האח הגדול, צילום מסך -

האח הגדול - שי חי יורה ובוכה

שי חי ממש טוב בלעצבן את כולם בבית אבל פחות מוצלח בהתנצלויות, עמרי רוצה להתחיל עם שי מיקה אבל רק אם תספר לו הכל על רצח תאיר רדא וגם: האם עבר חתול שחור בין קורין גדעון למלבישה? • ביקורת

והפעם, תורה של מיכל:

 

לפני הכל בואו נשאל בקול רם את השאלה שכולנו שואלים את עצמנו - מי מלביש את קורין? בחורה צעירה, חמודה, נראית אופטימית, כל החיים לפניה אך משום מה החזון של המלביש/ה רואה שחורות וכך אמש הולבשה קורין המסכנה כמנחה של נשף סיום בטקסס של שנות השמונים הפוגשת את מלכת הלילה פינת מליפיסנט. וכמובן - כפפות. כי חייבים גם לשמור על הלוק החשוד.

 

אז הפרק של אתמול נפתח בתזכורת חביבה מערב החברותא המהנה בו שי חי השווה את עומר לרחל המשוררת ואף ציטט באוזניה משפטים קסומים כגון: "צר עולמך כעולם נמלה" ואילו עומר השוותה את שי חי לאפס מאופס ואף הבטיחה הבטחות: "וכולם חושבים ככה!" שי חי בהתחלה לא מבין על מה המהומה, "לא אמרתי לה עליה כלום, בסך הכל הצבתי מולה מראה", מה אני אגיד לכם, אם המראה שלי הייתה צורחת עליי כל בוקר: "את רק רוצה עוקבים באינסטוש יא אפסית עלובה!!" זה אולי היה מערער לי קצת את היום.

 

אז למרות שהסטארט אפ של 'מראה מעליבה' הוא מעניין ומקורי, שי חי מופתע לגלות כי עומר משום מה נפגעה מהמראה המדברת עם הקעקועים; החברים מסבירים לו שכדאי שיתנצל בפניה ושי חי הולך ומתנצל התנצלות מפוארת ונוגעת ללב: "יש מצב קטן שאת לא כל כך נוראית כמו שחשבתי". חלום שלי שיגידו לי את זה מתחת לחופה.

 

עומר קינן, לא נוראית
 

עומר קינן, לא נוראית(צילום מסך -)

עומר אומרת לשי חי שהיא מקבלת את ההתנצלות שלו אבל לא סולחת, ובעצם מנצלת איזשהו מרווח פרוץ בסמנטיקה של השפה העברית, ושי חי, שגם ככה לא ממש אכפת לו, מנשק לה את היד, מלטף לה את הירך וחוזר לתכנן את הפיגוע הרגשי הבא שלו. מה שמעניין, טראגי ומרתק בשי חי, זה שלרגעים אתה מאמין לו שבאמת הוא לא מבין למה אנשים בוחרים להיעלב ממה שהוא אומר ואיזה עוד אופציות קיימות בכלל בעולם חוץ מלומר לאנשים אמת בוטה, דורסנית ופוגעת מול כולם?

 

וכך לאורך הפרק שי חי הולך, מצית שריפות בבית ומשתין עליהן בשביל לכבות אותן אבל רק מעצבן את כולם יותר ויותר כי עכשיו השטיח גם שרוף וגם מלא בפיפי. "למדו אותי כישורים חברתיים" הוא מבקש מגילי ומייקל ברגע של הארה ומיד אחר כך הולך לדודו ואומר לו שהוא אוהב אותו כי הוא לוזר חסר אונים עם כישורים מנטליים נמוכים, איזה קטע, עוד פעם המראה המדברת המגניבה הזאת?!

