חבריו של יגאל בשן נפרדים: "כבר חשבנו שהוא חוזר לעצמו"

בצהריים יובא למנוחות הזמר האהוב, ששם קץ לחייו בגיל 68 לאחר שנים של כאבים ודכאונות. אהרון פררה משחזר את השיחה מ"אראלה ממפעל הפיס", ומנהלו זוכר את שמחת החיים שלו

"היתה לו המון שמחת חיים, היה המון כיף", מספר מריו ארלובסקי, מנהלו של יגאל בשן, ביום שאחרי מותו של הזמר האהוב, ששם קץ לחייו. "בנאדם שלא פגע באף אחד, ואזכור את 24 השנים הראשונות ולא 4 האחרונות". 

בשן בן ה-68 הלך לעולמו, והחברים מתקשים לעכל את הבשורה ועדיין נזכרים ברגעים שינצרו איתם. "כשהוא התקשר אליי, זה היה כמו אראלה ממפעל הפיס", משחזר אהרון פררה, השותף ל"הופה היי". "יגאל בשן! אמר 'זה יגאל', אמרתי 'טוב, הוא בטח מבקש טלפון של אמן שאין לו'. הוא רצה להיפגש, ונכנסתי למסלול מטורף ששינה לי את כל החיים".

 

 

 

 

 

בתקופה האחרונה סבל בשן ממצב נפשי קשה. העובדה שחזר להופיע האירה בחברים את התקווה שהוא בדרך לצאת מזה. "הבנו שהוא עובר תקופה קשה", אמר פררה, "הוא היה נפלא ומקסים וחשבנו שהוא סוף סוף חוזר לעצמו והתבדינו. אני מודה שלא הלב ולא הראש לא מעכלים עדיין".

מיקה, רעייתו, חשפה היום את צרותיו של יגאל בשנים האחרונות. "הוא סבל גם מדיכאון שהתפתח כתוצאה מכאבים בגב, ברגליים - והיה לו קשה להתגבר על זה. ממש ככה. הוא מאוד סבל".

ב-24 שעות האחרונות נזכר הציבור בלהיטים שנותרו מחמישה עשורים של יצירה. בשעה 12:00 בצהרי יום שלישי, יוצב ארונו בהבימה שם יוכל הקהל להיפרד ממנו. ב-13:00 יגיעו ההספדים, וב-15:00 תצא הלוויתו של אחד האמנים הבולטים והאהובים בתולדות ישראל".