דניס לויד, צילום: יובל אראל

אצבע משולשת לתקשורת: דניס לויד כבש את האנגר 11

ברדיו התעלמו ממנו, הכתבים לא פרגנו אבל זה לא הפריע לדניס לויד להפוך לכוכב בינלאומי. בסופ"ש האחרון הוא הופיע פעמיים בהאנגר 11 והוכיח לתקשורת: טעיתם, ובגדול

דניס לויד (ניר טיבור) הוא ללא ספק אחד הכוכבים הישראלים הגדולים בעולם. סינגלים עם מיליוני צפיות ביוטיוב, 7.5 מיליון עוקבים בספוטפיי והופעה אצל ג'ימי קימל הם רק חלק מההישגים אליהם הגיע בקריירה שלו, שהתחילה ב-2015.

בישראל לעומת זו, לא ממש ידעו לזהות את הפוטנציאל. דניס לויד לא זכה לתמיכה מהתקשורת בישראל ורק בשנה האחרונה, כשהפך לכוכב גדול, החל לקבל מעט הכרה. בסופ"ש האחרון הוא  לישראל לשתי הופעות בהאנגר 11. הכרטיסים להופעות האלה נמכרה תוך דקות מה שמוכיח שגם בלי התקשורת, יש מי שמפרגן לו בבית. אני הגעתי להופעה בשבת כדי לנסות ולראות על מה (או יותר נכון על מי) כל ההייפ.

דניס לויד בהאנגר
 

דניס לויד (צילום: יובל אראל )

 

אחרי הופעות חימום של יוצאות אקס פקטור כרקוקלי ושל הזמרת האמריקאית קיילי ספנס עלה לויד לבמה ופתח עם "The Reason" המצוין.

לויד קיבל תנאים הפקתיים שאנחנו רואים בעיקר בהופעות ענק – מסך עצום מאחוריו, תאורה נהדרת, וידאו ארט מושלם וקטווק מרשים לקהל שהכוכב העולה בהחלט ניצל לטובתו.

מבחינה מוזיקלית ההופעה של לויד הייתה לא פחות ממחשמלת – מבניית הסטליסט בצורה מדויקת, דרך הביצועים המרשימים ועד המוזיקה עצמה שהיא ערבוב של מספר ז'אנרים – רגאיי, אר אנד בי, ג'אז ופופ – לויד יוצק את כל הז'אנרים האלה לסגנון ייחודי ואישי מאוד. הטקסטים שלו, גם הפשוטים יותר וגם המורכבים נהדרים ובעלי פוטנציאל לגעת כמעט בכל אדם. מילה טובה גם מגיעה ללהקה שהופיעה עם הכוכב ועשתה עבודה פשוט אדירה.

החלקים הפחות טובים של ההופעה היו דווקא בין השירים. התקשורת של לויד עם הקהל הרגישה מלאכותית מאוד ונראה שה עבד בעיקר על המעריצות הכבדות שלו (ויש לא מעט כאלה) איתן הכוכב פלרטט לא מעט. כשזה מתערבב יחד עם השחצנות שכל-כך מאפיינת אותו אנחנו מקבלים למעשה תבנית שחוזרת כמעט בכל הקדמה לשיר: X (התקשורת, החברים בתיכון, המורים) אמרו לי שאני לא טוב מספיק – עבדתי – קשה וניצחתי. השאלה המתבקשת היא – אם ניצחת, למה אתה עדיין מתלונן כל-כך הרבה?

דניס לויד
 

דניס לויד (צילום: יובל אראל )

 

השאלה הנוספת שצריך לשאול היא מה הלאה? לויד שר ומדבר על חוסר האמון בו ממקום אמיתי וכנה של כאב, אבל עכשיו, כשהוא כבר הוכיח לכל אלו שלא האמינו בו שהם טועים, לויד יצטרך להביא עוד דברים למוזיקה שלו ואם נשפוט לפי שיר חדש שחשף בהופעה, לא נראה שהוא בכיוון.

"תמשיכו לקרוא ביקורות שאף אחד לא קורא", אמר לויד בסיום מנפיסט שלו נגד התקשורת המקומית מה שהדגיש שוב עד כמה הוא פגוע מהתקשורת אבל לא פחות עד כמה הוא מלא בחשיבות עצמית. אין לי מושג אם הוא או אנשים שקשורים אליו יקראו את הביקורת הזו אבל אם כן יש מסר שחשוב שהוא ידע – ניצחת, אבל במקום להתעסק כל הזמן בכמה כולם טעו, הגיע הזמן להמשיך הלאה.

דניס לויד
 

דניס לויד (צילום: יובל אראל )

 

על הפקת המופע אחראים בלוסטון - לייב ניישן