ג'ורג' קלוני מגיע לטלוויזיה, yes

ג'ורג' קלוני חוזר לטלוויזיה עם היצירה הכי אייקונית שיש

השחקן ההוליוודי המצליח, ג'ורג' קלוני, מפיק ומשחק במיני סדרה שהוכתרה כסדרת הדגל לשנת 2019 ומובססת על הספר האייקוני "מלכוד 22". לכל הפרטים

  • פורסם ב:
  • 30/12/2018 13:06
  • |

"מלכוד 22", פרויקט התשוקה של זוכה האוסקר וגלובוס הזהב ג'ורג' קלוני, שאף מביים ומפיק את הסדרה, היא מיני סדרה בת שישה פרקים המבוססת על ספרו האייקוני והבלתי נשכח של ג'וזף הלר משנת 1961 המתרחשת במלחמת העולם השנייה ועוקבת אחר הרפתקאותיה של יחידת טייס של חייל האוויר האמריקאי המוצבת באיטליה, בזמן שהעולם נקרע לגזרים על ידי המלחמה.

קלוני, המפיק את הסדרה יחד עם זוכה האוסקר גרנט הסלוב ("ארגו"), בחר באופן אישי את השחקנים לפרויקט והם כוללים בנוסף אליו את יו לורי ("האוס") ואת קייל צ'נדלר ("אורות ליל שישי"). הסדרה מתוארת כפרויקט השאפתני ביותר של "הולו", המפיקה אותה יחד עם ערוץ האיכות הבריטי צ'אנל 4, וזהו תפקידו הטלוויזיוני הגדול הראשון של קלוני מאז עזב את ER בתחילת שנות ה-90 והפך לכוכב קולנוע.

 ג'ורג' קלוני חוזר לטלוויזיה אחרי כמעט 30 שנה
 

חוזר לטלוויזיה אחרי כמעט 30 שנה ( גטי אימג')

 

במרכז הסדרה עומד קפטן ג'ון יוסיריאן (כריסטופר אבוט, "בנות") אנטי גיבור מרדן ועיקש הנחוש לשמור על שפיות דעתו. הוא אינו נאבק בצבא או במלחמה. הוא נלחם במערכת הצבאית, הסבוכה, חסרת ההיגיון והצינית -  בקרב שכנראה לעולם לא ינצח בו. יוסיריאן הוא תותחן מוטס, טיפוס יחיד במינו, חמקן ותחמן שלא מסוגל לסבול את העובדה שאלפי אנשים שמעולם לא פגשו אותו, מנסים להרוג אותו - ביניהם גם הצבא בו הוא משרת שממשיך להעלות את מספר המשימות שחייל צריך לבצע לפני שיוכל לעזוב את הצבא.  הוא ניסה לעזוב את הצבא פעמים רבות ואף טען לאי שפיות אך תמיד נחסם על ידי "מלכוד 22": חוק בירוקרטי שקובע שאדם נחשב לא שפוי אם הוא מעוניין לצאת למשימות מסוכנות, אבל בקשה להפסיק לצאת למשימות תחשב הוכחה לשפיותו ולכן הוא כשיר לצאת לקרב.

את יוסריאן מקיפים מפקדיו וחבריו לטייסת, שלל דמויות צבעוניות, משונות ובלתי נשכחות, ביניהן מייג'ור דה קוורלי (יו לורי), סגן מפקד היחידה, קצין קשוח ומפחיד שלא עושה כלום, קולונל קתקארט (קייל צ'אנדלר) קצין שאפתן האחראי על יוסיריאן וחבריו שמנסה להרשים את מפקדיו על ידי נידוב פקודיו למשימות מסוכנות, לוטננט שייסקוף (ג'ורג' קלוני) מפקד על מחנה הטירונים ועסוק כל הזמן ביוזמות ומזימות איך לנצח במסדרים.

"מלכוד 22" היא הרבה יותר מסיפור על מלחמת העולם השנייה. היא סאטירה חריפה העוסקת בשאלת אי שפיותה הגלובלית של מלחמה. כל מלחמה ואובדנו של החייל במערכת הצבאית הבירוקרטית.

 הסדרה "מלכוד 22" תשודר במהלך השנה בyes EDGE וב- yes VOD