הישרדות, צילום מסך -

"הישרדות": למה ג'ני צ'רוואני משקרת?

בפרק השישי של הישרדות רון שובל עדיין לא מבין מה רוצים ממנו, ג'ני שוכחת שיש מצלמות מסביב, מושיק הוא הזומבי המאושר ביותר שראינו • הטור של מיכל קליינברג

עוד פרק הדחה מאחורינו. גם לכם יש דה ז'ה וו? או שרק אני מרגישה שכל פעם זה אותו דבר: שוב אנחנו רואים את רון שובל ומושיק גלאמין מתנגחים זה בזה לאורך כל המועצה, תוך כדי שהם אומרים אחד לשני: "אני מאוד מעריך אותך, גם אני מאוד מכבד אותך", שוב דנה ברגר רק מחייכת לעצמה ומקבלת את הדין ושוב כל השאר שותקים והשתיקה יפה להם.


בכל אופן, הפרק המסעיר של אתמול נפתח במפגן מדהים של דאגה ומודעות לאחר, בו חברי שבט הוראקן נורא מבואסים מכך שהודא לא מתחברת אליהם ומרגישה בצד, אז בשביל לתקן את המצב הם קוראים לה להצטרף אליהם לקידוש, כי איזה ערבי לא מרגיש מחובר יותר מאשר כשנכפה עליו לומר "ברוך אתה אדוני?" זה היה גם הזמן של שושן להדגים כישורי ראיון והנחיה מרהיבים (ערוץ 2, מקווה שהפנמתם): "הודא, מה את חושבת על המסורת הזאת? היהדות?" כאשר האחרים מיד השתתפו גם הם בחדווה במסיבת "מדברים עם ערבים", כתיירים נלהבים בסמטאות יפו, "אהלן וסהלן, הודא! רמאדן, חומוס, משאוושה!" וכל שנותר להודא לעשות זה לגלגל עיניים (ועדיין זה ייראה בעריכה כאילו גלגלה עיניים למראה חלת שבת פצועה עטופה בדגל ישראל).

 

בפרקים הקודמים:

"הישרדות": מי לוקח את טילטיל ל"ארמגדון 2"?

"הישרדות": סצינת הסיום של מיטל דוהן

 

בכל מקרה, בצד השני של הג'ונגל קיבלנו שיעור מאלף אחר, באיך להתעשר ומהר - מתברר שהסוד היה מולנו על הזמן בעמוד מודעות האבל בעיתון של הבוקר! איך יכולנו להיות כל כך טיפשים וללכת ללמוד באוניברסיטה ודברים כאלה, כשכל יום מתים אנשים שלא קשורים אלינו עם נכסים שלא קשורים אלינו? לעזאזל.

 

נו הודא, אל תהיי כזאת ערבייה!
 

נו הודא, אל תהיי כזאת ערבייה!(צילום מסך -)

משימה

משימה

 

זוכרים את ההפסקה הפעילה? אז היא חזרה בגדול! הפעם זה לא להכניס חוט לתוך בקבוק אלא לעמוד על קורה תוך כדי שמאזנים כדור! ויי ויי איזה מתח, אח"כ מצמידים את הזנב לחמור ויש גם חבילה עוברת. אבל צחוק בצד, זוהי משימת חסינות רצינית - ראשון נפסל להפתעתי הרבה מושיק, מיד אחריו נופל רון שובל לצלילי הלהיט של דנה ברגר, "הישרדות זה לחיות או למות" אשר משפיע עליו כמו קריפטונייט על סופרמן (או כמו שחבר שלי אמר לי כששרתי לו את זה בבית-"עדיף למות"), וכך, רק שמע רון שובל את הפזמון הקליט: "לא ליפול לא ליפול לא ליפול" ומיד נפל, כי למה שיעשה מה שדנה גרבר אומרת לו, למה מי היא בכלל?


אח"כ מתברר לנו בכלל שטיטי מרמה, כי הקשת עם הכדור נשענת לה על החלק הפנימי של הזרוע אשר לא נמצאת ב-90 מעלות עם האטמוספירה, או משהו כזה. ג'ני מתמרמרת, דנה לוחשת לה "כן כן, תגידי למורה", מושיק גם מתקומם ורון, הילד הערס של הכיתה, פשוט צועק את זה - "המורה, הם אמרו שטיטי מעתיקה!"


