קרלוס ויוס בישראל, צילום: אורית מזרחי

קרלוס ויוס בישראל: מההופעות הלטיניות הטובות שהיו כאן

אגדת המוזיקה הלטינית הגיעה להופעה ראשונה בישראל לעיני 6 אלף צופים וסיפקה תצוגת תכלית אדירה של מוזיקה לטינית • ביקורת הופעה

גל המוזיקה הלטינית ששוטף את ישראל ציין אתמול (ג') עוד נקודה היסטורית כשקרלוס ויוס, אחד  מהזמרים המצליחים ביותר בהיסטוריה של קולומביה, הופיע בהיכל מנורה.

ויוס שונה מאוד מרובם המוחלט של הזמרים שראינו כאן בשנים האחרונות, שכן לא מדובר בעוד אמן רגאטון טרנדי (למרות שכיום הוא כן פועל בז'אנר הזה) אלא באגדה של ממש בזמר הקולומביאני. בהתאם לא היה מפתיע לראות בקהל לא מעט משפחות ונשים מבוגרות יותר שהגיעו לראות את הכוכב.

כבר בפתיחת המופע קיבלנו עדות לכך שאנחנו הולכים לקבל בערב הזה הרבה יותר מהרגאטון שמאפיין את ויוס כיום, כשהוא פתח עם "Pa' Mayte", שיר שהציג את הסאונד שאפיין את ויוס בשנות ה-90, וכבר בשלב הזה אפשר היה לראות שויוס בא לתת עבודה.

הוא תיזז, רקד ופלירטט עם המעריצות בשורות הראשונות שניסו לעשות הכל כדי לגעת באליל הכריזמטי שלהן. השואו שויוס נתן הפתיע אותי לטובה, אבל האמת שהמופע הזה הוא קודם כל המוזיקה הנהדרת.

ההופעה של קרליטו הייתה למעשה תצוגה תכלית של לא מעט סגנונות מוזיקליים לטינים - ולנטו, קומביה, פורו, צ'מפטה, במבוקו וכמובן גם רגאטון – בכולם ויוס שולט ביד רמה וכולם עובדים נהדר בערב הזה- ויש לזה שתי סיבות מרכזיות.

הראשונה היא הלהקה הסופר מוכשרת שמלווה את ויוס, שעשתה עבודה מעולה, והשנייה היא העובדה שויוס הוא פשוט זמר ענק. זה לא רק הקול הכל-כך ייחודי שלו אלא היכולת שלו להגיש שירים בין אם הם שקטים, קצביים, עצובים, או שמחים – את כולם מגיש הכוכב בצורה שנוגעת בשלמות.

הסטליסט של ההופעה היה בנוי בצורה נהדרת שאפשרה להופעה להשתפר ככל שהיא מתקדמת. אחד מהרגעים הגדולים של הערב הגיע כבר בחלק הראשון של ההופעה, כשויוס ביצע את "Fruta Fresca" (המוכר גם כ"סי, סי, סי"). רגע נהדר נוסף הגיע כשויוס העלה לבמה את עידן רייכל לביצוע משותף ומרגש שהקפיץ את הקהל בהיכל מנורה.

אך השיא של הערב הגיע בחלקו האחרון של המופע, אז ניגן ויוס את שני הלהיטים הגדולים ביותר שלו בשנים האחרונות – "La Bicicleta", שיתוף הפעולה עם שאקירה, אותו ביצע ויוס כשהוא רוכב על אופניים (כמה מקורי!), ואת "Robarte un Beso", שיתוף הפעולה שלו עם סבסטיאן יטרה ששלח את הקהל, גם הצעיר וגם המבוגר, הביתה מרוצים.

בשורה התחתונה, ההופעה של קרלוס ויוס בישראל הייתה לא רק אחת ההפתעות היותר נעימות של הקיץ הזה, אלא גם אחת משלושת ההופעות הלטיניות הטובות שלי יצא לראות כאן (האחרות הן ההופעה של ג'יי באלווין ואלו של מאלומה). הופעה שבעיקר הוכיחה שהמוזיקה הספרדית מגוונת הרבה יותר ממה שחושבים ושויוס זכה למעמד של אגדה בצדק.

צילום וידאו: אורית מזרחי