קומסי קומסה פינת Fresh: כך הפכו פרסומות ללהיטים של הקיץ

סטפן ועדן בן זקן, נועה קירל ואגם בוחבוט, עומר אדם ועכשיו גם שיר היונים: איך קרה שהשירים הכי לוהטים כיום נוצרו במשרדי פרסום? "יש תקציב של מיליון שקל לקליפ"

תרצו או לא, ככה עושים היום להיטים: להיטי הקיץ הגדולים של השנה לא נולדו ברדיו או בפסקולים של סרטי קולנוע, אלא... בהפסקת הפרסומות. "עומר אדם כל כך חזק פה", מסביר נוי אלוש עם הדוגמה מהפרסומת של בזק, "שאנשים שרו על נתבים בחתונות ובמסיבות".

"קומסי קומסה" של סטפן, "אצל הדודה והדוד", פרש של עדן בן זקן, ועכשיו גם שיר היונים - החברות המסחריות הגדולות קלטו את הנוסחה: במקום רק להשקיע בתשדיר, מקליטים שיר ומצלמים קליפ, כזה שירצו לראות גם מחוץ להפסקת הפרסומות, מביאים את הכוכבים הכי נכונים של התקופה והתוצאה – להיט קיץ עם רווח נקי לחברה – הרבה מעבר להשקעה.

 סטפן
 

סטפן ואמילי ב"קומסי קומסה". הקהל מצביע בשלטים (יוטיוב)

 

"המפרסמים של היום מנסים להגיע אלינו בדרכים לא דרכים כדי להחדיר מודעות למותג", מוסיף המנהל האישי והיחצ"ן שיר פינטו. "לסטפן הביאו סוג של בריף, הוא ישב עם המפיקים שלו, דולב ופן חזות, כתב סקיצה לשיר, ומתוך השיר שהוא מקורי לחלוטין גזרו פרסומת". דולב וחזות: "פעם 20 אלף שקל לקליפ נחשב תקציב יקר. היום אתה יכול לעשות פרסומת ל-yes ולקבל תקציב של מיליון שקל".

על התוצאה הסופית אפשר להתווכח: האם זו אומנות או פרסומת אחת ארוכה, והאם השירים האלה בכלל ראויים להשמעה ברדיו? מה שבטוח, הקהל מצביע בשלטים ובמסכים. בשיא עונת הקיץ, קומסי קומסה למשל הפך להיות השיר המושמע ביותר ברדיו הישראלי... וגם בחתונות.