רפיוז'ן, צילום: גרפיקה עשר

רפיוז'ן: "גאה להופיע מול הקהל הישראלי"

רגע לפני שיגיע להופעת בכורה בישראל תפסנו את ה-DJ הנורווגי לשיחה. "שמעתי דברים מדהימים על המסירות של הקהל הישראלי", הוא מספר • נכנס לקצב, ראיון בלעדי

2019 כבר כאן ואיתה מגיעים הרייבים

עבור הרייברים הישראלים, 2018 מהווה את השנה הכי מדהימה בהיסטוריה של סצנת ה- EDM המקומית. עם זאת, נראה ש- 2019 צפויה להיות חלומית עוד יותר, עם מגוון רחב יותר של אמנים שיגיעו ארצה. מי שפותחת את החגיגה הבינלאומית היא חברת ההפקות "Life Is Hardstyle", שכבר ב-3 בינואר תנחית כאן את רפיוז'ן, כוכב ההארדסטייל ההעולה, שיגיע לראשונה לישראל. רגע לפני הסט ההיסטורי תפסתי את האמן המוכשר לראיון.

רפיוז'ן
 

רפיוז'ן (צילום: גרפיקה עשר )

 

קודם כל, איך אתה מרגיש בימים אלה?
"שלומי מצוין! השבוע שחררתי טראק חדש ויש עוד כמה שיצאו לקראת השנה החדשה. טראקים חדשים תמיד משמחים אותי ויהיה מרגש לנגן אותם לראשונה בישראל".

איך הגעת להארדסטייל?

"זו הייתה האהבה ממבט ראשון.  גיליתי את ההארדסטייל ב-2009 דרך חבר ומאותו רגע כל מה שרציתי הוא ללמוד איך יוצרים מוזיקה כזו".

אתה מגיע מנורווגיה, ספר לנו קצת על סצנת ההארדסטייל המקומית?

"לצערי סצנת ההארדסטייל הנורווגית לא ממש גדולה וזה היה די מאתגר עבורי בגלל שהייתי צריך להוציא את המוזיקה שלי החוצה כדי להגיע לקהל הנכון".

ואיך התמודדת עם הניסיון להגיע לקהל חדש?

"למזלי, בעידן הרשתות החברתיות, זה לא כזה מסובך. באופן אישי, היה לי קשה יותר "להסתנן" לסצנה כאאוטסיידר (כנורווגי)".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10 Years Da Tweekaz in Germany was a blast ?? Thanks for having me! #refuzion #hardstyle #10yearsdatweekaz

A post shared by Refuzion (@refuzion) on

מעולם לא יכולתי לנעול את היצרתיות שלי בז'אנר אחד

סצנת ההארדסטייל הישראלית נמצאת בצמיחה מתמדת ואמנים כמו האדהאנטרז, קון, טיונבוי ודה פרופט הופיעו פה. האם שמעת משהו מהקולגות שלך על הסצנה הישראלית?

"שמעתי דברים מדהימים על המסירות של הקהל הישראלי ואני כבר ממש מחכה לחוות זאת בעצמי. אני שמח וגאה שיש לי את הזכות להגיע לישראל ומצפה להכיר את התרבות והמדינה שלכם".

הסאונד שלך משלב ליריקה ומלודיות מרגשות לצד מוזיקה אנרגטית מאוד, מה שיוצר סאונד ייחודי. איזה ז'אנרים השפיעו עליך ועזרו לך לגבש את הסגנון שלך?

"אני מושפע מאוד דווקא מז'אנרים אחרים. בהרבה מקרים אני מוצא את ההשפעה שלי בז'אנרים שונים של EDM או פופ ומערבב את זה ביחד עם הארדסטייל. אני חושב שהטראק האחרון שלי, "Ain't No Better Life", הוא דוגמא מצוינת לדרך שבה  אני משלב ז'אנרים. בשבילי הטראק הזה הוא בלנד של טראפ והאפי-הארד ואני מאוד אוהב את התוצאה הסופית".

אתה רואה את עצמך מפיק מוזיקה בז'אנרים אחרים?
"אני מפיק מוזיקה בז'אנרים נוספים אבל תחת שמות שונים. מעולם לא יכולתי לנעול את היצירתיות שלי בז'אנר אחד".

