כריס אוונס בנוקמים 4, יח״צ

הטריילר של "הנוקמים 4" כבר כאן וזה מה שאתם צריכים לדעת עליו

לאחר ציפייה רועשת מצידם של המעריצים, מארוול סוף סוף משחררים טריילר ראשון, וחושפים את השם הרשמי שלו. אז מה אפשר ללמוד על הסרט מהטריילר??

הרגע האינטרנטי שחיכינו לו במשך חודשים סוף סוף הגיע: מארוול שחררו את הטריילר הראשון לבלוקבאסטר המגה-מצופה ״הנוקמים 4״, שעכשיו כבר ידוע בשמו המלא (אם ברצונכם לגלות את השם כמו שמארוול תכננו בקפידה - צפו בטריילר לפני המשך הקריאה):

השבועות האחרונים היו עמוסי שמועות לגבי תאריך צאת הטריילר, כשקהל הצופים אדיר המימדים של מארוול הביע שוב ושוב את הציפיה האינטנסיבית שלו לקבל טיזר ראשוני, או לפחות לגלות מה יהיה שם הסרט - אותו שמרו במארוול ודיסני בסודיות מוחלטת עד היום. ״הנוקמים: סוף המשחק״ (The Avengers: Endgame) זה השם הרשמי, והוא דווקא עלה לא אחת בתור האופציה הסבירה ביותר, במיוחד לאחר שהאחים רוסו, צמד במאי הסרט החדש ו״הנוקמים: מלחמת האינסוף״, אמרו שמדובר באמירה מהסרטים הקודמים. 

המונח ״endgame״ הופיע עוד ב״נוקמים: עידן אולטרון״ שיצא ב-2015, ברגע הויכוח המשמעותי של חברי הנוקמים לגבי היווצרותו של הנבל אולטרון. אז טוני סטארק/איירון מן/רוברט דאוני ג׳וניור נואם לחבורה לגבי הסכנה הגדולה ביותר שאורבת לכדור הארץ שנמצאת בחלל - וזה ה-endgame, הוא הצהיר. הפחד של טוני מאותה המפלצת שלא ידעו להתמודד איתה חזר לאורך הסרטים עוד מאז ״הנוקמים״ הראשון מ-2012, והמשיך עד שהוא התממש עם הופעתו של תאנוס (ג׳וש ברולין), והטרגדיה הבלתי נתפשת שעקבה אחריה. קפטן אמריקה (כריס אוונס) עונה לטוני באותו הרגע ב״עידן אולטרון״ שבין אם הם ינצחו או יפסידו, הנוקמים צריכים לעשות זאת יחד. ולשם בדיוק הטריילר החדש והמצמרר חותר - לראשונה מזה זמן מה, חבורת הנוקמים מתאחדת שוב בהרכב המקורי המצומצם שלה, לאחר שהם בזבזו את השנים האחרונות במריבה ובהפרדה, והפעם כדי באמת לנקום.

המונח שוב מופיע לקראת סיום ״הנוקמים: מלחמת האינסוף״, כשתאנוס כמעט הורג את טוני, ודוקטור סטריינג׳ (בנדיקט קמברבאץ׳) מחליט להעניק לו את אבן הזמן בתמורה לכך שיחוס על חייו, ובטענה ש״We're in the endgame now״ - אנחנו בסוף המשחק עכשיו. הטריילר מתחיל פחות או יותר מאותה הנקודה הזו בה טוני מסיים את ״מלחמת האינסוף״, לאחר האובדן של ספיידרמן (טום הולנד) הצעיר. יכולות המשחק והכריזמה יוצאות הדופן של דאוני מתגלמות אפילו בכל כך מעט המידע שניתן לנו בנתיים, והעובדה שהטריילר פותח עם טוני נותנת כבוד לכך שהעשור הקולנועי הבלתי ייאמן הזה של מארוול נשען עליו עוד מ״איירון מן״ מ-2008 ולפחות עד ״סוף המשחק״.

הטריילר מציג גם איחוד בין החברים הותיקים, הבלאק ווידואו (סקארלט ג׳והנסון) והוקאיי (ג׳רמי רנר), בין הדמויות הבודדות שנעדרו לחלוטין מ״מלחמת האינסוף״. ניתן לשער שב״סנאפ״ הידוע לשמצה של תאנוס הוקאיי איבד את משפחתו, מאחר והוא נראה כעת אגרסיבי ואכזרי במיוחד, בעוד קאפ נשמע ברקע אומר ״איבדנו משפחה״. גם תור (כריס המסוורת׳) מופיע לקצרה בטריילר כשהוא נראה מובס לחלוטין, לאחר שכשל להרוג את תאנוס בעצמו. סיום הטריילר, שלמעשה כמעט ולא חושף פרטי עלילה אלא בעיקר אווירה מעלת-הייפ, חוזר בחכמה לנימת ההומור האייקוני של מארוול, עם הופעתו של אנטמן שמשרה זווית חדשה של אופטימיות וקצת יותר קלילות מבדרת.

מוקדם יותר השבוע, מארוול שחררו את הטריילר השני של ״קפטן מארוול״, סרט הסולו הראשון בכיכובה של גיבורת-העל קרול דנברס, מהגיבורים בעלי הכוח העוצמתי ביותר בקומיקסים של מארוול. ״קפטן מארוול״, שמתרחש בשנות ה-90, ייצא ב-7 במרץ כחודשיים לפני ״סוף המשחק״ - ואמור לתת הסברים רבים הקשורים ליקום הקולנועי של מארוול בכלל, להעדרה של קרול מכדה״א עד כה בפרט, כמו גם להרחיב על עברו של ניק פיורי. כזכור, בסצנה שלאחר הקרידטים ב״מלחמת האינסוף״ פיורי מזמן את קרול באיתורית, חלקיק שניה לפני שגם הוא הופך לאבק. בהתחשב במצבו של טוני התקוע ללא אמצעים בחלל (כנראה יחדיו עם נבולה, בתו המאומצת של תאנוס) - ייתכן מאוד כי קרול תהיה זו שמצילה אותו (או אותם). 


 

״הנוקמים: מלחמת האינסוף״ הפך מוקדם יותר השנה לסרט הרביעי בעל ההכנסות העולמיות הגדולות ביותר בהיסטוריה, וכמו כן לסרט הרביעי שהצליח לחצות את קו ההכנסות של מעל שני מליארד דולר. ״הנוקמים: סוף המשחק״ צפוי להגיע להכנסות דומות, כשהוא יתקוף את המסך הגדול בסוף אפריל/תחילת מאי 2019.