שי חי , צילום: פייסבוק האח הגדול

האח הגדול VIP, פרק הפתיחה: שי חי, אל תשתנה לעולם

עונת ה-VIP של האח הגדול נפתחה בתמהיל מעניין, אבל חצי דקה של שי חי בבית הספיקה להזכיר לנו מי המתמודד הבולט. וגם: האם יש דבר כזה שמאלני מזרחי, והמלצה למשחק שתייה

חיכינו וחיכינו, ואתמול (שבת) זה סוף סוף הגיע – עונת ה-VIP החדשה של האח הגדול השתלטה על הפריים טיים של "רשת" עם מנחה חדש אך מנוסה בדמות גיא זוארץ ועם לירון וייצמן, שהייתה מוצלחת מאוד בעונה הקודמת.

שני המנחים עושים עבודה מצוינת ויש ביניהם כימיה נהדרת. נראה שלפחות בפן הזה "האח הגדול" עושה קפיצה משמעותית, בטח ביחס להנחיה המשמימה של העונה הקודמת. הבדיחות קצת מביכות, אבל מעבר לזה יש בהחלט עם מה לעבוד.

לאתר האח הגדול 

 
 
 

ב"אח" לא חיכו וכבר שתי דקות לתוך התכנית הציגו לנו את החידוש הראשון לעונה – "הביוב", אזור נוסף בבית בו יחיו חצי הדיירים בתת-תנאים. האם מדובר בגימיק או במשהו שאשכרה אפשר להוציא ממנו טלוויזיה טובה? ובכן, זה תלוי בהפקה - אם ישכילו לחשוף למי שנשלח לביוב באשמת מי זה קרה, הרי שנקבל המון דיירים עצבניים על עדי לאון וזה כמובן יכולים להוביל לריבים, תככים ורגעים טלוויזיוניים מעניינים, ובשביל זה התכנסנו.

עדי לאון, שנכנס ראשון לבית, קיבל את האחריות של להחליט מי יגיע לבית האח המפואר ומי לביוב. ההחלטה הזו מסמנת את עדי לאון, האהוב גם ככה על הקהל, כדייר דומיננטי כבר בהתחלה - אבל לא מן הנמנע שההחלטות שלו גם יהפכו אותו למטרה. דרך אגב, הגלגל שכאילו מחליט מי הולך לאן - מדוע חצי מהדיירים צריכים שיגידו להם לסובב גלגל שעומד מולם עם שלט ענק שאומר "נא לסובב"? לא ברור.

לירון ויצמן וגיא זוארץ
 

לירון ויצמן וגיא זוארץ (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 

בפרק גם נחשפנו למשימה הראשונה, שהיא למעשה משימה של עדי. עדי ינהל את הבית בימים הקרובים ואם יצליח להסתיר את העובדה שהוא זה שמחליט מה קורה, הוא יזכה את הבית בתקציב מותרות. בנוסף, עדי נאלץ לבחור איפה לשהות – בבית המפנק מאוד או בביוב, שם הוא יזכה בחסינות. משימה מעניינת שגם היא מחזקת את המעמד של עדי לאון עם פתיחת התכנית. עדי הלך לבית וויתר על חסינות, הוא בונה על כך שבשלב הראשון הקהל, שמכיר אותו יותר מאת רוב המתמודדים האחרים, יגן עליו ויש סיכוי טוב שהוא צודק.

אז עכברי המעבדה של הניסוי הכי נצפה בטלוויזיה הפעם? ובכן הטייפקאסטים הקלאסיים כאן: המזרחי שעדיין מרגיש מקופח (עדי), השמאלנית האליטיסטית (נרי), הערבי (הישאם), הטרנסג'נדרית (עדן) וכו'.

גם בתחום ה-VIP יש כאן תמהיל מעניין של שלל סוגי סלב: המוזיקאי (עדי), השחקן (סלימאן), הרקדן (אסף) הדוגמנית (עדן), כוכב הרשת (בן), הפעילה החברתית (ויקי) וכו'. להגיד שמדובר בליהוקי טייפקאסט מקוריים ובאנשים ממש מוכרים יהיה קשה, אבל אם יש משהו שלמדנו מהעונות הקודמות (גם מעונת ה-VIP הקודמת) של האח הגדול הוא שמה שעושה את העונה הוא האנשים עצמם ולאו דווקא הטייפקאסט.
 

