מתוך הסרט טהורה לעד על אוהדי ביתר ירושלים , צילום מסך

הסרט "טהורה לעד", על אוהדי בית"ר ירושלים, זכה באמי

הסרט של מאיה זינשטיין, שליווה את מאבקם של אוהדי בית"ר נגד צמד החתמת השחקנים הצ'צ'נים במועדון ע"י ארקדי גאידמק, זכה בקטגוריה "סרטי תעודה העוסקים בפוליטיקה וממשל"

סרטה התיעודי של מאיה זינשטיין, "טהורה לעד", העוסק באוהדי בית"ר ירושלים, זכה הלילה (בין שני לשלישי) בפרס האמי לשידורי חדשות ותעודה. הסרט זכה בפרס בקטגוריה "סרטי תעודה העוסקים בפוליטיקה וממשל".

הסרט ליווה את אוהדי בית"ר ירושלים בעת שנאבקו בהחתמתם של שני השחקנים המוסלמים מצ'צ'ניה בקבוצה, על ידי ארקדי גאידמק. השחקנים, קדאייב וסדאייב, הפכו למטרה קלה לשנאה מצד האוהדים, שכילו את זעמם במאמן אלי כהן וביושב הראש איציק קורנפיין - עד לסילוקם של השחקנים.

את הסרט ביימה והפיקה מאיה זינשטיין, לצד המפיק ג'ף ארבורן, והוא היה מועמד מטעם רשת PBS - והסרט היחיד שזכה בפרס, שלא בוים על ידי אמריקאי.

"הצעד הזה הוא משמעותי יותר מאשר ההישגים של העונה כולה", אומר היו"ר דאז, איציק קורנפיין, בטריילר לסרט, והבעלים גאידמק מוסיף: "רציתי להראות לחברה הישראלית את פניה האמיתיות".

זינשטיין, בת בית השיטה שבמועצה האזורית גלבוע, עלתה לארץ עם משפחתה ב-1990, במסגרת פרויקט "בית ראשון במולדת". עובד נור, ראש המועצה האזורית, בירך אותה: "מאיה למדה במגמת הקולנוע בבית הספר עמק חרוד, וספגה היטב את ערכי החיים המשותפים בגלבוע, ומייצגת ערך מהותי זה, בצורה מדהימה, בסרט המעולה שיצרה. אנחנו בטוחים שזו רק תחילת הדרך אל האוסקר".