לנה דל ריי, גטי אימג'ס

לנה דל ריי מגיבה על הקריאות לבטל את הופעתה בישראל

כמובן שלא הרבה אחרי שפורסם שלנה דל ריי תופיע בפסטיבל "מטאור" בבישראל, צצו קריאות ה-BDS כפטריות אחרי הגשם. דל ריי: "אני רואה את שני הצדדים"

אמש (ראשון) פורסם רשמית כי הזמרת המצליחה, לנה דל ריי, דל ריי תופיע בישראל ב-7 בספטמבר, במסגרת פסטיבל "מטאור" שיתקיים בפארק הפקאן בקיבוץ להבות חביבה, ארבע שנים לאחר שנאלצה לבטל הופעתה בישראל, בעקבות מבצע "צוק איתן".

אך כמובן שבעקבות הידיעה על הגעתה לישראל, מאות פעילי BDS החליטו בימים האחרונים להפעיל לחץ על הזמרת, במטרה שתבטל את הופעתה. דל ריי, להבדיל מהזמרת לורד ועוד רבים כמוה, דווקא לא נבהלה מהקריאות וגם לא בחרה להתעלם מהן, אלא העלתה לחשבון הטוויטר שלה, המונה מעל 8 מיליון עוקבים, את תגובתה הרשמית לקריאות אלו. 

 "אני מבינה שרבים מכם מוטרדים מכך שאופיע בתל אביב. אני מבינה אתכם. באמת שאני מבינה. מה שאני יכולה לומר לכם זה שאני מאמינה שמוזיקה היא אוניברסלית, וצריך להשתמש בה כדי לחבר אנשים יחד. חתמנו על ההופעה כדי לנגן לילדים שם, והכוונה שלי היא שזה ייעשה באנרגיה אוהבת, ובדגש על מסרים של שלום. אם אתם לא מסכימים איתי, אני מבינה את זה, אני רואה את שני הצדדים. אני והלהקה שלי מופיעים ברחבי העולם כבר כעשר שנים, ואנחנו נוסעים למקום שהרבה להקות גדולות מופיעות בו השנה ובפסטיבל הזה. אנחנו לא תמיד מסכימים עם המדיניות הפוליטית במדינות שבהן אנחנו מופיעים או אפילו במדינה שלנו, ולפעמים אנחנו גם לא מרגישים בטוחים, תלוי כמה רחוק אנחנו נוסעים. אבל אנחנו מוזיקאים והקדשנו את החיים שלנו ב-10 השנים האחרונות למסעות הופעות".

"אני רוצה להזכיר לכם שההופעה בתל אביב היא לא הצהרה פוליטית או יישור קו עם הפוליטיקה שם, בדיוק כשם שלשיר בקליפורניה לא אומר שאני מסכימה עם הממשלה הנוכחית בארצות הברית, עם הדעות שלה או עם המעשים הלא אנושיים שלה, או שאני מצדדת בנשיא שלנו שלועג לבעלי מוגבלויות בעצרות שלו (לא שאני משווה בין מה שאנחנו עוברים בה לבין החומרה של עוולות מסוימות שקורות בישראל). אני רק אומרת שאני זמרת פשוטה. אני עושה את המיטב לנווט במים הסוערים של שלל המדינות קרועות המלחמה של עולמנו ואני עושה כמיטב יכולתי ומבטיחה שהכוונות שלי טובות יותר משל רוב האנשים שאני מכירה".