יוצר "צל של אמת": "אפשר עכשיו להגיד בוודאות שא"ק היא הרוצחת"

יותם גנדלמן, שהפרויקט התיעודי שלו הטיל ספק בהרשעתו של רומן זדורוב, בטוח מהערב לאחר התגלות השערה: "א"ק היא הרוצחת. אם אני בית המשפט, אני משחרר את זדורוב הלילה"

שערה שנמצאה על גופתה של תאיר ראדה שייכת ככל הנראה לאחד המעורבים שאינו רומן זדורוב - כך נודע הערב (חמישי). יותם גנדלמן, מיוצרי הסדרה "צל של אמת" שהטילה ספק בהכרעת הדין במשפט הרצח, הגיע לאולפן "הצינור" כדי לספר על תחושותיו ביום בו נרשמה ההתפתחות הדרמטית - שעשויה עוד לפתוח את התיק מחדש.

"בוודאי שזה יום של שביעות רצון, כי התקדמנו בו צעד משמעותי ביותר לקראת גילוי האמת. אפשר אף לומר שהתגלתה האמת. אפשר עכשיו להגיד בוודאות די ברורה שא"ק רצחה את תאיר ראדה. עצם זה שנמצא ה-DNA של א"ח שיכול להיות שלו או של אמו או של סבתו, בזירה על גופתה של ראדה, אומר שכביכול הוא יכול היה להיות בזירה. אבל מכיוון שהוא לא היה בזירה, והיה איכון טלפון על הימצאו בעבודה מספר קילומטר משם, וא"ק סיפרה תמיד שלבשה את הבגדים שלו כשהלכה לרצוח, אפשר להגיד שהתמונה הושלמה".

 
 

בסדרה של גנדלמן לא נקבע מי הרוצח, אבל אירועי היום משנים את המצב. "עד היום, לא הייתי אומר את זה - לא ידעתי מי הרוצחת, רק היתה לי תחושה שצריך לזכות את רומן זדורוב מחמת הספק. עד היום לא ידעתי מי רצח, היתה לי תחושה שהיו שני חשודים. ה-DNA של היום אינו משתמע לשני פנים - לא היתה אפשרות שא"ח בזירה. הבדיקה הזו משמשת לזיהוי קורבנות רצח וחללי צה"ל. אני לא רואה שום סבירות שאף אחד מקרוביו של א"ח רצח את תאיר; א"ק התוודתה בפני 3 אנשים לפחות. אם הייתי הפרקליטות או בית המשפט הייתי משחרר את זדורוב עוד הלילה!".

גנדלמן עובד בימים אלה על עונה שנייה ל"צל של אמת", הפעם על מקרה אחר, אבל עוד לא זונח את תאיר ראדה. "תגובת הפרקליטות היום הזויה", הוא אומר, "אין לה קשר למציאות. במקום להודות בטעות או להגיד שיש מצב שהם טעו, מתבצרים בעמדה שאין לה שום הסבר".