האמת המזעזעת מאחורי הצילום שנראה כמו סצינה מ"מלך האריות"

הצלמת דפנה בן נון, שתפסה את הרגע המדהים בעדשת מצלמתה באפריקה מספרת מה באמת קרה שם. אזהרה: אם בכיתם ב"מלך האריות" אל תכנסו לאייטם

דפנה בן נון היא צלמת טבע שנוסעת ברחבי העולם בכדי לתפוס צילומי טבע מרהיבים, מפינגווינים באנטרטיקה עד קופים באפריקה. אז איך מגיעים למקצוע כזה? לפני 4 שנים נולדו לבן נון תאומים והיא בכלל נכנסה לתחום צילום ילדים ושילבה את זה עם האהבה שלה לטבע ומשם התגלגל התחביב לעיסוק מקצועי. 

אז איך הצליחה לתפוס בן נון את הסצינה שנראית כמשחזרת במדויק את הסצינה האלמותית מהסרט "מלך האריות" בה רפיקי מניף אל על את סימבה הגור? "טבע כמו שהוא - אי אפשר לתכנן אותו אז זה עניין רק של מזל אבל גם להכיר, אני תמיד עושה מחקר לפני ויודעת מה אני הולכת לצלם", מספרת בן נון, "תכננתי בכלל לצלם פילים באותו בוקר ואז ראיתי את קבוצת הקופים האלו ואז שמעתי צעקות והסתובבתי וראיתי את הסיטואציה הזו ותפסתי אותה בקליק אחד של המצלמה".

אבל מסתבר שמה שאנחנו רואים בתמונה הזו מסתבר זה בכלל חטיפה של תינוק; "זה קרה בתוך הקבוצה שלהם", מספרת בן נון, "יש שם היררכיות וזה טבעי ונורמלי, כמה דקות אחרי זה האמא חטפה את התינוק בחזרה".