פוטר ברגע האחרון בשביל לאונרדו דיקפריו, GettyImages/אימג'בנק

אנחנו נתקשר אלייך: השחקנים שפוטרו מתפקיד ראשי ברגע האחרון

לפעמים גם כוכבים הוליוודיים גדולים מפוטרים פתאום כמו אחרון העובדים בבורגר ראנץ'. אז מהם הפיטורים הצורבים ביותר של הכוכבים בהוליווד?

כריסטיאן בייל היה אמור לשחק את הגיבור הראשי ב"אמריקן פסיכו" אבל פוטר ברגע האחרון כי ההפקה החליטה פתאום שהיא רוצה בעצם את ליאונרדו דיקפריו לתפקיד. אבל, לא כל מה שרוצים בחיים מקבלים ודיקפריו, שהיה אז הסחורה הכי לוהטת בשוק, החליט דווקא להשקיע בסרט קטנטן ודל אמצעים שאתם אולי מכירים בשם - "טיטאניק".

 

המפיקים פנו משם ליואן מקרגור אשר סירב באלגנטיות וכך, בלית ברירה ועם הזנב בין הרגליים, חזרו לכריסטיאן בייל, המועמד המקורי, המודח והמוחזר, וביקשו ממנו שיהיה הרוצח הפסיכופת שלהם בכל זאת. כידוע, בייל הסכים והשאר היסטוריה.

 

ברנדה מבוורלי הילס, הרי היא שאנון דוהרטי, תמיד הייתה ידועה כ"ילדה רעה" בתעשייה. דוהרטי הייתה שחקנית שקצת קשה היה להשתלט עלייה ולאחר שעוררה בעיות רבות על הסט של בורלי הילס 90210, עברה לעורר בעיות בסדרה "מכושפות".

 

לאחר שלוש עונות מוצלחות החליטה דוהרטי שהיא מעוניינת להשתחרר מהחוזה שלה, בגלל סכסוך בינה לבין הכוכבת שלצידה, אליסה מילאנו. ההפקה סירבה לשחררה מהחוזה אך בשקט בשקט מצאה לדוהרטי מחליפה, השחקנית רוז מקגוואן. וכך בוקר אחד וללא התרעה מוקדמת מקבל עורך גינה של דוהרטי מכתב בו הם בעצם מודיעים על פיטורייה של המכושפת הראשית והבעייתית.

 

 

"הילדה הרעה" של התעשייה(Getty Images)

אולי השם אריק סטולץ לא אומר לכם המון, אבל היה ולא היו מפטרים אותו מהסרט "בחזרה לעתיד", כנראה שהשם הזה היה אומר לכם הרבה. אז מה קרה שם בעצם? סטולץ התקבל לתפקיד הראשי בסרט וכבר היה אחרי ארבעה שבועות של צילומים, כאשר ספילברג החליט לפתע שהוא לא מרוצה.

 

הבמאי בעל החזון צפה בגרסאות הראשוניות והרגיש כי סטולץ משחק בצורה רצינית מידי לסרט שאמור להיות קומדיה וכך בלי הרבה היסוס, סטולץ פוטר והוחלף על ידי מייקל ג'יי פוקס האגדי.

 

אחרי ארבעה שבועות ספילברג התחרט
 

אחרי ארבעה שבועות ספילברג התחרט(Getty Images)

איך הצליחה מייגן פוקס לאבד את תפקידה ב"רובוטריקים 3" אחרי ששיחקה בשני הסרטים הקודמים לו? התשובה מאוד פשוטה - לא מסתבכים עם ספילברג. כן, את יפה, כן את חטובה וכן את אולי משחקת גם לא רע אבל לספילברג שלנו יש כמה קווים אדומים ברורים בהיותו יהודי, וכשפוקס השוותה את במאי הסרט, מייקל ביי, לצורר היהודים אדולף היטלר, שם היא חצתה את הקו של ספילברג.

 

פוקס התראיינה למגזין בריטי בו העלתה את טענותייה והשוואותיה הקשות, ספילברג שמע על כך, החליט שהתנהגויות והתבטאויות מהסוג הזה לא יתקבלו בבית ספרו ופיטר אותה באותו הרגע. צעד אמיץ ונחרץ בהתחשב בעובדה שפוקס כבר שיחקה בשני סרטי הרובוטריקים הראשונים.

 

השוותה את הבמאי של
 

השוותה את הבמאי של "רובוטריקים" להיטלר(אימג'בנק / Getty Images)

ואיך אפשר בלי השחקן ההולל מ"שני גברים וחצי", צ'ארלי שין? לשין יש בעיות התמכרויות ידועות בין היתר לאלכוהול סמים ונשים, עדיפות לשחקניות פורנו בעבר ובהווה. ההפקה של התוכנית החליטה באמצע העונה השמינית שזה כבר בלתי אפשרי להמשיך כך וששין חייב לעבור גמילה מסמים. שין בתגובה החליט להשתלח במפיקים בראיונות רבים בכל הזדמנות.

 

בין התבטאויותיו הרבות, או כפי שהוא כינה אותם - "מימוש התיקון הראשון בחוקה האמריקית", היו חוות דעת לגבי המפיקים כגון: "הם צמד נאצים מדרגה ראשונה", "צבועים", ליצנים", תולעים", ועוד. שין כמובן פוטר לאלתר והוחלף ע"י אשטון קוצ'ר.

 

השתלח במפיקים ששלחו אותו לגמילה
 

השתלח במפיקים ששלחו אותו לגמילה(Getty Images / אימג'בנק)