אשה רוצחת את בעלה, אילוסטרציה , פוטוליה

כתבה ספר על "איך לרצוח את בעלך" - וכעת חשודה ברצח בעלה

ננסי קרמפטון-ברופי, סופרת מפורטלנד, כתבה מספר ספרים על מערכות יחסים שהשתבשו. שלושה חודשים לאחר שבן זוגה, השף המוערך, נמצא מת, היא הובאה לדיון בהארכת מעצר

ממלים למעשים? ננסי קרמפטון ברופי, סופרת בת 68 מפורטלנד, פרסמה בשנים האחרונות מספר ספרים על מערכות יחסים שמשתבשות, כולל ספר בעל השם המפורש "איך לרצוח את בעלך" (How to murder your husband), שבו היא גם מסבירה איך לצאת מזה נקייה.

כנראה שבימים אלה התיאוריה שלה עומדת למבחן המציאות, מכיוון ששלושה חודשים לאחר שבן זוגה, השף המוערך דניאל ברופי, נמצא מדמם למוות במטבח, כעת המשטרה חושדת, ובכן, כי היא זו שרצחה את בעלה.

הסופרת, שרוב ספריה הרומנטיים עסקו ברומנים בסתר בין "גברים מחוספסים ונשים חזקות", סיפרה בעבר כי הרהרה מספר פעמים באפשרות לבצע רצח, אבל לא ראתה את עצמה עושה דבר שכזה בגלל "שאז הייתי צריכה לדאוג מהמוח והדם שיימרחו לי על הקירות, או לזכור שקרים". על מערכת היחסים שלה כתבה באתרה כי "היו לנו עליות וירידות, אבל יותר זמנים שמחים מאשר עצובים".

ננסי קרמפטון ברופי, סופרת שחשודה ברצח בעלה
 

ננסי קרמפטון ברופי. "לא רוצה דם ומוח מרוחים על הקירות"  ( משטרת פורטלנד)

 

גופתו של דניאל ברופי, בן 63, התגלתה ב-2 ביוני במכון הקולינרי של אורגון - שם, על פי הספדים שנכתבו לזכרו ב"פורטלנד טריביון", החשיבו אותו כ"אנציקלופדיה מהלכת" עם" דרכי לימוד יצירתיות" שאהב לקחת את תלמידיו לסיורי שטח ביערות. מספר ימים לאחר מכן, כתבה ננסי פוסט אמוציונלי בפייסבוק לזכרו של בעלה מזה 27 שנים.

רק שמאז, הפכה ברופי לחשודה בעצמה - ולפני מספר ימים הובאה לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרה. בוושינגטון פוסט ניסו לברר מה היו הראיות נגדה, אך נדחו בטענה שהחקירה עדיין מתנהלת.