האח הגדול, צילום מסך

אביבית בר זוהר חושפת: כך תעשי את הגבר שלך מאושר

האח הגדול פרק 35: הדיירים מגיעים לאיראן והגברים + אביבית בר זוהר בגן עדן, מריה במשבר מוסרי וסימה מעוררת השראה. מיכל קליינברג, ביקורת

האח הגדול התחיל אמש את קמפיין הבחירות של ביבי עם פרק (שהרגיש כמו נצח אגב) שמוקדש לאיראן ולסוכריה שלא נגמרת, הרי היא האיום האיראני. אבל נתחיל מההתחלה – הדיירים יוצאים לבוקר חדש אל הבית האיראני ותגובתם כרגיל – פרופורציונלית. "תודה בורא עולם!!" זועקת אדל אל השמיים, "אמא'לה אמא'לה", נרגשת לצידה מירב, בנות, אם זה מה שקורה לכן למראה כמה שטיחים ונרגילה – דחוף לקחת קו 10 לשוק הפשפשים איך שאתן יוצאות. עוד היה מצחיק שמירב הוסיפה לקריאות התדהמה שלה את השאלה "מי יאמין לי בחוץ"? משל כל זה לא מצולם 24/7 לתוכנית שמשודרת בטלוויזיה בפריים טיים.

פספסתם את הפרקים הקודמים? תתביישו לכם:

האח הגדול: האם ההעזבה של תומר הייתה מוצדקת?

אחרי סימה בכר, תור מירב לאבד את זה

אז חוקי הבית הם פשוטים והם חלים רק על הבנות – אסור להתאפר, לרקוד, ללבוש חשוף, לא לציית לגבר וכו', אביבית מקשיבה ומנסה להבין איפה בכל ה"תשרתי את הגבר שלך עד שתמותי" נמצא האתגר, וממשיכה בחייה הרגילים (ע"ע בנות אני תיכף מצטרפת למרד הנשי, אני רק מכינה רגע לעמוס עוגה כי הוא ביקש) ומה הבנים צריכים לעשות אתם שואלים? נראה שלהגשים את חלומם הגברי הקולקטיבי של כל הזכרים באשר הם והוא – להיות רוכלים בשוק; ככה לפחות זה היה נראה כאשר תוך שניה וחצי בערך כל זכרי הבית היו עמוק עמוק בדמות, מחרוזות התפילה נדמו כחלק בלתי נפרד מידם, תלתלי החזה ביצבצו בעליזות מהחולצה כמו ניצנים אחרי הגשם, הכינוי "בעלהבית" נוסף לת"ז ועור הפנים נהיה קורן, לסיכום – אושר. ואם יורשה לי גם לציין, נדמה שלכולם יותר יפה להיות לבושים כרוכלים איראניים מאשר ללבוש את הלבוש הרגיל שלהם, חוץ מאלי, שבתור רוכל צולע שמזמין אותך לחמאם שלו הוא ממש שובר שיאי קריפיות של עצמו.

 האח הגדול
 

חמודים (צילום מסך )

שעת ביקור

אז המשימה מתחילה בקטן, הבנים בסטיונרים והבנות צריכות למצוא מספר על גרגיר אורז, "איך זה ייתכן??" מתרעמת מירב, כאילו הטיילת באילת והמרצ'נדייס שלה מעולם לא היו ולא נבראו, אבל הבנות המסורות שיודעות מהו גרגיר אורז עם השם שלך חרוט עליו ששוחה בתוך מבחנה קטנה עם נוזל לא ברור ותלוי לך הצוואר כאילו זה הגיוני כפריט אופנתי ומה לעזאזל חשבנו לעצמנו בעצם – עומדות במשימה בגבורה, וכעת בידיהן קוד לארכיון הסודות האיראני (קאט ל- ביבי בוכה בחדר שלו מעל ערימה של דיסקים צרובים). המשימה הבאה – לראות אנשים שאתה אוהב ולסבול ממש, כמובן שזו משימה לבנות כי הרי אי אפשר לסמוך על הבנים שיגז'דרו כמו שצריך, א-לה פרצוף מרוח על הזגוגית.

 האח הגדול
 

הבנתם? (צילום מסך )

 

אז ראשונה מגיעה הסבתא העליזה והחמודה של אדל (שלא סתם אדל רצתה לשדך לה את השומר בסופר פארם! – נשמע מעניין, מתי הספין אוף?), אחריה מגיעה אמא של מריה ומריה שלנו בוכה ללא קול בזמן שאביבית הולכת להביא מהמטבח מלח מיוחד לשפיכה על פצעים ואומרת לה שזה "נורא מעניין שבועז לא בא". בהמשך מגיע אבא של דניאל שנראה חמוד רק חבל שנכנס לדמות ה"אני קונה אמיתי בשוק האיראני" קצת יותר מידי, ואפילו לא יוצר קשר עין עם בתו הבוכיה והשרופה עליו, לא נורא, העיקר שיש טבק דובדבן לנרגילה.

