אריק איינשטיין שלי: געגועים לזמר שנפטר ב-2013, ועדיין איתנו

הזכרונות שעולים בכל רגע נוסטלגי או טיול, השירים שיצרו את פס הקול של ישראל, הגאונות בבחירת השותפים לדרך | אור הלר נזכר באריק איינשטיין, אגדה שאי אפשר באמת לשכוח

אז מה האריק שלכם? 

מה השיר שפורט על נימי נפשכם? מזכיר רגע נוסטלגי, או אהובה ישנה, או פרידה, או טיול, או געגוע, או הכל ביחד. 

הרבה מאד ישראלים תפסו השבוע את הראש. לא יכול להיות. כבר חמש שנים? 

כי אריק איינשטיין, גדול הזמרים שהיו לנו כאן, שהשבוע מלאו חמש שנים למותו הפתאומי, המיידי, הרי לא באמת הלך לשום מקום. 

 
5 שנים בלי אריק אינשטיין: ערוץ עשר בוחר את שיריו האהובים |
 
 


ב-26 בנובמבר 2013 אריק איינשטיין נפטר. מפרצת באבי העורקים. אבל חמש שנים אחרי וברדיו אריק איינשטיין, ובהצגות ילדים, ויש פסיטבל שירי איינשטיין ובהוצאות החדשות של תקליטי העבר, ובשידורים החוזרים של מציצים ולול וחידון התנ"ך. וקול הבריטון שלא דומה לאף אחד אחר.חם חם חם. וחיתוך הדיבור והשירה שהניבו כל כך הרבה חיקויים.

אז מה האריק שלכם? כי על השירים שלו הרי נכתבה הקלישאה "פס הקול" של המקום, של התקופה. קח לך אישה, סוס עץ, כמה טוב שבאת הביתה, שיר אחרי מלחמה, ילדים של החיים, אני ואתה נשנה את העולם, עטור מצחך, ואם נמשיך, נגיע כאן לא לחדשות של שמונה בערב אלא לשמונה בבוקר. להקת הנחל, שלישיית גשר הירקון, החלונות הגבוהים, ושבלול, והחיבור עם שלום חנוך שהוביל ליפים שבשירים שנוצרו כאן. 

 אריק איינשטיין
 

אריק איינשטיין . גאון בבחירת כותבים, מלחינים ושותפים ( מנחם סקס)

 

הגאונות של אריק איינשטיין היתה בין היתר לבחור כותבים, מלחינים ושותפים: אלתרמן ורוטבליט ונעמי שמר, סשה ארגוב, יוני רכטר, קלפטר, שלום, ואביב גפן, שם טוב לוי שכתב לו את אחד היפים והאקטואליים תמיד: "שיר אחרי מלחמה". הגעגוע לפעם, הנוסטלגיה, השבלול שהסתגר בבית, מכור לכל ענף ספורט ביקום, מאוהב בהפועל ת"א ואיזה מסכנים האוהדים שאוכלים להם ת'לב. 

אז מה האריק שלכם? שלי זה שביר. מתפורר בקלות. מעמיס על עצמו את כל העולם. נושר כמו עלה למשב כל רוח קלה,
בקיצור, שביר מתפורר בקלות.