סבתא מהמערב הפרוע, צילום מסך

האח הגדול - מופע האימים של שי חי

שי חי אומר שהוא לא פה בשביל המשחק, אבל הוא לא באמת עובד על אף אחד, וכולם נעלבים מכולם • ביקורת

  • פורסם ב:
  • 17/12/2015 12:39
  • |
  • עודכן ב:
  • 24/12/2015 02:57
  • |
  • כתבים:
  • גיל גוטקין

והפעם, שוב תורו של גיל:

 

מצטער, אני חייב שוב לדבר רגע לפני הכל על הלבוש של קורין. מה.לעזאזל.קורה.שם.בכל.פרק? הסבתא שיק של הפרק הקודם ממשיך פה בגדול, והפעם, סבתא'לה במערב הפרוע. די כבר עם זה!

 

 

כבר בתחילת הפרק, שי חי פורץ במיני מופע שוביניזם ומתבל אותו בלא מעט שמנופוביה. האיש הוא באמת אניגמה בתוך דילמה בתוך סדרת קעקועים מזעזעת במיוחד (מי מקעקע לעצמו נשיקה מאודם על הצוואר לעזאזל?). מזל שאור שם כדי לאזן קצת את כל החושך הזה. מותר לי לאהוב אותה למרות שאני אשכנזי פריבילג? מקווה שכן.

 

לכמה רגעים נדמה שגיל הוא באמת האדם השפוי ביותר בבית, אולי חוץ ממייקל, עם חששות ודאגות אמיתיים של איך הוא נתפס בבית, אבל אז ברגע אחד לא ברור הוא מתנפל על סלים שלא הבין את הרצון הכל כך עז שלו להידבק לגילי, ופורץ במיני מופע אימים משל עצמו. בואו נקווה שזו רק נפילת מתח רגעית של חוסר ביטחון. חוץ מזה, הוא לא למד מעונות קודמות שאנשים שנדמה שיש להם "כוח" בחוץ הם לא באמת כאלה? ובואו נדבר רגע על הכוח הזה. כמה כוח יש כבר לגילי? מי באמת מכיר אותו מסרטוני היוטיוב שלו? תיכף יספרו לנו שרק בשניה האחרונה הוא לא גויס בעצם אל עונת הסלבס.

שני השפויים?
 

שני השפויים?(צילום מסך)

הייתכן שקיבלנו בפרק הזה את היציאה מהארון הכי נונשלנטית בהיסטוריה של הריאליטי? שי חי שואל את דודו על הנטיות שלו, וזה אומר שזה עניינו של אף אחד, ומה זה משנה "מי הומו ומי לסבי?". תכל'ס? צודק, וכל הכבוד לו שהחליט שזה לא מה שיאפיין אותו בתוכנית. הוא זה הוא.

 

כולם צריכים להחליף את התפקידים שקיבלו בפרק הראשון, אבל ברק מצהיר שהוא לא מוכן לוותר על החסינות שקיבל. מופתעים? גם אנחנו לא. כולם מנסים להסביר לו כמה זה יעזור לו אם יוותר עליה (חמודים, כולם יודעים שאתם עושים את זה רק כדי לקבל תקציב לסיגריות ונשנושים ולא באמת מאמינים לעצמכם), אבל הוא בשלו, ועל המקום שלו בגמר הוא לא יוותר. מגדיל לעשות שי חי שאומר לו "אנשים יחשבו שהגעת לגמר רק בזכות זה". וואלה? מה אתה אומר? הוא יגיע לגמר בזכות זה שזכה בלהגיע לגמר? שמישהו יביא לו פה איזה פרס, האיש גאון.

