נירו לוי • התקווה היחידה של העונה, צילום מסך -

האח הגדול VIP: מופע של אדם אחד בשם נירו

איציק היה מעדיף שנטלי תהיה יפה ותשתוק, שיר חושפת פרטים עסיסיים מהחתונה, סטלה חושפת שהיא טובה בלסכסך ולא הרבה יותר מזה ונירו בינתיים עוקף מלמעלה • סיכום פרק 6

אתמול הבנתי משהו, יחד עם האח הגדול - העונה הזאת תלויה לחלוטין בנירו לוי. בעוד שאמנם זה ממש כיף להסתכל על סתיו מסתכל על עצמו, ולהתבונן בסטלה יושבת או שוכבת או אוכלת, להתרגש עם מוטי כשנזכרים שהוא קיים, להתפעל מניצני הזוגיות הכי צפויה בבית של איצק ונטלי ולחשוב על מושיק 'איזה אחלה גבר' כשהוא מסתובב בבית והוא אחלה גבר - עדיין היחיד שמביא תוכן אמיתי לתוכנית, היחיד שיש לו רעיונות, מחשבות ודעות (או לפחות היחיד שמבטא אותן) הוא נירו. ולכן, בלי נירו האח הגדול VIP, יהיה האקווריום הכי משעמם בטלוויזיה שלכם.


אז מה היה לנו אתמול - האם נירו מפחד מדגים, או שמא נירו לא מפחד מדגים? כמה זה מפגר לפחד מדגים, למה הוא לא הוציא את הרגליים מהאקווריום כשהמשימה נגמרה ומי שמע על "רעלת בעקבות נשיכת דג" - כל השאלות האלה לא נשאלו. אבל מה שכן היה, זה שנירו נתן תצוגת תכלית של שיטת סטלה אדלר למשחק, בה הלך מפוחד גם לפני המשימה ואף נראה מטולטל אחריה.

 

רעלת דג בריכה
 

רעלת דג בריכה(צילום מסך -)

רגשות וריגושים

מה עוד גילינו אתמול? גילינו שסביר להניח שכולנו סובלים מ"נומופוביה" ולא ידענו על זה בכלל, (נומופוביה - הפחד מלהיות רחוקים מהטלפון הנייד), כשהרגע הכי מרגש במשימה היה כשבני המשפחה התקשרו לאהוביהם, אותם לא ראו שבועיים, והשאירו להם בתא הקולי את ההודעה הנוגעת ללב ומעלת הדמעות בעיניים הנ"ל: "הי, ניסיתי לתפוס אותך אבל לא ענית, אנסה מאוחר יותר". יש למישהו טישו?

 

אחרי ששיר שומעת את ההודעה הרומנטית המדוברת מבעלה, היא נזכרת בחתונתם ומספרת איך, כמו כל הבנות, יצאה בערב המיוחד מפרח לבן ענק תוך כדי שרובוט עתידני פיזר עליה עשן. ואם כבר מדברים על חתונות - איציק ונטלי מדגימים במיטה תקשורת בריאה מה היא, כשנטלי מנסה לפתח שיחה אל תוך הלילה, "בני אדם הם בסך הכל השתקפויות של עצמנו" ואיציק ממשיך ומפתח את הרעיון ב"אוי סתמי כבר את והשטויות שלך".

 

הרומנטיקה נמשכת כשאיציק, שהאגו שלו כל כך שביר עד שהוא מפחד להיכנס לשיחה סמי-פילוסופית, משתיק את נטלי בשנית כי יש מעליהם מיקרופון ואולי הקהל בבית ישמע שנטלי דיברה אליו לחמש שניות באסרטיביות והייתה טיפ טיפה דומיננטית, ואסור שדבר כזה יצא לאור אי פעם. שריינו את רובוט העשן מהחתונה של שיר ופנו מקום ביומנים שלכם.

 

כשהוא משתיק אותי, זה השתקפות של שיחה
 

כשהוא משתיק אותי, זה השתקפות של שיחה(צילום מסך -)

מוצא האדם מן הקוף

אבל עכשיו שמילאנו את חובתנו ודיברנו על כל הדברים שלא קשורים לנירו, אפשר לחזור לדבר על נירו ועל תאוריית הקופים שלו, שאפילו דארווין היה מחוויר לידה. נירו מספר לאח הגדול שהחיים בבית האח לא כאלה שונים מהחיים הרגילים שלו, גם בחיים הרגילים הוא אוהב לצפות בנשיונל ג'יאוגרפיק וגם כאן באח הגדול, כולם הרי סוג של קופים.

