קווין הארט, רויטרס

קווין הארט פרש מהגשת האוסקר עקב ציוצים הומופוביים: "מתנצל"

הקומיקאי בן ה-39 היה אמור להגיש את הטקס היוקרתי ביותר של תעשיית הקולנוע, אך אז העלה תחקיר של Variety התבטאויות נגד קהילת הלהט"ב. "לא רציתי להוות הסחת דעת"

קווין הארט בן ה-39 הוא אחד הקומיקאים המצחיקים והמצליחים באמריקה בימים אלה, אבל את טקס האוסקר של 2019, הטקס היוקרתי ביותר של עולם הקולנוע הוא כבר לא ינחה.

הארט נבחר להנחות את טקס פרסי האקדמיה, רק שאז העלה תחקיר של מגזין Variety כי עברו רצוף בציוצים ובהתבטאויות פוגעניות נגד קהילת הלהט"ב. בתוכנית "Seriously Funny" בשנת 2010 הוא אמר כי הפחד הגדול ביותר שלו הוא שבנו יתגלה כהומוסקסואל, וכי "אם אוכל למנוע זאת מהבן שלי, אעשה זאת"; כאשר עומת כעבור חמש שנים עם ההתבטאויות הללו, הוא סירב להתנצל ורק אמר כי לא היה מספר את הבדיחה שוב, מפני שהזמנים "רגישים" יותר.

 
 
 

במקביל, ציוצים שלו מהשנים 2009-2011 תיארו בצורה לעגנית הומוסקסואלים, כמו "ראיתי את הבחור ההומוסקסואל הכי גדול אי פעם!! הוא נראה כמו האלק הוגן עם עקבים. לא אשקר, פחדתי!!!!!". או "אם הבן שלי יבוא הביתה וישחק עם בית הבובות של הילדות, אני אשבור לו את זה על הראש ואגיד לו 'תפסיק, זה הומואי'". חלק מהציוצים הללו נמחקו על ידי הארט מאז התגלו לפני מספר ימים.

הארט תחילה סירב להתנצל, ואף העלה פוסט אינסטגרם בו כתב כי התבקש על ידי הנהלת הטקס להתנצל או שההגשה תימנע ממנו. "התייחסתי לזה בעבר מספר פעמים, אני לא הולך לחזור ולגעת שוב בימים ההם, התקדמתי מאז ואני במקום שונה לגמרי כיום", הודיע בפוסט הזה. בסופו של דבר, כמה שעות אחר כך, הודיע הארט כי הוא פורש. "אני לא רוצה להוות הסחת דעת בלילה שצריך להיחגג על ידי אמנים כל כך מוכשרים. אני מתנצל בכנות בפני הקהילה הגאה על מילותיי חסרות הרגישות מהעבר. אני מתנצל שפגעתי באנשים. אני ממשיך להתפתח, והיעד שלי הוא לאחד אנשים, לא לפלג ולקרוע. אני מוסר את אהבתי והערכתי לאקדמיה, ומקווה שניפגש שוב".