 

בתמונה: שי חי מנסה להתנצל
 

בתמונה: שי חי מנסה להתנצל(צילום מסך -)

חברי הבית אולי שובבים אבל מסתבר שלבגרות בספרות הם דווקא למדו, והם מחליטים לעשות לשי חי "בעל הזבוב" ולהחרים אותו בתוך הבית. עומרי, בעל התואר המוזר והאקלקטי - "מנהיג שומעי המוזיקה המזרחית עם תואר במשפטים" הוא זה שמנסה להנהיג את החרם על שי חי, כאילו לא ממש חרם, רק שאף אחד לא ידבר איתו או יישב לידו ושיהיה אסור לו לאכול מהאוכל של כולם. בינתיים שריפה נוספת מתלקחת בבית, קוראים לה פלורי, גילי אמר לה את המילה 'חרם' או ששי חי אמר לה את המילה 'מטבח' ומשהו לא טוב קרה שם. "איך יהיה עולם טוב כשיש בו את שי חי??" שאלה בבכי את האח הגדול. "ראיתי הרבה דברים בחיים שלי אבל בחיים לא ראיתי רוע!" ובכן ידידתי, כנראה שחיית עד עכשיו בתוך קשת בענן על הסט של הטלטביז. ברוכה הבאה לעולם, יש בו רוע, והוא לא נקרא שי חי.


בכל אופן, בעוד פלורי עושה ספונג'ה של דמעות בחדר האח הגדול + טיזינג של פרישה, שי חי ועמרי משחזרים באופן צולע את הסכסוך המיתולוגי, 'סכסוך אלירז שדה-סער שיינפין', ורבים מי מהם גבר, מי ילד, מי פעוט ומי בכלל עובר. התוצאות - באולטרסאונד הבא. בהמשך שי חי הלא מוחרם רק מנודה קלות (מנודה זה ה"מנוטרל" החדש) נעשה רעב, אבל אין לו כל כך מה לעשות בנידון כי הוא לא יודע לבשל (הכניסו כאן הזדהות עמוקה), במיוחד לא על כיריים שנראים כמו אייפון ענק עם מסך טאצ' שמצריך סיסמא שרק מרוקאיות יודעות. שי חי מבין שאם הוא לא רוצה לגווע ברעב הוא ייאלץ להתנצל ומארגן מעין קונגרס חגיגי בו הוא מכנס את כולם ו- מחכה שהם ידברו. ואם עד אז חשבנו שאין התנצלות יותר כושלת מ"אולי את לא זבל של בן אדם" - טעינו.

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)

בגזרת הדברים שהם לא שי חי -
עמרי מנסה כנראה להתחיל עם שי מיקה, אבל רק אם תספר לו הכל על תאיר רדא, תנאי בסיסי בכל דייט ראשון - ספרי לי איך רצחו את חברתך הטובה, ברק לא יורד מטריפ האדרנלין של הבטחת מקומו בגמר ונראה שכל מה שהוא עושה עד כה זה לקבל התקפי ריקוד ספונטניים שלא בהכרח תלויים במוזיקה או הקשר, סלים מיואש מהחיים, מדיירי הבית, מהכיבוש, מהקידוש וממה לא. לדודו ברור משהו שלאח הגדול היה צריך להיות ברור מזמן - שאם הוא רוצה שיהיו פה רומנים הוא צריך לשים "אור אדום מגרה" בקרוואן ומהר, אה ואילנה הודחה.

 

רגעים לציטוט:

 

שי חי: "אני רק רוצה לעבור פה את הזמן בשלווה ושלום", כמו שדאע"ש רוצים שלווה שלום

 

דודו: "בתוך הלב כולם פה מרגרינה", נשמע כמו בעיית כולסטרול

 

תמר, תתקדמי: "אני הולכת ומתקדמת מיום ליום, אני הולכת ומתקדמת מיום ליום, אני הולכת ומתקדמת מיום ליום..."

 

שי חי: "אני לא מנודה מהבית, אני חופשי מהבית", פרספקטיבה אהובתי.

 

פלורי: "עם ישראל מסתדר עם טיפשים, לא עם רעים", צריך לבחון את האבחנה הזאת לעומק

 

ארז לקורין: "קורין את רוצה לסגור את ההצבעה? בהזדמנות ניתן לך". ארז אתה רוצה להפסיק להיות כזה מתנשא? בהזדמנות נשמח.

 

 

האחד לא מתחבר לקידוש, האחר לא מתחבר לבני אנוש
 

האחד לא מתחבר לקידוש, האחר לא מתחבר לבני אנוש(צילום מסך -)