רובו המוחלט של הפרק עסק בכניסת הדיירים לבית ובתעודות הזהות שלהם, אז את הטור הזה אסכם עם סקירה קלה לכל אחד מהמתמודדים (לפי סדר הכניסה לבית) כדי שתוכלו לקבל תמונה קצת יותר טובה על מי הם, ומה לדעתי הם אמורים להביא לתכנית.

עדי לאון

מלחין ושופט ריאליטי, המוכר בעיקר מ"אייל גולן קורא לך", שנכנס על הטיקט המזרחי-ימני שמציג את הדעות של "רוב העם". "לא יקרה לנו מה שקרה להורים שלנו", הוא אומר וגם מוסיף ואומר שאין דבר כזה "שמאל מזרחי", אמירה טפשית ואפילו גזענית. מישהו צריך להכיר לו את אבי בוסקילה ממרצ, למשל.

אם הווידאו שלו והכניסה עם דגלי ישראל לא הספיקו כדי להוכיח לנו כמה הוא יהודי וציוני יותר מכל שמאלני באשר הוא, הרי שהנשיקה למזוזה בכניסת הבית הבהירה לכולם איזה צדיק נכנס לבית.

עדי לאון
 

עדי לאון (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 

הישאם סלימאן

יא אללה, אחרי שדורון שלח אותו לעולמו חשבנו שכבר לא נראה יותר את אבו-אחמד. הישאם סלימאן אולי מוכר לכולנו מ"פאודה", הוא עורר סערה כשאמר ש"חייל שמישהו פוגע בו בגדה זה לא פיגוע", אבל גם הספיק להרצות מול חיילים במכינה קדם צבאית, מה שגרר ביקורת בציבור הערבי נגדו. מן הסתם נכנס על הטיקט הערבי הקלאסי, אבל לדעתי יש בו יותר מזה. עדי עשה החלטה אסטרטגית מבריקה ובחר להכניס את הישאם לבית ולא לביוב כדי לא לצאת גזען, אבל אל תדאגו, יש לו עוד מספיק ימים כדי לתקן את הרושם הראשוני.

הישאם סולימאן
 

הישאם סולימאן (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 


אורלי רביבו

מוכרת כא' מבית הנשיא קצב, שקודם כל מגיע לה ריספקט על האומץ להיחשף ככה, בטח כשלוקחים בחשבון את התגובות הקשות שהיא קיבלה אז. אם נשפוט לפי הוידאו שלה נראה שהיא נכנסת על טיקט פמינסטי, בחורה שלא מוכנה לשתוק יותר מול גברים אלימים ופריבילגים - אם תרצו הייצוג של METOO# בעונה הנוכחית. עדי היה חכם מספיק כדי לא לצאת גזען עם הישאם, הפעם הוא לא השכיל והצטייר כשוביניסט או גרוע מכך, כמישהו בצד של קצב.
 

אורלי
 

אורלי (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 

בן זיני

למי שלא מכיר את בן זיני, אם יש כאלה, נספר שמדובר באחד מכוכבי הרשת הכי גדולים בישראל - וטוב לדעת שהפקת "האח הגדול" מבינה שזו גם פלטפורמה לכוכבות. עם זאת, לא ברור לי כל כך מה בן אמור להביא לבית, מה הוא בעצם רוצה לומר ואיך התכנית יכולה להשתמש בו כדי ליצור עניין. האם יש בכוכב יותר ממה שנראה מהסרטונים הדי ריקנים שלו ברשת? האם בסיס המעריצים שלו גדול מספיק כדי לייצר רייטינג ואולי זכייה? מה שבטוח שבסיס המעריצים הזה יגרום לכך שבן יישאר בבית להרבה זמן. עדי שולח אותו לביוב כי הוא מתנשא (לא, כי אתה...).

בן זיני
 

בן זיני (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 

נרי ליבנה

שמאלנית, אליטיסטית, משתכנזת ומתנשאת ובקיצור, כל מה שהשמאל רוצה להתרחק ממנו, כל מה שהעם אוהב לשנוא וכל מה שצריך כדי לעצבן את עדי לאון. יהיה מעניין לראות אם ליבנה תביא לבית דווקא שיח איכותי כמו שהיא יודעת או שהדיונים שלה עם עדי לאון יסתכמו ב"אתה פשיסט" ו"את בוגדת". בכל מקרה, כבוד לעדי שבחר להכניס אותה לבית ולא לביוב. אם שואלים אותי זה לגמרי ממקום של "והדרת פני זקן".

