האח הגדול, צילום מסך

האם ההדחה של סימה בכר הייתה מוצדקת?

האח הגדול פרק 41: רועי מאבחן את אלי כסוציומט ואין לנו ברירה אלא להסכים, אביבית בהתמוטטות עצבים מסרבל ג'ינס וסימה מודחת עם קליפ פרידה מביך. מיכל קליינברג, ביקורת

טוב, אז איכשהו אלי שרד את ההדחה, אתם מכירים את זה שאתם מוציאים את הזבל מהפח ושמים אותו ליד הדלת כדי להוריד אותו? אמרתם לעצמכם פעם "לא דחוף, נוריד את זה עוד שבוע"? אז כזה. פרק אחרי פרק אנחנו מקבלים הרבה יותר מידי זמן מסך של האדם העילג, המתלהם, הפוגעני – אלי זרקא ורואים אותו מתנהג על פי סך תכונותיו הנ"ל בשלל דרכים נפלאות, אז איך ולמה הוא עוד על המסך? תעלומה.

האם זה כי הוא "מביא אקשן"? או כי אנשים באמת קונים את המשנה המגוחכת שלו של: "אני אומר את האמת"? כי אני רק רוצה להבהיר שאם כולנו היינו אומרים את האמת כל הזמן כי זה כזה ערך עליון ומוחלט - החיים שלנו היו כאוס מוחלט, יש סיבה שלא אומרים את האמת כל הזמן וזה לא אומר שהזמן בו לא "אומרים את האמת" הוא זמן בו אנחנו "משקרים".

פספסתם את הטורים הקודמים? תתביישו לכם:

"אני אוציא אקדח ואירה לו בכל הגוף": האם אלי מסוכן?

אביבית בר זוהר חושפת: כך תעשי את הגבר שלך מאושר

הזמן בו אנחנו לא אומרים את האמת הבלעדית לכולם בפנים הוא לרוב פשוט הזמן בו אנחנו אנשים נורמלים שמתנהגים כבני אדם מתורבתים בחברה מפותחת. כאשר אלי טוען להגנתו הקלושה והחד מימדית שהוא פשוט "אומר את האמת", צריך להזכיר שני דברים – הראשון, שהוא לא המחזיק הבלעדי במניית האמת האבסולוטית; להגיד לרועי שהוא 'שפן' זו לא "האמת", זו דעה, להגיד לרועי שקוראים לו רועי זאת "האמת"; הגיע הזמן לדלל את "אמירת האמת" מבחינה סמנטית ולא לחשוב שזה קונדום חברתי משוריין שמבטל כל דרך ארץ וטאקט ומאפשר לחובש אותו להגיד מה שבא לו איך שבא לו, בריונות לא יכולה לחסות בכיף תחת גג ה"אמת". שנית – להגיד את האמת כל הזמן בתואנה ש"זאת האמת שלי ואני אומר את האמת" זה כמו לחרבן במכנסיים באוטובוס כי "יש לי קקי וזאת האמת הביולוגית שלי", צר לי אבל אין מה לעשות, גם פיזית וגם מילולית – יש צורות מינימלית של התנהגות שפויה בחברה.

 האח הגדול
 

עושה גם בר מצוות (צילום מסך )

להיות מותאם לצורה מינימלית של התנהגות שפויה בחברה זה לא אומר להיות קונפורמיסט לוזר, זה אומר להיות משתתף חברתי ראוי בעל מינימום הכרחי של אינטילגנציה תרבותית. קחו למשל את ישראל, ישראל גם הוא, מבלי להיות עטוף מכף רגל עד ראש בדגלים נושאי סלוגן "האמת", אומר רק את האמת. בכל עימות וכל חיכוך הוא אומר את מה שהוא חושב, זה יכול להיות פוגע אבל זה לא פוגעני, זה אולי לא נעים אבל זה לא אגרסיבי.

צבוע, נחש ושפן

בהתאם לזה שאלי מפותח מנטלית כמו ילד בן 5, ודאי הספר האחרון שהוא נתקל בו היה ספר על חיות הטבע וכך הוא הופך את דיירי הבית לדמויות של חיות מספר הקרטון, אז ככה: אדל היא נחש, מירב היא צבוע ורועי הוא שפן. יפה אלי! ואיך עושה אוכל נבלות שלא יודע לעשות שום דבר? תבדוק ותחזור אלינו.

מכל החיות בפינת החי הפרנואידית בראשו של אלי, דווקא הקטע שהיה הכי צורם בעיניי היה איך שאמר למריה שוב ושוב על רועי "בעלך" כשהיא כל פעם מבקשת ממנו באופן ברור – "תפסיק לקרוא לו ככה" ואלי מצידו כמובן משיב "אני אעשה מה שאני רוצה", מה עשתה לך מריה שאתה צריך להתעמר בה? למה אם מבקשים ממך להפסיק להגיד משהו אתה לא יכול להפסיק? הכי מדהים היה כשהוא שכח שהכל מצולם והלך לספר לאביבית הגננת שמריה מציקה לו והוא אולי אמר לה בצחוק ובאהבה פעם אחת שרועי הוא הבעל שלה אבל התנצל על זה ("אני אעשה מה שבא לי" = התנצלות בתרבויות מסוימות) ומאז היא רעה אליו והוא החמודי לא יודע למההההה.

