סבתא שיק, צילום מסך -

האח הגדול - עונתם של הדושים?

הזמן באמת עצר מלכת, וכמו תמיד בפרק השני, חצי פרק כבר שודר לפני שלושה ימים. הגברים של הבית כבר מצליחים לריב, ואף אחד לא יוצא מזה טוב • ביקורת

  • פורסם ב:
  • 17/12/2015 12:39
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/12/2015 12:07
  • |
  • כתבים:
  • גיל גוטקין

ועכשיו, תורו של גיל לכתוב:

אז כמו בכל עונה, הפרק השני מגיע, ואיתו שוב שידור חוזר של כל הפרק הראשון, כאילו הוא לא היה מספיק מתיש בפני עצמו. רק שהפעם, אנחנו רואים את זה מבפנים! (כי קודם היינו בחוץ? אנחנו עדיין יושבים בבית ובולסים תפוצ'יפס).

 

כולם נכנסים, כולם מתרגשים, לסלים אין ממש כוח לדודו מעפולה, ואף אחד לא ממש יודע איך לפתוח בקבוק של יין מבעבע בשביל דודו, אפילו לא עומר שהיתה ברמנית 4 שנים! שמישהו כבר ייתן לו יין, הילד מתייבש. מזל ש-שי חי הגב-גב-גבר מגיע ומציל את המצב.

 

אם כבר מדברים על דודו מעפולה, הוא כבר קיבל באופן רשמי את המוזיקה של ג'קי מנחם. הוא לא מבצע חיקוי (מדויק יותר או פחות) של הבחור, הוא גם מיד נותב אל אותה הנישה.

 

לגבי הכניסות של כולם, הדבר היחיד שאפשר להגיד הוא בחירות הלבוש של המתמודדים, שאמורים לבחור את הבגדים הכי יפים שלהם לכניסה. ומה בוחרים? שמלות כלה? למה לא? ובעצם, למה כן? באמת, מה הקטע? ומה הקטע גם של שי ועומרי עם הפפיונים? אתם גברים כל כך מודעים לעצמם, ובכל זאת בוחרים ללבוש את הפריט הזה, שאף אחד לא באמת יוצא נורמלי איתו? הגדיל לעשות עומרי, עם פפיון גדול יותר מהראש שלו. מה לעזאזל?

 

ואם כבר בחירות לבוש, מי לעזאזל מלביש/ה את קורין? אם בפרק הפתיחה היא נראתה כמו האחות החורגת של קרואלה דה ויל, הפעם השתלט עליה הסבתא שיק, עם מעיל וחולצה (עם פפיון? נדמה לי שכן), שלגמרי נראו מוזר. וכן, אנחנו יודעים שמאוד קר בגבעות נווה אילן, אבל חייבים לעשות משהו עם קולקציית הכפפות האלה.

 

חזרה לפרק, ודודו מבצע את הבחירות שלו לחלוקת התפקידים. בתכלס, כל הכבוד לו שבחר את עצמו לעמדת ההדחה. נכון שזה יקנה לו קרדיט גם אצל הצופים וגם אצל שאר המתחרים, אבל בכל זאת, לא החלטה פשוטה (והערה אחרונה בקשר ללבוש: מסתבר שהטוניקה שנכנס איתה היא לא פריט הלבוש הכי נורא שלו. יש גם טרנינג לא ברור).

 

ברק מקבל ממנו את פרס החסינות (אתם מכירים מהמסיבות? באמת, אילו מסיבות?) ונראה שהוא שוכח שפה זה האח הגדול ושום דבר הוא לא באמת סופי. יש לי הרגשה שנגלה שהוא לא הסכים לוותר על ההחלפה שהאח מבקש מהם לבצע, ושהחסינות הזו תוציא ממנו לא מעט דברים בלתי נסבלים, כי הוא גם שוכח שאחרי שהגיע לגמר, אנשים עדיין יצטרכו להצביע עבורו כדי שיינצח, ובמשך עונה שלמה הם לא ממש יצטרכו לעשות את זה, וכנראה יצטרפו במשך הזמן למחנות של מתמודדים אחרים, להם כן יהיה צריך להצביע מדי פעם.

