גסטין ביבר, Getty Images

מתכוננים ליום הכיפורים עם שירי הסליחות הגדולים

יום הכיפורים השנתי בפתח ובהכנות לארוחה המפסקת, לחשבון הנפש ולצום, החלטנו ללקט עבורכם כמה משירי הסליחה הגדולים שיכינו אתכם כמו שצריך לקראת הצום

1. אלטון ג'ון – Sorry Seems To Be The Hardest Word – להיטו של אלטון ג'ון משנת 1976 מאלבומו  Blue Moves . ג'ון והפזמונאי ברני טאופין ישבו ליד הפסנתר בדירתו של ג'ון בלוס אנג'לס, כשג'ון זמזם לעצמו "מה אני צריך לעשות בכדי לגרום לך לאהוב אותי?" ובהשתטות של רגע הוסיף טאופין את המשפט המנצח "מצטער זו המילה הכי קשה". השאר היסטוריה.

2. דמי לובאטו – Sorry, Not Sorry – אחד הלהיטים הגדולים של לובאטו שפתח את מסע יחסי הציבור של אלבומה Tell Me You Love Me (2017). השיר נכתב בהשראת שיחת טלפון של לובאטו עם אשתו של המפיק המוזיקלי שלה וורן פלדר שנמנה עם יוצרי השיר, ו"שיחת הבנות" שניהלו.

3. ג'סטין ביבר – Sorry  - שיר ההתנצלות האולטימטיבי של ביבר שנכלל באלבומו הרביעי – Purpose (2015). ביבר סיפר פעם בראיון טלויזיה כי השיר נכתב מתוך כוונתו להראות שהוא לא מושלם כמו התדמית שהודבקה לו על ידי מעריצותיו אלא גם הוא יכול וצריך להתנצל וגם הוא רגיש. ועוד סיבה: לא היו לו מספיק שירי התנצלות בולטים עד אז כדבריו.

4. הלסי – Sorry – אחד הלהיטים האחרונים של הלסי שיצא בפברואר השנה (2018), שיר שנכתב בהשראת התנצלות אישית של הלסי כמי שלא נותנת לאנשים להתקרב אליה בגלל דימוי עצמי נמוך וחוסר אהבה עצמית.

5. אדם – "מצטער" – שיר השנה לשנת 1988 שכתבה רחל שפירא והלחין והפיק מוזיקלית יזהר אשדות. השיר נכלל באלבומו השני "מרחוק לרחוק".

6. אייל גולן – "מצטער" – שיר שכתב והלחין מיכאל (מישה) קירקילן והקליט גולן בשנת 2008 לאלבומו "הוזה אותך מולי".

  1. תמיר גל- "אני פה מצטער" – שיר שכתב יושב גרנות ללחן טורקי ונכלל באלבומו של גל – "מתחרט" משנת 1994.