האם הנציג הצרפתי לאירוויזיון קרא להחרמת ישראל?

ציוצים בשם בילאל חסאני, נציג צרפת לתחרות בתל אביב, מאשימים את ישראל בפשעים נגד האנושות. הוא טוען כי אינו אחראי להם, אבל החששות מחרמות עדיין קיימים

בעוד הקריאות לחרם על האירוויזיון בישראל גוברות, מתפרסמים בסוף השבוע ציוצים משנת 2014 של בילאל חסאני, נציג צרפת לאירוויזיון, שמעוררים סערה ברשתות החברתיות. חסאני מיהר להגיב בטוויטר כי לא הוא מי שעומד מאחורי הציוצים שפורסמו בערוץ i24.

רבים מעוקביו כתבו שההסברים שלו לא אמינים, היו שהדגישו שהוא היה בסך הכל בן 14, אחרים דווקא דרשו ממנו להחרים את התחרות בישראל, אלא שלחסאני אין כוונה לפרוש. כל זה קורה על רקע הקריאות שנשמעות בצרפת בימים האחרונים להחרים את האירוויזיון – ובהן גם מחאה של פעילי BDS במהלך הופעתה של נטע בקדם האירוויזיון המקומי.

המחאה הזאת מצטרפת למכתב האומנים ל-bbc שלא לשתף פעולה עם התחרות בתל-אביב, שעליה השיב שירות השידור הבריטי: האירוויזיון אינו אירוע פוליטי, המדינה המארחת נקבעת על פי כללי התחרות.

בהפקת האירוויזיון של תאגיד השידור הישראלי כאן מודאגים מהקריאות לחרם ואף פנו לגורמים בממשלה כדי להוביל פעולת הסברה בעניין, אבל מקווים שכל 41 המשלחות יגיעו לכאן, יחד עם חובבי האירוויזיון, בחודש מאי.