 

 

לא מוותר על החסינות, ברק
 

לא מוותר על החסינות, ברק(צילום מסך)

הפרק של שי חי ממשיך להתחמם, ועכשיו הוא נכנס אל האח לוידוי קורע לב של ממש. "להתלבש יפה ולהראות טוב זה משהו שמאוד מאפיין אותי" אומר האיש בעל החיבה המוגזמת לפפיונים וקעקועים סרי טעם. הוא חושב שאולי הוא בעצם צריך לקחת את התפקיד ללא מזוודה כי זה יעזור לו בחיים. נו, באמת. בגדים לבנים זה מה שיעזור לך, איש מוזר שכמוך?

 

הוא גם כמובן מספר שהוא בכלל לא בא בשביל לנצח, אלא כדי ללמוד על עצמו. כן בטח. הוא משכנע את תמר להעביר אליו את התפקיד, כי "הוא צריך אותו לזהות שלו!". שמישהו יסביר לי שזהות הדוש שלו כבר די מושלמת. רגע אחרי זה הוא בעצם מתחרט ולא צריך את התפקיד, כי הוא יעשה מה שהוא רוצה! והזהות שלו? היא כנראה תסתדר עם כל הפפיונים ששמר במזוודה. עכשיו הוא בעצם צריך את התפקיד של קוקו, כי זה "יעזור לו להחזיר חלק ממנו!". אלוהים, שי, שמישהו יוציא אותך כבר מהסרט שאתה (שי-) חי בו.

 

ואז מסתבר שבכלל לא היה צריך להגיע אל ברק כדי שיפיל את המשימה, גיל וגילי עשו את זה לגמרי לבד, ולמה? כדי שיוכלו כל שבוע לריב על את מי הם רוצים להעמיד להדחה. יופי, נחמות.

 

פתאום, גילי וסלים רבים. על מה? על מי? מה קרה שם? מישהו הבין? נדמה לי שאפילו הם לא הבינו. מוזמנים לספר לי בתגובות מה הלך שם.

 

 

מקשיבי מוזיקה מזרחית?
 

מקשיבי מוזיקה מזרחית?(צילום מסך)

ולבסוף, העמדות להדחה.

 

קסניה כנראה לא ממש מבינה את הקטע של ההעמדות להדחה. היא מתה על מייקל, אין לה דבר רע להגיד עליו, אבל היא מעמידה אותו. למה? או שהאח הגדול חתך לנו טיעונים ממש משכנעים, או שמישהו צריך להסביר לה את החוקים.

 

כולם מעמידים את עומר להדחה, מה פספסנו? מה היא עשתה לכולם? אולי לצופי ערוץ 26 הפתרונים, כי לנו האח הגדול לא ממש רוצה להסביר.

 

והדובדבן שבקצפת, מופע האימים הקריפי של שי חי, שלא בטוח שנצליח לשרוד אחד כמוהו בכל שבוע ושבוע. הוא כמובן "לא בא לפה בשביל המשחק", אבל הו-הו, כמה שהוא בא לפה בשביל המשחק! חמוש בעוד פפיון, הוא מספר לנו על עומר שמצד אחד "צר עולמה כעולם נמלה" ומצד שני רוקמת מזימות אפלות ומכננת לנצל את הכוח של קסניה (שוב הכוח הזה! מה קורה איתו? מלחמת הכוכבים - הכוח מתעורר זה כאן) ואז מספר לנו על עומרי שהוא בעצם די מחבב אותו, אבל ממש לא סובל אותו. ג'יזס, בן אדם, יש לך עוד עונה שלמה להפוך לפסיכופת, תרגיע קצת עם המבטים הלא שפויים והמשפטים המנוסחים היטב אבל חסרי המשמעות. היה עדיף שכבר תסביר לכולם למה כושר גופני זה חשוב, אבל לא כדי להראות טוב, כמובן, אלא בשביל הבריאות (אומר ההוא שחשוב לו להראות טוב).

 

לסיום סיומת מקנח שי חי בשירה האלמותי של מרגול, "פה זה לא אירופה, פה זה ישראל". בואו נקווה שאליו אנחנו לא צריכים להתחיל להתרגל.

 

פה זה לא אירופה
 

פה זה לא אירופה(צילום מסך)