהטקס הזה כבר נהיה מתיש. שי חי פוגע, שי חי לא מבין למה נפגעו, שי חי מתבעס שנפגעים ממנו, שי חי שוב פוגע. "נקלעתי למצב הזה" הוא אומר, ממש כמו כיפה אדומה המסכנה, הוא ממש נקלע לפה בטעות, על לא עוול בכפו. צפיתי שיעברו עוד חמש דקות עד שהוא שוב ייכנס למוד הסייקו שלו, אבל עברו כמעט עשר! אולי הוא באמת לומד? יש לי הרגשה שיש לנו עוד משהו כמו שלושה חודשים לסבול את זה.

 

בני האור, שלא ישנו כבר לא מעט שעות, זוכים לשמוע קונצרט בסלון. אבל לא העייפות תגרום לשי חי לזנוח את תפקיד ה"כולם פה בבונים, אני אליטיסט" שלו, והוא יהנה מהקונצרט הזה גם אם זה יעלה לו בחייו. הוא מנענע את הראש בהנאה, מחייך את החיוך הקריפי שלו, ואפילו מסכם עם המילה הכי לא שימושית בלקסיקון העברי, "מרנין!". אין, שי חי, עכשיו כולנו יודעים שאתה איש אשכולות, ולא סתם מטורף.

 

בני החרדל דיג'ון
 

בני החרדל דיג'ון(צילום מסך)

המוד המטורף של שי חי לא מאחר להגיע, ובהדחה הפומבית שלו הוא שוב נכנס באנשים כאילו הם לא עומדים מולו. אור היא קשת לב, רעה ובעצם מכשפה, עומרי הוא הגורם לכל הצרות במדינה, וכולם שם מעוררים בו בוז ומשעממים אותו. והוא? הוא בסך הכל "מציב בפניהם מראה". המראה הכי מחורבנת בעולם כולו, אבל מראה. די.כברררררר.תעזוב.אותנו.בחייאת.

 

האח הגדול מודיע לכולם שההדחות הפעם יהיו פומביות (למה? למה לא בעצם? הוא חייב איזה ריב שלא סובב סביב מאסטר הנינג'ה השנוא על כולם). בני החושך מצביעים, בני האור מחליטים שהם לא רוצים להצביע, ומעדיפים את העונש בו כולם יעמדו להדחה. כשבני החושך שומעים על כך, שוכחים לשים בערוץ 2 אזהרה על רמות ווליום מוגזמות, כי פלורי, דודו ואור מתחילים לצרוח על הכל ועל כלום, ולכו תבינו מה הולך שם בכלל. בני החושך קוראים לאלו מהאור פחדנים כי לא היה להם נעים להצביע מול כולם (הלו, ראינו אתכם מצביעים, אף אחד מכם לא הרים את היד לאחד מאלו שישבו איתו בחדר, יא אמיצים גדולים), בני האור כועסים שבני החושך שברו את המשימה, וגילי שוב מאבד את העשתונות, צועק, בוכה ובעיקר מעורר אצלי דאגה ליציבות הנפשית שלו. תזכרו שלא פעם כתבתי פה שמישהו עוד ישלם בבית משפט על הליהוק הזה. מישהו צריך להוציא אותו משם

 

אה, ומה עם המשימה האמיתית של שי מיקה, אתם שואלים? בדיוק ברגע שבו כולם רצו לברוח מהחדר הוא השמיע לה את הצליל שאחריו היא היתה אמורה להוציא את הדיירים. צירוף מקרים מופלא של פעם בחיים? בטוח.

 

 

 

באנו חושך לגרש
 

באנו חושך לגרש(צילום מסך)

בקטנה

 

 • זה רק נדמה לי או שקורין אשכרה לבשה משהו (יחסית) נורמלי בפרק? מה קרה שם? המלבישות קנו משקפיים?
 • "תגיד, אתה ידעת שאתה משקר?" שואלת תמר את שי חי בתמימות אין סוף. הם עושים לו את העבודה לכל כך קלה.
 • שמתם לב ששיר הנושא של מנחם בן עשה בפרק הזה קאמבק? ברוכים השבים.
 • קסניה משחקת באקס בוקס- אני רואה פה רעיון לערוץ יוטיוב שיכניס מליונים!
 • "זה נסיכת הנילוס! לא, זה פילה מושט!", דודו מעפולה ממש בקיא בסוגי דגים על פי הריח שלהם, שבכלל היה תולעים ורימות (איכס!)
 • בבקשה שמישהו ייתן לגילי לאכול אוכמניה או שתיים, אולי הוא יצליח להבין למה מקקים גדולים הם לא ממש דומים לפרי הזה.