 

ואז התחיל הסבר מדויק ומקסים, (בתמיכת הפלייליסט המקרי בהחלט שהאח הגדול שם לקופים, סליחה, לדיירים שבחצר), על הדיירים ומקבילתם הקופית: נטלי היא קופה ממזרתה, סתיו קוף צעיר ומצחיק, מוטי זקן הקופים וכו'. וכך בזכות נירו זכינו בכל הקופה: גם הנאה של ריאלטי רדוד וגם ההשכלה של ערוץ הדיסקברי, מהיום לא צריך יותר לבחור!


אך נירו הולך ומוציא את עצמו משבט הקופים, הוא ממשיך לשבת בצד רוב הזמן וכשהוא לא יושב בצד הוא עוקץ בעדינות של משאית זבל, כך למשל כשאיציק יורק על הדשא נירו מזכיר לו שפה זה לא מגרש הכדורגל (ובתגובה על הפלוצים שלו יש לו טיעון מוחץ: "פלוצים לא מלכלכים את הדשא"). לנטלי הוא אומר שהוא ידע כבר לפני 20 שנה שהיא לא מתאימה לו, מה שסטלה הופכת בהינף יד למזימה גברית נכלולית כשהיא מספרת לאיציק בעיניים בורקות מסכסוך: "אתה לא מבין מה נירו אמר לנטלי, הוא חיכה שתלך כדי שיהיה איתה לבד, אמר לה שהיא כבר לא תקבל אותו גם תרצה".

 

סטלה וסתיו • דברים שהם לא נירו
 

סטלה וסתיו • דברים שהם לא נירו(צילום מסך -)

פלרטטת או לא פלרטטת?
אז מה בעצם יש לנו כאן העונה? ריכולים, סכסוכים, סכינים בגב, ילדים בחוץ עם מגאפון, מישהי בוכה בשירותים, חברה מנחמת אותה, מישהו בא מביא לה כוס מים, חברה ממשיכה לנחם - במסיבות הכיתה שלי בכיתה ה' היה יותר אקשן מזה. ההפקה תהיה חייבת להזרים לתוך הבית כמה אנשים צעירים, רצוי משני המינים, רצוי רווקים ורווקות, רצוי אנשים עם קצת תוכן כי עד כה היו אולי שתי שיחות וחצי בעונה ושתיים ורבע מהן היו בכלל עם האח הגדול.

 

הייתה לנו כמובן גם הדחה נוספת שהאח הגדול לא צפה, קטיה, שסומנה כפייבוריטית מובהקת עם הסיפור הקשה, הייתה אמורה להגיע לפחות עד לשלישייה אבל הודחה אתמול ואולי טוב שכך כי אם הייתי רואה אותה בוכה עוד פרק אחד הייתי באה לשם ומוציאה אותה בעצמי. יכול להיות שלהכנס לבית שכל מטרתו היא לשחק משחקים עם המוח שלך, זה לא הדבר הכי דחוף לעשות במצבך כפי שהוא.

 

אבל מה שהיה עצוב זה שהודחה כאן דיירת, מעניינת, היחידה שלא הצליחה להשתתף במשחק כי לא הצליחה לעשות את עצמה מספיק, לא הצליחה להתגבר על כל הכאבים שהציפו אותה שם ולא הצליחה להתחבר לאף אחד שם כי אף אחד לא היה פצוע כמוה - כל זה מעניין וחריג בנוף האח הגדולי, אבל למנחי התוכנית הייתה שאלה אחת, קונקרטית ובהולה לשאול אותה - "פלרטטת, או לא פלרטטת עם איציק זוהר?", זאת השאלה.

 

קטיה מודחת • עדיף לך ככה
 

קטיה מודחת • עדיף לך ככה(צילום מסך -)

נקודות לשימור:

 

- אסי אומר לארז בשידור חי: "אתה כמו בחיקוי בארץ נהדרת"

- נטלי מסכמת את נירו: "הוא לא בן אדם רע, הוא נודניק"

- קטיה לאסי וארז: "אני רווקה, מה אתם רוצים ממני?", אומרת את זה כמו שזה

- נירו: "פלוצים לא מלכלכים את הדשא", נקודה למחשבה!

- מושיק: "עוד מעט עפים כאן שקדים לחצר מרוב צעקות", הקטע הזה עם השקדים המעופפים מטריף

- מוטי על נירו: "הוא מזלזל בהליכה", ובאיציק ובנטלי ובמשפחות חד מיניות ובמוזיקה מזרחית

- שיר לרתם: "כשתתחתני תראי שיש הרבה אטרקציות", לפחות משהו