קלולס, יח״צ

AS IF: סרט הקאלט, "קלולס" עומד לחזור ובגדול

קלאסיקת התיכון תחזור לחיינו בעיבוד קולנועי חדש; בעוד מסתמן שגם שודדי הקאריביים נמצאים על סף הרימייק • שני פרומקין, טור שבועי

״קלולס״, קומדית ההתבגרות הקאלטית מ-1995 בכיכובה של אלישה סילברסטון בתור שר הצעירה העשירה, המפונקת והשדכנית מבוורלי הילס - מקבלת עיבוד קולנועי חדש. 

את התסריט לרימייק תכתוב מרקיטה רובינסון, תסריטאית ועורכת סיפור ב-״GLOW״, קומדית המתאבקות המדוברת והעשירה בבגדי-גוף צבעוניים וספריי לשיער של נטפליקס. רובינסון כתבה גם ב״הבחורה החדשה״, הסיטקום בכיכובה של זואי דשנל. המפיקה תהיה טרייסי אוליבר, שכתבה יחד עם קניה באריס את התסריט של ״Girls Trip״, הקומדיה העוקבת אחר חברותן ארוכת הטווח של ארבע נשים. הסרט הפך להצלחה מפתיעה עם למעלה מ-140 מליון דולר בקופות על תקציב זעום של 20 מליון, והפך את הקומיקאית טיפאני האדיש לכוכבת-על. 

״קלולס״ החדש נמצא רק בשלבי פיתוח ראשונים בפאראמאונט, וטרם נמסרו פרטים מרחיבים נוספים על הפרוייקט, כולל לגבי על-ידי מי הוא יבויים. טרם ידוע אם מדובר בהמשך רוחני והדמויות המקוריות יחזרו להופיע, או בגרסא חדשה מוחלטת.

ג׳יין אוסטן כובשת את הקולנוע

את ״קלולס״ כתבה וביימה איימי הקרלינג, שיצרה גם את סרטי ״תראו מי מדבר״/״תראו מי מדברת״. הסרט היה גרסא מודרנית של ״אמה״, ספרה של ג׳יין אוסטן האייקונית מ-1815 על הצעירה מהמעמד הגבוה חובבת העיסוק בשדכנות. רימייק נשמע כמו רעיון טבעי, כשיהיה מעניין ורלוונטי להלביש על סיפור הנעורים האהוב את עידן המדיה החברתית עם כמה סלנגים חדשים - בדיוק כפי שעשה בהצלחה המחזמר בברודוויי המבוסס על ״ילדות רעות״ של טינה פיי, קלאסיקת תיכון אהובה נוספת. ״קלולס״ גם קיבל גרסת מחזמר, שהקרלינג עצמה כתבה, אך בניגוד למחזמר ״ילדות רעות״ - הוא עוקב אחר מאורעות הסרט המקורי, ולא התמקם מחדש.

בנתיים, הרומן ״אמה״ מקבל עיבוד קולנועי חדש משל עצמו: אניה טיילור-ג׳וי, המוכרת בעיקר מסרטי האימה ״המכשפה״ ו״ספליט״, תככב בתפקיד הכותרת. את הסרט תביים אות׳ום דה וויילד, צלמת ובמאית קליפים ופרסומות, בבכורת הבימוי הקולנועי שלה, ואת התסריט תכתוב אלינור קאטון, הסופרת הניו-זילנדית הצעירה זוכת פרס מאן בוקר.

מתקפת המשובטים הגיעה עד לשודדי הקאריביים?

מסתמן כי ריבוט הוליוודי גדול נוסף נמצא בדרכו: הפעם במסגרת המגה-פרנצ׳ייז של ״שודדי הקאריביים״, המבוסס על המתקן בפארקי השעשועים של דיסני, שהחל את דרכו ב-2003 עם ״קללת הפנינת השחורה״ הכיפי. 

דיסני בוחנים אתחול מחדש של הפרנצ׳ייז, שחמשת סרטיו הכניסו להם למעלה מ-4.5 מליארד דולר בקופות העולמיות. נאמר כי בית העכבר נמצא בשיחות בנושא עם רט ריס ופול וורניק, תסריטאי שני סרטי דדפול המצליחים ובעלי הטון הקומי המוחץ. בשלב זה, לא ברור אם אכן מדובר בריבוט מוחלט, או שג׳וני דפ ימשיך להיות מעורב בתור קפטן ג׳ק ספארו הפופולארי. ייתכן והשערוריות האחרונות בחייו הפרטיים של דפ יגרמו לדיסני להעדיף להתרחק ממנו, על אף שהסיטואציה מעורפלת, ולא דחפה במקביל את האחים וורנר ללהק מחדש את דמותו בתור מכשף-העל, גלרט גרינדלוולד, בסרטי ״חיות הפלא״ המרחיבים את פרנצ׳ייז הארי פוטר.

״נקמתו של סלזאר״, הסרט החמישי בסדרת ״שודדי הקאריביים״ שיצא בשנה שעברה, הכניס כ-794 מליון דולר ברחבי העולם. זה מצד אחד מספר מרשים, אך זו צניחה של מאות מליונים מ״זרמים זרים״, הסרט שקדם לו, ובצפון אמריקה הסרט הכניס רק פחות מ-200 מליון דולר - מספר שמסמל את ירידת העניין האמריקאי באופן די משמעותי. יחד עם זאת, התקציבים בפרנצ׳ייז הזה נחשבים לגבוהים ביותר בהוליווד, ועולים על 200 ולעתים אף 300 מליון דולר - כך שדיסני בהחלט נדרשים לרענן את המותג כדי שימשיך להיות רווחי לטווח הרחוק.