עדן אלנה, ברק בכור

"לא ידעתי איך להתמודד": עדן אלנה על הזכייה ששינתה את חייה

עדן אלנה, זוכת העונה השלישית של "אקס פקטור ישראל" מדברת על השיר הבינלאומי הראשון, מחלקת טיפים למתחרים בעונה הקרובה ומסתכלת לעתיד • ראיון

בסוף ינואר 2018 זכתה עדן אלנה, בת ה-18, בגמר "אקס פקטור" ושרפה את המסך עם ביצוע מרטיט ל- Human של כריסטינה פרי. מאז הספיקה להתגייס ללהקה צבאית, להקליט את שיר הנושא מהסרט "מפלצות בשלג",  להוציא לאחרונה שיר בכורה בינלאומי - Better ולעבוד על שירים נוספים בדרך לטיפוח קריירת הסולו המיוחלת והמבטיחה.

עדן, איך השיר Better נולד והאם את רואה זאת כיריית פתיחה לקריירת הסולו שתופסת תאוצה?

"השיר הוא שיתוף פעולה של שני אנשים מאד מוכשרים, שזכיתי לעבוד איתם. המנהלת שלי מיכל וייסברג הפגישה אותי עם רומאו טסטה, מוזיקאי, כותב וזמר מדהים מלונדון שהשמיע לי את השיר וגרם לי להתאהב מיידית. התחברתי גם מבחינת טקסט וגם מבחינת המלודיה. אני מאד מחוברת אליו. מי שהפיק היה  ג'וני גולדשטיין האגדי. אני שמחה שזה השיר הראשון שלי".

תגובה מרגשת שקיבלת בעקבותיו? משהו שנגע לך ללב?

"אתה צודק, כל תגובה נכנסת לי ללב ובשבוע שעבר ניגשו אליי זוג מבוגרים שטיילו בירושלים ופרגנו בטירוף על המוזיקה, הם אמרו לי שהם מקשיבים כל הזמן לשיר החדש ושהוא משמח אותם, זה ריגש אותי מאוד".

מה התהליך הפנימי שעברת עם עצמך מאז הזכייה באקס פקטור ועד היום? האם משהו השתנה בך בעקבות החשיפה?

"אפשר להגיד שבעקבות הזכייה ב'אקס פקטור' אני עדיין עוברת תהליך. כשהייתי בת 17 לא חשבתי או ציפיתי שאני אזכה וזכיתי. משהו השתנה בי. הפכתי בלילה אחד לבן אדם שמזהים אותי ברחוב ומקבל המון יחס מהסביבה ולא ממש ידעתי איך להתמודד עם זה. זה לא שהשתניתי באופי. נשארתי מי שאני. זה מאתגר אותי. אני מאושרת מהתהליך שאני עוברת וזה מבגר אותי. זה מעמיד אותי בסיטואציות חדשות ומלמד אותי דברים על עצמי. מה שהכי נוגע בי זה שאני מצליחה וגעת ולרגש אנשים".

איזה טיפ היית נותנת למתמודדים בתחרות הזו? מה הקו שהנחה אותך שם?

"לסמוך על עצמך ועל הקול הפנימי שלך, לעבוד קשה, לא לפחד ולקחת הכל בפרופורציה".

מתי עומד לצאת שיר נוסף, יהיה אלבום?

"רומאו טסטה הגיע לארץ במיוחד כדי לכתוב ביחד עם ג'וני גולדשטיין עוד שירים בשבילי שזה מטורף. אנחנו עכשיו בעיצומה של עבודה עליהם לקראת אלבום. אציין שהם כתבו שירים מדהימים שאני כבר רוצה לחשוף".

יש סיכוי שאחד השירים הבאים המקוריים שתוציאי יהיה בעברית? באיזו שפה יותר "טבעי" ונח לך לשיר?

"השיר הבא שאני רוצה להוציא יהיה בעברית. אנחנו עובדים על חומרים גם בעברית וגם באנגלית, אבל זה לא סוד שאנגלית היא השפה שנוחה לי, אך אני בישראל ואוהבת את העברית וחשוב לי להקליט גם בשפה שלי".

מכוונת לקריירה בינלאומית ?

 "הלוואי בעתיד הרחוק"

איך מצליחה לשלב בין צבא לבין הופעות "אזרחיות"?

"אני משרתת כאומן פעיל והצבא מאד מתחשב. אני מרגישה שבתור חיילת בלהקה צבאית, העבודה האזרחית תורמת לשירות ולהיפך".

חיה את החלום?

 "משתדלת".

מה השאיפה הגדולה?

"לגעת, לרגש ולשמח באמצעות המוזיקה ולהרגיש שאני עושה שינוי"