אחרי האבא הגנוב מגיע שלומי, חבר של אביבית אשר איתו היא יוצאת שבוע ואביבית מדגימה מיד 'יחס הפוך' מהו כאשר הטירוף, הדמעות והאמוציות הם ביחס הפוך (או לפחות ביחס תמוה) לעובדה שהשניים יחד כ-7 ימים, אבל מה זה משנה, העיקר שיש לנו את הפריים הפרצוף על הזגוגית, הסחורה האמיתית שרוכלי הפקת האח הגדול מעוניינם בה.

 האח הגדול
 

תם, מה הוא שואל? (צילום מסך )

זרמים בפמיניזם

דניאל חברים, היא מישהי לשים לב אליה. לא פראיירית אבל גם לא עושה חור בראש (ע"ע אדל) ופמיניסטית אמיתית בלי להפחיד על הדרך (סימה). דניאל שמה לב טוב טוב שכבר שלוש משימות ברצף היא משום מה תקועה במטבח ודניאל גם היא היחידה ואני מדגישה – היחידה, שלא מפחדת מאלי, אבל נחזור לזה. אז דניאל מספרת בגאווה על המשנה הפמיניסטית שלה לגבי מערכות יחסים ובכלל ומאידך, אביבית בר זוהר מסבירה ש"לא יעזור כלום לכל הפמיניסטיות" (יאללה בנות, להתקפל) – "גבר צריך להיות גבר" כלומר - שייח, משורת, מפונק, מטופל ויש גם הסבר לוגי, אתם מוכנים? גבר צריך להיות משורת כי הוא בתמורה מחליף מנורות ותולה מדפים. אז בואו נעשה רגע אופציה ג', אתם איתי? אני אומרת שאם זה הדיל, אפשר במקום לשרת את הגבר כשפחה פרעונית עד סוף ימי חייך בשביל שפעם ב-10 שנים הוא יתלה לך מדף - תזמיני באותו האירוע הנדימן אמין, תתני לו 100 ש"ח והופ - תשחררי את עצמך מעבדות (חאליסי מנתצת השלשלאות – תאכלי אבק).

 

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael) on

"מעניין למה בועז לא בא"

בינתיים מסתבר שעל הדיסקים הצרובים של ביבי מהבסטה של הלהיטים האיראניים, יש בכלל קטעים מבית האח, מדובבים כמובן, וכך אנו רואים לראשונה את שוג רואה את שוגה מאז הדחתה וחייבים להודות שזה די רומנטי, שוג המהופנט לא מצליח להתרכז במשימה ורק רוצה "לאכול לה את הפרצוף" (אוף עכשיו בא לי שוגי, למרות שאני נערה של "פרוסטיס" בהשכלתי) ואילו בדיסק השני יש לנו את שיחת ה"אני מאוהב בך - אני איתך שם" של מריה ורועי שאמנם לא תפחה למימדי שוג ושוגה אך עדיין יצרה איזו אדווה קטנה בים. היה מעניין לראות איך גם בדיבוב לאיראנית שפת הגוף והמבט של מריה ורועי פשוט אומרים הכל, מכאן שגם אם בועז ראה את הקטע הזה מתוך שינה ועל מיוט – הלך עליהם.

האח הגדול
 

קוקו מי שם (צילום מסך )

 

משימה סודית

אדל צריכה להמריד את הבנות במרד פמיניסטי ולגרום לכולן להוריד את המטפחת הדכאנית, כשמשום מה נראה לי ברור שאם זו הייתי אני, הייתי הולכת על הפתרון הקל ופשוט טוענת שראיתי כינים על אחת המטפחות אני פשוט לא זוכרת על איזה וחיש חיש – המשימה הייתה מנוצחת. אבל אדל דווקא שמחה מהאתגר וחושפת צד חמוד כשהיא אומרת שהיא שמחה לשחק למרות שבחיים לא עברה אודישן + הבנות בכלל לא מקשיבות לה. אז האסטרטגיה של אדל היא לספר שהיה לה חבר שתלטן, כשלא ברור אם זה סיפור אמיתי או לשם המשימה, אבל זה לא משנה, כי אם יש כוח על שעובד על בנות בכל העולם – זה כוח הריגשי. והרגשי של אדל עושה את שלו ואולי בעצם זה אכן הגירל פאוור שלנו הנשים – סולידריות.

 האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך )

 

את יכולה לבד

מופע המרד של הבנות היה שווה את הכל בשביל לשמוע את מריה אומרת שני משפטים רצוף, את מירב טוענת שהיא תעשה את הגבר שלה מלך רק אחרי שיעשה אותה מלכה (סיבה ותוצאה קלאסיים) ובמיוחד את הנאום של סימה, שבאמת היה חוצב להבות, על כך שאף אישה לא צריכה להסכים להיות מאוימת וכל אחת צריכה לדעת שהיא יכולה להסתדר בכוחות עצמה והיא תסתדר בכוחות עצמה, אני אומרת את זה פחות טוב – סימה אמרה את זה מעולה. אז אם יש איזושהי אישה שם בחוץ, שנמצאת במצב בעייתי, שצפתה בקטע הזה והשתכנעה – זה מספיק בשביל להשתיק את כל מלעיזי הפורמט, כי אין מה לעשות, לפעמים רק הריאליטי יכול להביא, בחשיפה שכזו, את ה-people to the people.