אירופה מתכוננת: הגרלת חצאי הגמר לאירוויזיון התקיימה בתל אביב

הערב במוזיאון תל אביב הוגרלו המדינות שמשתתפות באירוויזין לחצאי הגמר הראשון והשני, בטקס שהנחו אסי עזר ולוסי איוב, וכלל גם את טקס העברת המפתחות המסורתי לראש העיר

הערב התקיים במוזיאון תל אביב טקס העברת מפתחות האירוח של האירוויזיון, בה מסר סגן ראש עיריית ליסבון דוארה קורדירו, מה התקיים האירוויזיון בחודש מאי, את המפתחות הסמליות לראש עיריית תל אביב רון חולדאי. זה האחרון הפתיע בנגינת נעימת האירוויזיון בחליל, ואיחל "לשנה הבאה בירושלים" - רמז לדאבל שתעשה ישראל עם זכייה נוספת.

 
 
 

את הטקס הנחו אסי עזר ולוסי איוב, שיעבירו גם את טקס האירוויזיון עצמו עם המשלחות בגרין רום. השניים גם הגרילו את שמות המדינות שישתתפו באירוויזיון לשני חצאי גמר. ישראל, שעולה לגמר באופן אוטומטי מתוקף היותה המדינה המארחת (ביחד עם צרפת, בריטניה, גרמניה ואיטליה, שמממנות את התחרות מידי שנה).

 תוצאות הגרלת המדינות לחצאי הגמר לאירוויזיון 2019
 

תוצאות הגרלת המדינות לחצאי הגמר לאירוויזיון 2019 (פייסבוק כאן)

 

בחצי הגמר הראשון תשתתפנה המדינות: סלובניה, בלארוס, צ'כיה, מונטנגרו, קפריסין, סרביה, פינלנד, פולין, הונגריה, אסטוניה, פורטוגל, סן מרינו, איסלנד, גאורגיה, אוסטרליה, בלגיה, אוקראינה ויוון.

לחצי הגמר השני עלו המדינות: שוויץ, שוודיה, אירלנד, אוסטריה, מולדובה, לטביה, רומניה, דנמרק, ארמניה, אלבניה, אזרבייג'ן, מקדוניה, נורווגיה, רוסיה, הולנד, קרואטיה, ליטא ומלטה.

 אסי עזר ולוסי איוב בהגרלת חצאי הגמר לאירוויזיון

אסי עזר ולוסי איוב בהגרלת חצאי הגמר לאירוויזיון (הגרלת חצאי הגמר, פייסבוק כאן)

 

חצי הגמר הראשון יתקיים בהיכל אקספו ת"א (לשעבר מרכז הירידים) ביום שלישי, 14 במאי. ביום חמישי, 16 במאי, יתקיים חצי הגמר השני, ואילו גמר האירוויזיון בו ייבחר הזוכה יתקיים במוצאי שבת, 18.5.19.