טד 2, יח"צ

"טד 2": לא דובים ולא יער

טד בגלגולו השני הוא כבר לא חצי פושע, חצי נרקומן וברובו קורע מצחוק, אלא איש משפחה שחוק וחמור סבר • ביקורת סרט

הפרומו של "טד 2" מבטיח טירוף חושים של קללות, סמים, שיגועים - סרט קיץ אמריקאי בקיצור. אך בפועל "טד 2" הוא דרמה רומנטית לכל דבר, חוץ מאלמנט הביזאר, בהתחשב בזה שאחת הדמויות היא דובי צעצוע. בסרט ההמשך של טד, טד מתחתן עם אהובתו הנרקמונית לשעבר והיום קופאית מצליחה בסופר (הפנים של המקום!). גם טד הוא קופאי בסופר שזה כבר נשמע כמו התחלה מלהיבה כשלעצמה. ואכן, מהר מאוד אנחנו מגלים שהנישואים של השניים כבר הספיקו לשחוק אותם לפירורים קטנים, (לאחר שנת נישואים בלבד) והנה הם כבר יושבים בבית מוזנחים, מלאי איבה הדדית ורבים על כסף, אח איזה כיף זה זוגיות!


טד ואשתו מחליטים, שאם הזוגיות כבר לא עובדת הדבר הכי נכון לעשות יהיה להעמיק אותה יותר ולהביא ילד משותף לעולם, אך אז מתגלה - שטד הוא לא בן אדם!! מה?! איך אפשר להגיד על דובי צעצוע שהוא לא בן אדם? מסתבר שאפשר.

 

צפו בפרומו, במילא כל הקטעים הטובים שם

וכך טד ואשתו יוצאים למסע מופלא בפארקים הירוקים של הבירוקרטיה עם הטיעון: "אנושי, אנושי מידי" ואילו מנגד עומד הטיעון: "במה אתה ממולא, רק בצמר גפן?" נשמע קצת מצחיק? הבעיה היא שזה לא. העניין של עגינת הנפש בחוק כתסמונת של אנושיות נידונה בסרט ברצינות מוחלטת כשזה - א. לא הזמן ולא המקום, וב- לא מה שבאנו לראות.

 

בשלב מסוים, אחרי יותר מידי זמן בו לא צחקת והפופקורן כבר נגמר - אתה מבין את האמת המרה - הסרט לא מצחיק. הוא אולי אמור להצחיק באיזושהי נקודה עמוקה ואינהרנטית מתוקף היותו של השחקן הראשי - בובה, אבל אם זה המצב זאת בעיה. נכון, בסרט הראשון ראינו את טד עושה באנגים וחשבנו לעצמנו: "חה חה, דובי עושה באנגים", אבל לצערי שכחו שם למעלה שדובי מדבר זה לא קוריוז מתמשך עם אורך נשימה אינסופי. אחרי רבע שעה אתה מתרגל לזה, כמו לנוף, כמו למתיקות, כמו לרעש לבן. ויש בזה משהו מאכזב כפליים בסרט שיוצא תחת ידיו של סת' מקפרלן שההומור שלו (בעיקרון) הוא פרוע, מקורי וחסר גבולות.

 

טד 2 • רגע, למה יש פה דיון רציני?
 

טד 2 • רגע, למה יש פה דיון רציני?(יח"צ)

לקראת סוף הסרט נהיה ברור שכל הקטעים הבאמת מצחיקים שלו כבר נלקחו לפרומו ושבעצם - כל הטוב כבר מאחורינו, או מוכר וידוע. הבעיה היא שמי שצופה בטריילר מאמין לתומו שיהיה עוד מזה, שזאת הייתה רק טעימה קטנה מהסרט ולא כל מה שיש לו להציע.

 

וכך כל השיאים כבר שם בפרומו, וחוץ מבדיחת שפיך אחת טובה שכוללת את הנוזל המדובר, קורטוב של גזענות ואת הבנות למשפחת קרדשיאן (תעשו את החישוב לבד), לא חיכו בסרט עוד נקודות אור, (או חושך, תלוי איך מסתכלים על זה) ובכל מקרה, בדיחות שכאלה מחכות לנו בערימות בכל פרק של "איש משפחה".

 

באופן כללי נדמה שמקפרלן ב"טד 2" איכשהו נשאב אל עלילה הוליוודית קיטשית בעל כורחו. לסיכום: ראו הוזהרתם - "טד 2" הוא יותר דרמה רומנטית מקומדיה, רק עם דובי מדבר וקצת יותר שפיך מהרגיל.

 

תפסו - בדיחת שפיך!
 

תפסו - בדיחת שפיך!(יח"צ)