מצטערים, אי אפשר שהיא תודח, צילום מסך -

בלוג "הישרדות": מושיק גלאמין מדבר עם קופים

והפעם בהישרדות: משימת חסינות אחת טורפת את הקלפים, לירון ועומר מתכננים להשתלט על העולם וגם: טיטי התגעגעה לרון אלוף אבל האם גם הוא התגעגע אליה? • סיכום פרק 12

מים בששון

מים בששון


כפי שאין מה לאחל לאדם שיש לו הכל, כך זה היה קשה לכתוב על פרק שלא קרה בו כלום. אתמול קיבלנו סימולציה של איך "הישרדות" הייתה נראית אם היא בעצם הייתה "המירוץ למיליון" והתשובה: גם לא משהו. והפעם בתוכנית - עוד פעם משימה מטריפה של להעביר מים ממקום למקום רק שעכשיו זה בסטייל של מבחן פסיכומטרי, כאשר מידת הלחץ של כל מתמודד מיד מסגירה כמה אהבל הוא חושב שהוא. ואכן טילטיל רואה את המשימה ומתחיל לנשום בכבדות, מרחיק את הצווארון מהגרון, תופס את הראש וטוען שזאת "שאלה מכשילה", כאשר צריך להסביר לו בהזדמנות, שלא כל שאלה שהוא נכשל בה היא בהכרח שאלה מכשילה.

 

בסוף כולם פותרים את השאלה בדרך זו או אחרת, אם זה על ידי מילוי בקבוק ענק של מי עדן בחול ים, או על ידי שתיית 70 טרופיות קטנות. אבל, איזה עלילה הישרדותית שלמה בלי קצת התערבות הפקה? זוכרים שבפרק האחרון לירון הייתה על המוקד של חברי השבט והיה ברור שהיא המודחת הבאה? אז זהו, שזאת קצת בעיה כי הבגד ים כל כך יפה לה מקדימה ולפעמים כשהיא הולכת על החוף אז יש במקרה צלם שמצלם אותה מאחורה וגם זה כזה כיף לכולם אז לא חבל שהיא תודח? ואכן, דווקא השניים שכמעט נפחו את נשמתם לילה לפני, לא אכלו 40 שעות ולא ישנו דקה - מתגלים באורח פלא בתור הזוג הכי חד עם חידות היגיון על הבוקר, פותרים את המשימה צ'יק צ'ק וזוכים בשתי שרשראות חסינות (היה מבצע לכבוד ה בלאק פריידי). והופ - לירון כבר לא תוכל להיות מודחת והקלפים נטרפו.

 

בפרקים הקודמים:

"הישרדות": לירון על הכוונת, גם של רון אלוף
"הישרדות": טיטי ורון אלוף מתנשקים סוף סוף

 

מדד הלחץ
 

מדד הלחץ (צילום מסך -)

שימורים

זה לא קוקטייל, זה אפריטיף

אבל רגע לפני שאנחנו טורפים את הקלפים צריך לטרוף קודם את ארוחת הגורמה מקופסאות השימורים! הגיע הזמן של חברי קויפה שזכו במשימת הפרס לדרוש את סלט האפונה וגזר שלהם, אבל איזה קטע, נדמה שבהונדורס יש כנראה קופסאות שימורים ממש שונות מבישראל כי במסגרת "הארוחה מקופסאות שימורים בלבד" חברי השבט אוכלים סביצ'ה מקופסת שימורים וגם סטייק עם פירה מקופסת שימורים ועוד המון דברים שלא נראים מקופסת שימורים בכלל. מזל שההפקה דאגה שיהיה פריים אחד של השף מחזיק קופסת שימורים של תירס, כי עכשיו אין סיבה לתת להגיון האנושי הטפשי שלי לערער אותי.

 

דנה ברגר

המופע של דנה


חוזרים להוראקן. לירון מעדכנת את עומר שהחגיגה נגמרה ושהוא והיא היורשים של פינקי והמוח, הולכים לכבוש את העולם ולשנות את כללי המשחק, "יפה לירוני, כן לירוני" מתרגש עומר כמו זבוב החוכך את ידייו המשונות, אבל כיבוש העולם יחכה כי האורז מוכן (סיפור חיי) וחברי השבט, שהבינו שההפקה דפקה אותם ושום לירון לא הולכת בשום הדחה קרובה, צריכים עכשיו לשנס את כישוריהם החברתיים ולהחזיר את לירון אל מדורת השבט. "לירון חמודה ויפה, בואי האוכל מוכן! סידרנו לך את הגרגרים בצורת לב!" לירון באה לאכול ודנה ברגר מלטפת אותה כניצולת ספינה טובעת, מזיזה לה את השיער מהפנים, שמה לה יד על הברך, "תאכלי ילדתי, תתחזקי".