 

הכי חמודה? תמר מקבלת בחיוך ובצחוק גדול את העובדה שלא יהיו לה הבגדים שלה לאורך כל העונה. הכי לא עושה מזה סיפור.

 

מלתחה מסקרנת
 

מלתחה מסקרנת(צילום מסך -)

תמר גם ביינתים נראית כמו המדובבת הראשית של הבית. היא מתעניינת במייקל, עושה שלום עם סלים (שכנראה היה מדבר הרבה פחות בנימוס לכל מתנחל/ת אחרים, אבל תמר מצליחה להוציא ממנו חיוכים), וגם מגיל היא מצליחה להוציא סיפורים. רק את שי חי היא מצליחה קצת לעצבן.

-חגורה שחורה, דאן 5, מאסטר!

-ספלינטר?

פרייסלס.

 

ואם כבר הזכרנו את גיל, שלא ממש כיכב בפרק, נדמה שהוא הולך להתגלות כממתק האמיתי של העונה. חמוד, מצליח להרכיב משפטים קוהרנטים, ונראה שיש לו גם סיפור חיים די מעניין.

 

משתתפי האח הגדול 7
 

משתתפי האח הגדול 7(צילום מסך -)

נראה שכמויות הטסטוסרון בבית כבר בשלב כל כך מוקדם עוברות את הגבול, ועומרי ושי כבר מתחילים לריב, על הסכסוך מכל הנושאים, והתחרות על מי ייצא דוש גדול יותר בשיאה. עומרי עושה את טעות תמר וזורק איזו מילה על המאסטר של שי, שלפני רגע היה נשמע כמו פסיפיסט מושלם, ופתאום מקבל מבט די מלחיץ בעיניים. איומים? אגו? הגזמות? אז מה אם אנחנו רק יום אחד בבית ועוד אין לנו באמת סיבות לריב. אנחנו פה, אנחנו גברים, ומישהו צריך להיות פה האלפא מייל.

 

יחד עם תעודת הזהות מהפרק הקודם וההתנהגות בפרק נדמה ששי חי מנצח די בקלות בתחרות הדושיות, אבל אז מסתבר שבעצם יש לו קצת סיבות להיות כועס ומעצבן. והוא אפילו בוכה! הדמות העגולה הראשונה של העונה? שחקן מצוין שמודע מדי לעצמו? הישארו עימנו כדי לגלות.

 

עוד בפרק: אילנה לא מצליחה לזכור את השמות של שאר המתמודדים, ובטוחה שיש בבית עוד אילנה חוץ ממנה ("מה את אפונה?" שואלת אותה פלורי. תמיד אמרתי שאפונות הן הדבר השכחני בעולם, לא ידעתם?), גילי שונא פמינסטיות ("יש לך קטע של מרב מיכאלי כזה? הוא שואל את אור, שמצליחה לשמור על איפוק) וכולם מתעניינים במה שקורה אצל מייקל שם למטה ("זה לא ענייננו", מסכמת אור בענייניות מושלמת).

 

אגב, מילא לשקר למשתתפים שכל הבחירות של דודו הן סופיות ונשארות קבועות עד סוף העונה, זה חלק מהמשחק. אבל למה לשקר לנו הצופים? למה לא להגיד מהתחלה שהם לא יודעים את זה, אבל זה ישתנה? אם משהו כל כך קבוע משתנה תוך חצי פרק, יש לי הרגשה שגם אחרי השינוי הוא לא יהיה ממש קבוע.

האם ברק יוותר על החסינות שלו? האם מישהו יסכים להחליף את דודו בתור המועמד הקבוע להדחה? לרביעי הפתרונים.

 

דוש אמיתי או יותר מזה?
 

דוש אמיתי או יותר מזה?(צילום מסך)