ליא קניג , בוצ'צ'ו

ליא קניג מתאוששת: "המלך ליר היה כועס, העיקר שהקהל יסלח לי"

יום לאחר שעצרה הצגה, לראשונה בקריירה, השחקנית בת ה-89 חוזרת לעצמה אחרי שחשה ברע על הבמה. "זה מאוד כאב לי", היא מספרת, "הקהל חשוב לי מאוד". מחר היא כבר תשוב לבמה

בגיל 89, ליא קניג נמצאת עדיין בשיא הקריירה שלה עם ארבע הצגות שונות בתיאטרון הבימה, היא מופיעה בין 8-10 פעמים בחודש, ולאחרונה זכתה בתפקיד שרוב השחקניות לא מקבלות - המלך ליר. "הרי לנו, נשים, בגלל הגיל, אין תפקידים גדולים", הסבירה, "וגם לנו מגיע".

אלא שאתמול, באמצע ההצגה "המלך ליר", ליא החלה לחוש ברע, ובפעם הראשונה בקריירה שלה - עצרה הצגה. "הקהל הריע ואמרתי הופה! קיבלתי מחיאות כפיים בלי לעבוד", היא מספרת לנו, "זה מאוד כאב לי, הקהל חשוב לי מאוד ונותן לי המון אהבה. ואני אוהבת להחזיר לו אהבה. הרגשתי לא טוב, שאני לא במיטבי ואני לא יכולה להמשיך, מה אני יכולה לעשות?!".

"המלך ליר" היא הצגה שדורשת לא מעט אנרגיה, גם הטקסטים השייקספירים הקשים וגם הטירוף שאוחז תוך כדי בדמות. "מה היה אומר המלך ליר? המלך ליר היה בטח כועס, כי הוא כעסן כזה, אבל הוא יסלח לי. העיקר שהקהל יסלח לי".

גם ההצגה הערב מבוטלת, אבל קניג לא מתכוונת לנוח לזמן רב - ביום חמישי היא כבר תחזור לבמות וגם שאר הצגות "המלך ליר", בכיכובה יועלו כמתוכנן.