הארדסטייל הופך עם הזמן לז'אנר גדול יותר וכתוצאה מזה גם מתקרב למיינסטרים. מה אתה חושב על ההתפתחות הזו ועל אמנים כמו הארדוול, שמנגישים את ההארדסטייל לקהל הרחב?

"אני חושב שזה נהדר, במיוחד בדרך שבה הארדוול עושה את זה. הוא מנגן בבמות ענק טראקים שמקובלים בעולם ההארדסטייל  ואפילו טראקים שיחשבו קיצוניים בסצנת ההארדסטייל עצמה. זה עוזר לאנשים חדשים להכיר את הז'אנר ולטעמי, הוא עושה את זה בצורה שלא הופכת את המוזיקה למסחרית".

אתה רק בן 22 אבל כבר הספקת להופיע בפסטיבל המוזיקה האלקטרוני הגדול בעולם – טומורולנד. איך זה מרגיש להגיע למעמד הזה?

"ההופעה בטומורולנד היא ללא ספק אחד ההישגים הכי גדולים בקריירה שלי עד כה. להופיע שם זה מרגש במיוחד וזה היה חלק מה'באקט ליסט' שלי מאז שהתחלתי לשמוע מוזיקה אלקטרונית. מדובר בפסטיבל שהוא חוויה ייחודית שאני חושב שכל מי שמתעניין במוזיקה אלקטרונית חייב לחוות".

הקהל הישראלי אוהב במיוחד את הטראק שלך "Ride". מה אתה יכול לספר לנו על הטראק?

"קודם כל זה ממה משמח לשמוע את זה! ניסיתי לתפוס תחושות אפיות וסינימטיות עם הטראק הזה, משהו שלא עשיתי קודם לכן. המטרה הייתה לתפוס את הוויב של סוף מופע. סיימתי את הטראק המון לפני ששחררתי אותו, אבל הגרסה הייתה ללא קולות והרגשתי שמשהו חסר. אחרי שהוא שכב לא מעט זמן במחשב שלי שלחתי אותו ל-LXCPR  שהוסיף את הקולות ובעיניי זה יצא מושלם".

החזרה של הדהאנטרז לסצנה עושה המון רעש חיובי ושלילי. מה אתה חושב על זה?

"באופן אישי, אני חושב שלחזרה שלו הייתה השפעה חיובית על המצב הנוכחי של סצנת ההארדסטייל ואני מאוד שמח לראות את האדי עושה מה שהוא אוהב. בכל מקרה, מאוד אהבתי את מה שהוא עשה בסגנונות האוס, חלק מהטראקים האלה הם פייבוריטים שלי".

איפה אתה רואה עצמך בעוד 5 שנים? חלום שהיית רוצה להגשים שקשור לסצנה?

"בעוד חמש שנים אני עדיין אצור מוזיקה ובתקווה שהיא תגיע לקהלים גדולים יותר. בכל מה שקשור להארדסטייל, אני חושב שהופעה בקליימקס היא משהו שכל אמן חולם עליו".

מה הטרק האהוב עלייך אי פעם?

"שאלה קשה מאוד. אולי "Psychedelic" של האדהאנטרז".

אמן שהיית שמח לעבוד איתו?

"הייתי שמח להיכנס לסטודיו עם הצ'יינסמוקרס".

איך אתה מסכם את 2018 ולמה אפשר לצפות ממך 2019?

"2018 הייתה השנה הכי טובה בקריירה שלי. מבחינת מוזיקה חדשה, זו לא הייתה שנה עמוסה אבל ב-2019 בהחלט תשמעו הרבה חומרים חדשים שלי".

ולסיום, מסר שהיית רוצה להעביר לקהל בישראל?

"אני מאוד נרגש לקראת ההגעה לישראל ועוד יותר מכך להיות ההדליינר של האירוע.  מקווה לפגוש את כולכם ב-3 בינואר!".

רפיוז'ן ייקח חלק ב-Hardiology 7XL שיתקיים ב-03.01.19 במועדון הגגרין, פרטים נוספים כאן