ענת וקסמן, בוצ'צ'ו

מי יוצא להגנתה של ענת וקסמן? "עושים לה עליהום"

אחרי שהדברים שהשחקנית אמרה בראיון אצל דני קושמרו עוררו סערה גדולה, איגוד אמני ישראל יוצא להגנתה, "מותר לכל אדם להביע את דעתו"

"אני לא אמליך לעצמי כזה מנהיג", כך אמרה השחקנית ענת וקסמן על ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני שלושה ימים בראיון עם דני קושמרו. "סליחה, אבל ה'שוקולדים', זה המלך ש... האשכנזי, העלק נאור, עם המבטא האמריקני עם הנאומים האלו...יושב וכותב נאומים וסרטונים". מאז התבטאויות אלה וקסמן נמאת תחת מתקפה תקשורתית כבדה, עכשיו איגוד האמנים הישראלי יוצא להגנתה.

 

"בימים האחרונים אנו עדים למחול שדים ציבורי ותקשורתי כנגד חברתנו השחקנית ענת וקסמן. לצערנו אין זו הפעם הראשונה בה אמן המעז להביע את דעתו הפוליטית "זוכה" לעליהום שכזה", כך מוסרים היום (רביעי) מאיגוד אמני ישראל, "במדינת ישראל מותר לכל אדם, גם אם הוא אמן, להביע את דעתו, ומותר לחברה גם לא להסכים עמו ולבקר אותו".

 

"עם זאת, לצערנו, על גלי הביקורת ממהרים לרכב גם גורמים מסוימים (מהם פוליטיים ובשלטון המקומי) שקוראים לחרם על אותם אמנים שאינם מתיישרים עם הדעה ה"נכונה" לטעמם, כאחרוני הטוקבקיסטים. איגוד אמני ישראל מגנה בכל תוקף את הקריאות לחרם ולנידוי של אמן רק בשל הבעת דעותיו. זהו מדרון חלקלק ומסוכן, ואין לכך מקום בחברה דמוקרטית שאחד מיסודותיה החשובים ביותר הוא לא רק שלטון הרוב - אלא הגנה על חופש הביטוי גם של אלה המייצגים את דעת המיעוט. איגוד אמני ישראל לא יהסס לפעול בכל הכלים העומדים לרשותו על מנת להגן על זכותם של חבריו ליצור ולהתפרנס, תהא דעתם הפוליטית אשר תהא".

 

 

 

לעוד כתבות שאולי יעניינו אתכם:

מדהים: חיות לבקניות מוכיחות שהן לא פחות יפות!

צפו: 10 פוסטרים של סרטים שהיו נועזים מידי והוחרמו