 האח הגדול
 

תראה מה עשית למריה! (צילום מסך )

"ברוך שעשני גבר"

אביבית צריכה לשים סרבל ופאה ועוברת התמוטטות עצבים מרהיבה, שמזכירה לכולנו כמה ביטחון עצמי אנושי זה דבר הכי פגיע, שביר ומותנה. אביבית בר זוהר היא כמעט סמל לבטחון עצמי מופרז עם מעין וייב תמידי של הנה אני! ווהו! שדיים! ישבנים! עיניים! שפתיים! עוד ועוד ממני! לכן זה היה מדהים שברגע שלקחו לה פיצ'ר וחצי מהארסנל זה התהפך בחלקיק שניה ל"אל תסתכלו עליי אני מפלצתתת!" (דווקא אני חושבת שלוק עוזרת המוסכניק השובבה היה אפילו יותר סקסואלי מתלבושת שתי המטפחות על הפטמות שהיא הדגימה פרק שעבר, לא?).

בכל מקרה, בר זוהר מתפרקת בצעקות "אני לא בן" בחדר האח ואנחנו מקבלים הצצה מדהימה לתפיסה עצמית של אנשים לגבי עצמם כשאביבית, עדיין אובייסלי אישה, עם פנים של אישה ומבנה גוף של אישה באמת מאמינה שהיא נראית כמו בן כי היא לובשת אוברול, בואו נגיד את זה ככה - רק אנשים שלא מזהים את סופרמן כשהוא שם משקפיים יחשבו שאביבית בר זוהר היא גבר כי היא לבשה אוברול.

 האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך )

אבל כאן אני מצדדת 100% בישראל – לא תשפוט אדם בכאבו. זה שהיא חושבת שהנשיות שלה כל כך תלויה באקססוריז - זה באמת מוזר אבל זה שהיא מאמינה בזה בכל ליבה – זה באמת נכון. היה יפה לראות איך כל אינסטינקטיי ההעצמה הנשית של סימה התחילו לבעוט כשראתה את אביבית על הקרשים בגלל הסיפור; כן אביבית, לא אביבית – לסימה יש אג'נדה והיא – שאנחנו הנשים חזקות ויפות ולביאות בתוך תוכנו החוצה וזה היה חמוד ונדיב רגשית מצידה לגשת לאביבית עם מנחת נאום העצמה נשית בטייק אוואי. 

 סימה בכר
 

כמה מלחיץ, ככה מעצים ( צילום מסך)

הדחה

איך הגענו כבר להדחה אתם שואלים? אולי כי אלי זרקא מקבל 90% של זמן מסך בכל הפרקים האחרונים. חזרה להדחה - סימה הודחה בהדחה מבאסת, של אישה שאמנם איבדה את זה לא מעט בבית אבל לפחות ניסתה להשתפר, ללמוד מטעויות ולהישאר בן אדם ראוי בחברה, להבדיל מהזאולוג החובב שלנו.

רק חבל שקליפ הפרידה של סימה היה מגוחך והיה נראה כאילו כל מה שהיא עשתה בשלושת החודשים האחרונים היה לריב עם אביבית. אה, וגם שניה וחצי לקראת סיום הקליפ גם הראו אותה בבגד ים ושמעו את אדל אומרת "איזה כוסית". מביך. האם זה באמת התקציר של האישה הזאת? כוסית שרבה עם אביבית? בשביל זה היא עמדה על שלה בחירוף נפש 90 יום? אי אפשר היה לפרגן לה בעוד איזה רגע וחצי שלה שהוא לא שיר הלל למידות שלה או לחילופין אימאג' שלה צורחת? אבל ככה זה כנראה, נשים הן חמודות אבל היסטריות מה לא ככה? יאללה אלי יא מלך, איזה צחוקים איתך.

 האח הגדול
 

חבל(צילום מסך )

רגעים לציטוט

אלי על מירב: "אני לא אמרתי שהיא שמנה, אמרתי שיש לה תיאבון", אני לא אמרתי שאתה אהבל, רק שאין לך IQ

אביבית: אני אביבית, אני לא יכולה להיראות ככה", רגע, איך?

ישראל למירב: "את לא מפחידה אותי עם העבד אל עבד שלך" גם אהבתי וגם עכשיו בא לי עבאדי

 האח הגדול
 

אובייסלי השמשה מלוכלכת (צילום מסך )

 האח הגדול
 

רגע, מה קורה כאן?....(צילום מסך )