נסרין קדרי, צילום: ענבל מרמרי

לא רק נסרין קדרי: אלו המפורסמים שהחליטו להתגייר באמצע החיים

ביום הולדתה ה-32 העניקה הזמרת נסרין קדרי לעצמה מתנת יום הולדת אישית: השלמת תהליך ההתגיירות. קדרי חגגה את השלמת התהליך בכותל המערבי ואפילו שינתה את שמה

קדרי, שמעתה נושאת את השם היהודי "ברכה", אינה למעשה המפורסמת הראשונה מתחום הבידור והמוזיקה שעשתה זאת, ולאות הזדהות עם תהליכה ההתגיירות האמיץ שעברה, החלטנו לנבור בדפי ההיסטוריה ולסקור כמה מהדמויות הידועות שעברו תהליך התגיירות:

1.מרילין מונרו- סמל הסקס של שנות ה-50, הזמרת ושחקנית הקולנוע הנודעת מרילין מונרו, עברה בשנת 1956 תהליך התגיירות בעקבות נישואיה לסופר ארתור מילר. לאחר שהזוג התגרש, מונרו שמרה על יהדותה עד יומה האחרון.

 מרלין מונרו
 

מרלין מונרו (יחצ )

 

2. סמי דייויס ג'וניור- הרקדן, שחקן, קומיקאי וזמר שנודע כחלק מחבורת ה"ראט פאק" של פרנק סינטרה ומכוכבי הסרט המקורי "אושן 11" (1960), עבר בשנת 1954 תאונת דרכים במהלכה איבד את עינו. בשיקום, פגש רבי שחור שסיפר לו על הדימיון בין היהודים לשחורים ובשנת 1961 עבר תהליך התגיירות.

3. ג'נה ג'יימסון- כוכבת הפורנו הנוצצת של שנות ה-90 ויזמית ואשת עסקים בהווה, החלה ב-2015 תהליך התגיירות בעקבות זוגיות עם היהלומן הישראלי ליאור ביטון.

 גנה גיימסון
 

ג'נה ג'יימסון ( צילום מסך)

 

4. איוונקה טראמפ- איוונקה, בתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, המירה בשנת 2009 את דתה ועברה תהליך התגיירות לאחר נישואיה לאיש הנדל"ן היהודי ג'ארד קושנר. שמה היהודי הוא "יעל".

 איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר
 

איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר (רויטרס )

 

5. סופי צדקה- השחקנית והזמרת הישראלית שנולדה למשפחה שומרונית וגדלה בחולון, עברה בגיל 19 תהליך התגיירות ומגדלת ילדיה כיהודים.

 סופי צדקה
 

סופי צדקה (צילום מסך )