נרי ליבנה
 

נרי ליבנה (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 

אביבה תבורי

האמא של (בנאל) והאקסית של (שימי), שנכנסת לבית כדי להיות סוף סוף מוכרת בזכות עצמה. אם נשפוט לפי תעודת הזהות הרי שמצאנו את הבכיינית המצטיינת של העונה. בואו נקווה שיהיה לה מה להציע מעבר לזה. באופן מפתיע, עדי לאון שלח אותה לביוב. האם זה בגלל שהיא פגעה בשימי? או דווקא בגלל הבן, שהדיח את האיש של לאון (אייל גולן) מראש טבלת האמנים המצליחים בישראל? 

אביבה תבורי
 

אביבה תבורי (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 

לירן שטראובר

לירן שטראובר, שוער העבר האגדי של מכבי ת"א ונבחרת ישראל . מעיד שחושבים עליו שהוא טמבל, שטותניק, יהיר ובקיצור – שחקן כדורגל. האמירות שלו לגבי ניצחונות ותארים והיהירות לגבי השכר מייצגים יפה את הערכים של המכביזם אליהם הוא כל כך מחובר. שטראובר טוען שכולו רגש, אבל המשימה שלו בבית תהיה קודם כל להראות שיש בו יותר מאשר בכדורגלן ממוצע. עדי בחר להכניס אותו לבית.

לירן שטראובר
 

לירן שטראובר (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 

עדן יוחנן

הדוגמנית נולדה כבן ועשתה ניתוח לשינוי מין. אחד הבעיות הגדולות באנשים שנכנסים על טיקט כזה (אהלן סתיו סטרשקו) היא שהתכנית בדרך כלל נותנת למגדר להגדיר אותם, ולא נותנת להם מספיק מקום לבוא לידי ביטוי כמי שהם, וזה בהחלט יהיה האתגר הגדול של עדן. עדי, שיש לומר שממה שאני מכיר (עד כתיבת שורות אלו) רחוק מאוד מהומופוביה, בחר להכניס אותה לבית.

עדן יוחנן
 

עדן יוחנן (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 


אסף גורן

רקדן ברייקדאנס, שעזב את הארץ ובחר לנסות להגשים את החלום האמריקאי ולמען האמת נראה שדי הצליח. נראה שההכרה באמריקה לא מספקת אותו והוא חולם על כך שבבית שיכירו אותו. איך הוא יעשה את זה? לא יודע, אני רק מקווה שיש לו רעיונות יותר טובים מאשר אכילת בננה כי זה לבטח לא יספיק.

אסף נשלח לביוב וכבר בכניסה הזכיר שוב את "האוטו" המפורסם מלוס אנג'לס. כמות הפעמים שהוא הזכיר את "האוטו" בזמן המסך הקצר שלו גרמו לי לחשוב על משחק שתייה לפרק הבא: בכל פעם שאסף אומר "האוטו" אתם שותים צ'ייסר, ממליץ לכם להכין יותר מבקבוק אלכוהול אחד.

אסף גורן
 

אסף גורן (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 

ויקי קנפו

הפעילה החברתית שהפכה לסמל למאבק של המשפחות החד-הוריות. עבר הרבה זמר מאז שויקי הייתה בכותרות, אבל זה ממש לא אומר שאין לה מה להציע. סיפור החיים הבאמת ייחודי וקשה שלה, יחד עם האותנטיות שלה, גרמו אז למדינה שלמה לתמוך בה ובמאבק שלה. לא מן הנמנע שהיא תצליח לשבות את כולנו בקסם שלה שוב ותהפוך לאחת הדיירות האהובות בבית. עדי לאון כמובן, לא ישלח מישהי שהפכה לסמל של מאבק וגם לאייקון מזרחי לביוב ובוחר למקם אותה בבית.

ויקי כנפו
 

ויקי קנפו (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 

רומי נסט

אינסטגרמרית ופאשינסטית, שבכל הכנות אין לי יותר מדי מה לומר לכם עליה. היא טוענת ש"קשה לה עם אנשים שמפרשים סטייל כחוסר עומק", ובכן - היא קיבלה פלטפורמה שבה היא יכולה להוכיח שהיא יותר מזה. בלי סיפור קורע לב ועם העובדה שהיא הגיעה ממקום יחסית נוח (בואו, רמת השרון זה לא עמוקה), יהיה לה קשה מאוד עד בלתי אפשרי לנצח. כך או כך, שמלות צעקניות ומגוחכות לא יספיקו. ולאן עדי לאון שלח אותה אתם שואלים? מגיעה מבית אמיד? צ'ק. אשכנזייה? צ'ק. אתם כבר מבינים לבד (רמז – לאיפה שהוא היה רוצה לשלוח את כל השמאלנים).