 

כיאה לדמות הנייטרלית אותה היא מנסה לייצג, דנה רוצה לפתוח דיון בשבט שבו כל אחד ידבר על הרגשות שלו בפתיחות כאשר היא בתפקיד המגשרת, הצ'יף החכם, היועצת הפדגוגית - כלומר היא מחוץ לדיון, אבל תתרום מתבונתה הטבעית על מנת לסייע לילדים הכועסים להשלים אחד עם השני, כאשר להזכירכם דנה היא זו שזרקה את הגפרור הבוער הראשון על לירון.

 

הישרדות
 

הישרדות(צילום מסך -)

מושיקו

מושיקו קופיקו


מבחינת איזשהו תוכן קוהרנטי - עד כאן שידורינו. משהו לא טוב קורה להישרדות העונה וזה כבר ברור. אם אתם בכל מקרה מתעקשים לדעת מה עוד היה אז ככה: מושיק התגלה כדוקטור דוליטל שדובר את שפת הקופים ובכלל תמיד רצה שייקראו לו "מושיקו קופיקו" וכולו תסכול על כך שהוא מצליח לתקשר עם הקופים בג'ונגל אבל עם רון שובל לא. רון שובל לעומת זאת, מפחד מהקופים כי אלה "קופי בר, אין להם אמונה", זאת כמובן לעומת קופי הבית שומרי המסורת.


בהמשך הייתה עוד קצת כפייה של "הרומן" של טיטי ורון, כשרון אלוף מתברר, לא רק מדבר על עצמו בגוף שלישי אלא גם מדבר אל יחיד בגוף רבים, "ממש התגעגעתי אליכם" הוא אומר לטיטי, אהובתו לכאורה, בעודם יושבים לבד מול הים תחת אור הכוכבים. איזה רומנטי, אני מתה על זה שחבר שלי מסתכל לי עמוק בעיניים ואומר לי: "אני אוהב אתכם חבר'ה".

 

עם כל הרמאות שברומן המהונדס הזה, אני לא מבינה למה ההפקה לא משתדלת קצת יותר? איפה איזו סצינת קנאה על לירון? וגם: האם אתם חושבים שלא שמנו לב שסצינת הנשיקה של אתמול היא בדיוק אותה סצינת נשיקה מהפעם שעברה רק מהצד השני? מה בפרק הבא - אותה הנשיקה מלמעלה?

 

ממחזרים ונהנים
 

ממחזרים ונהנים(צילום מסך -)

מו"מ ורגעים ל

מו"מ

 

היה גם מו"מ, כשאר שושן סוף סוף נשלח ועדיין לא הבנתי מה הסיפור שלו לדחות את זה כל כך, נשמע לי כמו חרדת ביצוע אבל מי אני שאשפוט מישהו שכבר עשה מלא תאונות דרכים עם אשתו. בכל אופן, שושן איכשהו מסכים ללכת ופוגש שם את רון שובל. כאשר עורך דין פלילי הוא לכאורה קלף חזק אבל גבר ישראלי מזרחי - יותר. וכך רון שובל פשוט ישב שם ועשה מו"מ עם עצמו כמה אננס הוא יכול לאכול בדקה בלי לנשום בעוד ששושן ניסה לשטוח בפניו את מערכת השיקולים, מדוע מו"מ עדיף מבחירה בתיבה, אך בכל פעם ששושן סיים לדבר אמר לו שובל בפשטות: "לא. תיבה". וזה היה סוף המו"מ.

 

רגעים לציטוט:

 

רוסלנה: "רון שובל דאג לי, פירגן לי. הרגשתי סבבה". החיים יכולים להיות כל כך פשוטים

 

רון אלוף אחרי שהיה באי בודד עם לירון רביבו: "הייתי בגיהנום". מה יגידו אזובי הקיר?

 

לירון: "מחאתי לעצמי כפיים בלב". מזדהה

 

עומר: "לירון היא אני בקטן, אני מאוד אוהב אותה". סיבה ותוצאה

 

שושן: "לירון מכפישה את שמי עם המפעיל שלה". עורך דין פלילי בפעולה

 

שושן לעומר: "למילה שלי אין משמעות". עורך דין פלילי בפעולה #2

 

מושיק: "הקופים קראו את המחשבות שלי וחירבנו על השבט". נו מתי אתה חוזר כבר?