מה?! מה פתאום, שקרים, כזבים, לפעמים הים שקט ודווקא יש גלים! רון שובל לא מבין מה הבעיה, בסך הכל השתנקר על הריכולים, ג'ני מכחישה כל קשר, קוראת לרון אפס ומכחישה גם את זה ודנה - דנה הלכה לאסוף עצים בינתיים כי עימותים לחוד ולהראות שהיא תורמת לשבט לחוד. היפה בכל הסיפור הוא, שאת טיטי כל זה בכלל לא מעניין, אה וגם היה אחד שגם ניצח בדבר הזה, רון אלוף, זה שאוהב לדבר על רון אלוף (לפחות מישהו).

 

דנה אוי ואבוי לך אם את שרה שוב את השיר שלך
 

דנה אוי ואבוי לך אם את שרה שוב את השיר שלך(צילום מסך -)

השיר של דנה ברגר משפיע על רון שובל כמו קריפטונייט על סופרמן

אכזבות

אכזבות


ג'ני ומושיק שקרנים. אין דרך אחרת להגיד את זה, מה ראיתי אתמול? את מושיק מנסה להתחבר לרון ואומר לו שהוא אוהב אותו? וג'ני, ג'נילה - כשאמרת לרון שהוא אפס הייתי כל כך גאה בך, אבל הייתי מוותרת על כל קטע ההכחשה לאחר מכן; את יודעת שהאנשים מסביב עם המכשיר השחור על הכתף הם צלמים? משמע- הכל מצולם? קראת לו אפס, אין מה לעשות. רוצה לצאת מזה? תגידי שהתכוונת שהוא 007, שהוא קשוח וכריזמטי, אבל פשוט להכחיש? לא לכבודה של אשתו של רוני מאנה. סתם סתם, לכבודה של אשה בפני עצמה. וכפי שראינו כאישה בפני עצמה היא דורשת שרון שובל יקלל אותה כמו שהיה מקלל אותה גם אם לא היה מכבד את בעלה המליונר כי למה לערב את בעלה אם יש לה תואר בעיצוב פנים?

 

לא קראתי לך אפס, התחלתי להגיד את הטלפון שלי
 

לא קראתי לך אפס, התחלתי להגיד את הטלפון שלי(צילום מסך -)

הדחה

הדחה


הדבר הכי בהול לדבר עליו, מעבר לשקרים של ג'ני, להתלהמות של רון שובל או לאושר המוזר של מושיק כשהודח הוא - למה כשכולם ערומים כמעט לגמרי דנה ברגר לובשת מכנסיים ארוכים, ג'קט עור וצעיף? אני מחכה לתשובה. בכל מקרה, השבט כהרגלו עסק בלפייס את רון שובל תוך כדי ויכוח איתו, כאשר שאלה אחת מהותית עמדה על הפרק, מה נחשב למשפט יותר מאיים: "יש חיים אחרי התוכנית" או שמא- "היא לא יודע עם מי יש לה עסק"?

 

אז עד שטוני סופרנוס יחזור אלינו עם התשובה, נסכם את מועצת ההדחה: רון שובל היה עסוק בלהגיד שרון שובל לא פראייר ובלה בלה, ג'ני המשיכה לשקר ("לא קראתי לך אפס, הצעתי לך תה") ואילו מושיק בכלל מיצה את כל הסיפור: "טוב חבר'ה, אני לא מבין איך משחקים את המשחק או מה אני עושה פה, אין לי חיבור רגשי לאף אחד כאן", בסופו של דבר השבט אמר את דברו והחליט להדיח את מושיק, היחיד בעל אישיות כלשהי במשחק הזה. אבל מושיק המודח הטרי, לא לקח את זה קשה ובעצם מעולם לא חייך באושר גדול יותר ובעיניים כה זורחות - כמו שחייך אמש כשגיא זוארץ הכריז עליו כזומבי ומרח לו גבינה לבנה על הפנים.

 

לא מתחבר רגשית
 

לא מתחבר רגשית(צילום מסך -)

רגעים לציטוט:

 

מושיק לרון: "מצטער שפגעתי לך בכבוד", רון: "בכיף". סחבק בסופו של דבר


רון אלוף: "בנות ישראל מחכות לראות את רון אלוף במיטבו". במיטבו או מדבר בגוף ראשון, מה שיקרה קודם


רון שובל לדנה: "את לא מאמינה בשם? ובקדוש ברוך הוא?". סמנטיקה


מושיק על כוכבי: "לדעתי הוא חושב שהוא הגיע לששטוס, לא להישרדות". LOL