רומי נסט
 

רומי נסט (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 

גילי מוסינזון

בעבר כדורסלן, היום מפורסם בעיקר בשל מסיבות הסקס שהוא מארגן ובזכות סרטונים כאלה ואחרים שהופצו בוואטסאפ. הוא ביסקסואל, יש לו תסביכי אב והוא "יצא מהארון"  בגיל מאוחר יחסית. על הנייר, יש לגילי מוסינזון יותר יותר "טיקטים" מאשר לשאר המתמודדים גם יחד. השאלה הנשאלת אם הוא עצמו כאישיות מספיק מעניין להביא אותם בצורה טובה למסך. עדי לאון מכניס אותו לבית כי גילי "שהולך גם עם בנים וגם עם בנות" ועדן שהיא "גם ככה וגם ככה" יכול להיות מעניין ביחד. הומופוביה? אולי, בורות? בטוח.

גילי מוסינזון
 

גילי מוסינזון (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 


נטלי דדון

דוגמנית, אשת עסקים ואם שמעידה על עצמה שהיא "אותנטית" (הדבר הכי פחות אותנטי שאפשר להגיד על עצמך). למרות שהיא אולי הבחורה הכי מפורסמת שנכנסה לבית, תעודת הזהות שלה הייתה הכי פחות מעניינת עד כה. נקווה שחוץ מהמראה שלה, היא כן תצליח להביא משהו לעונה הזו. עדי שולח את נטלי לבית.

נטלי דדון
 

נטלי דדון (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 


אורי גרוס

האיש שעומד מאחורי כמה מהסדרות הכי מצליחות של ישראל: "השיר שלנו", "רק בישראל", "או בוי" ועוד רבות וטובות. לא בדיוק סלב, אבל מישהו שכל אדם בישראל מכיר את היצירות שלו. אם נשפוט לפי תעודת הזהות הוא נראה כמו קלישאה של תסריטאי שבדיוק סיים לכתוב את הדרמה היומית הבאה שלו. לא ברור לי למה הוא כאן  או מה הוא מביא לבית, אבל אני מניח שמלהקי התכנית יודעים משהו שאנחנו עדיין לא. בכל מקרה הוא יצר את "השיר שלנו" אז אני לגמרי בעדו. עדי לאון שלח את איש התרבות לביוב, שוב, לא בדיוק ההפתעה של הערב.

אורי גרוס
 

אורי גרוס (צילום: פייסבוק האח הגדול )

 

שי חי

הופה, אפשר לומר שהתחלנו. אפשר לשנוא אותו, לאהוב אותו אבל אם דבר אחד אי אפשר להתווכח – שי חי יודע ליצור באזז. המתמודד הכי מעניין בתולדות "האח" חוזר לבית שהפך אותו לאחד הכוכבים הגדולים במדינה דאז. הוא אולי לא הצליח להפוך את שתי דקות התהילה שלו לקריירה, אבל בכל מה שקשור לבית האח, שי חי מומחה. הפעם מנסה שי חי להציג לנו דמות רגועה יותר כזו שרוצה לומר את כל האמת בפרצוף, אבל בדרכי נועם. האמת? אני לא רוצה לראות את שי רגוע ואני גם בטוח שבשביל זה הביאו אותו, שי חי הפך לדמות כל כך פופולרית בעיקר בגלל הדרך שבה הוא אמר את הדברים ולא בגלל התוכן.

כך או כך, תהיו בטוחים שגם העונה שי חי יהיו אחד המתמודדים היותר דומיננטיים בבית. שי חי, שהיה אמור להיות בביוב, נכנס בכוח (ולא במתכוון) לבית עצמו. וגרם לאח הגדול להוציא אותו משם. בחצי דקה שלו בתוך הבית סיפק שי חי את הרגע הכי מעניין של הפרק והזכיר לכולנו למה כל כך אהבנו/אהבנו לשנוא אותו. שי חי נשלח לביוב אחרי אחרי פדיחה די גדולה לפתיחת העונה, אבל היי, מהרגעים האלה עושים רייטינג.

 שי חי
 

שי חי - עוד חוזר הניגון (יוטיוב )