האח הגדול, צילום מסך

האח הגדול: האם ההעזבה של תומר הייתה מוצדקת?

האח הגדול פרק 34: ריב התפוח הדרמטי נחשף ומעלה שאלות על החלטת ההפקה באח הגדול, ישראל וסימה כמעט יוצאים לעוד סיבוב ומושיקו נשכח ברגעים אלה, מיכל קליינברג, ביקורת

טוב אז סוף סוף ראינו את הריב הגדול של תומר ואלי, היו לחשושים באוויר על תמי 4, תפוחי גרנד סמית' ודפי A3, אבל היה קשה לחבר את הנקודות (חוץ מצופי "אוז" האדוקים שיכולים ודאי לדמיין כמה אופציות) אבל נתחיל מההתחלה. אלי ותומר פשוט לא באים אחד לשני טוב; לגבי אלי – למה שיבוא טוב למישהו? ולגבי תומר, הוא כנראה לא בא טוב לאלי כי הוא תל אביבי עשיר וגם לו יש שרירים ובמלחמה על ראשות הלהקה זה יכול להיות רק אחד מהם.

פספסתם את הטורים הקודמים? תתביישו לכם:

אחרי סימה, תור מירב לאבד את זה

האם ההפקה הולכת להוציא את סימה בכר מהבית?

אז בריב מתמשך ולא ממש ברור אנחנו מבינים שתומר החביא סיגריות או משהו כזה ואלי כועס, אנחנו רואים את תומר מושיט יד להתפייסות ואומר לו "אני מנסה לצאת בסדר ובסוף כועסים עליי, אני מודה שנפגעתי" ואילו אלי ממשיך להתעמר, תומר חוזר שוב ומתחיל להסביר לאלי שבסך הכל ניסה לדבר ואלי – מתעמר שוב. אח"כ תומר מספר לאביבית על החברות עם ישראל ואלי אומר מעבר למיטה "עם חברים כאלה מי צריך אויבים", בין לבין הוא משעשע את עצמו על ידי שקשוק מחזיק מפתחות מעל פניה של אביבית, מה אני אגיד לכם, אני מכירה מוביילים ב"שילב" יותר מתוחכמים מאלי.

 מובייל
 

למשל ((אמאזון )

 

למה אסור להוציא תמי 4 מהחשמל?

הריב הפיזי עם תומר מתרחש בזמן הכנת המשקאות. כאשר בואו נודה בזה – אלי מחפש לריב, אלי הוא ילד קטן, היפראקטיבי וחסר יכולות מילוליות שכנראה כל חייו קיבל תשומת לב רק בדרך אחת – בזה שעשה בעיות. זאת השפה שלו, האם זו אמפתיה שאתם שומעים מגרוני? לא, זהו רק הסבר. אז תומר מכין משקה ירקרק במטבח (שאולי מוטב לו שנשפך) ואלי, מחפש הבעיות הידוע, בא להכין למלכות שלו קפה, עכשיו, אני יודעת שהיה ואני הייתי מאוד מסוכסכת עם מישהו בבית והוא בדיוק ספון בעמדת משקאות ומכין משקה – לא הייתי גוהרת מעליו עם שתי כוסות ומתחילה להוציא לו דברים מהחשמל. יש גם דרך להיות אויבים, לא חייבים לשחק על קו האש כל הזמן רק כדי להוכיח כמה כבד לך בתחתונים, אבל זהו לא מצבנו כאן.

אז אלי מוציא משהו מהחשמל – תומר אומר לו שלא מוציאים התמי 4 מהחשמל ואלי אומר לו – א. אל תדבר אליי ב. לא הוצאתי מהחשמל. וגם לי יש סעיפים - א. היה יפה לראות איך ה"אל תדבר אליי" של אלי עבר אצל תומר מטאמורפוזה של פרשנות וחיווי ונקלט אצלו כ"סתום את הפה". ו-ב. אלי, עד שלא תהיה קיסר יפן הראשון לדורו – מי אתה שלא ידברו אלייך? תומר לא בא לעשות איתך שיחה על רגשות, תומר לא שאל אותך איך קוראים לכלבה שלך וביקש לראות תמונות, תומר לא דיבר אלייך, תומר אמר לך משהו ויש הבדל מהותי.

 האח הגדול
 

וזה עובר חלק? (צילום מסך )

תפוחים וקוקסינלים

משם כבר התלקחה הקלחת. תומר הדגים פיוז שקופץ מהו ולקח את הכוסות של אלי לכיור, אלי לקח את הצנצנת הירקרקה של תומר ושפך אותה גם, אח"כ אלי, שכבר יצא בזמנו הקצר בבית האח באינספור יציאות שוביניסטיות דוחות, שיחרר לנו עוד כמה לאוסף כשקרא לתומר "קוקסינל" ושאל אותו אם הוא חושב שהוא מתעסק כאן עם "ילדה עם קוקיות". תכלס, ילדות זה כזה דבר חלש ומעפן, איך שכחתי, וקוקיסנלים? פחחחחח שאני לא אתחיל אפילו. אז נכון, זה ברגע של עצבים, אבל מה לעשות, יש משמעות גם למה שיוצא ממך ברגע של עצבים ובדרך כלל זו האמת הלא מפולטרת שלך ואצל אלי – יש לזה ממש ריח רע.

אז זהו בעצם סיכום כל ריב של שני גברים אי פעם: גבר א' איים לגבר ב' על הגבריות וגבר ב' היה "חייב" לעשות משהו אמיץ/ אלים/ נועז כדי להגן על גבריותו. אז אלי יוצא עם שתי כוסות קפה ותפוח בפה ותומר מעיף לו את התפוח, עם משפט המחץ "זה התפוח שלי" ומי מאתנו לא זמזם לעצמו תוך כדי את השיר "נורית אכלה התפוח, הפרח זרקה בחצר"?, בכל אופן – אלי בתגובה שופך על תומר את הקפה וכך, שני המיצים המקוריים מתאחדים במותם הטראגי, כמו רומאו ויוליה. הסוף.

אז כן, זה הריב האלים, אלי אכל התפוח, תומר העיף התפוח. למזלו של אלי זה כנראה סדק לו את השן ותרם להוצאת תומר מהבית על סעיף אלימות, כשמעניין אותי אם הקפה הרותח שאלי שפך על תומר היה עושה לו כוויה דרגה 2, האם זה היה משנה את גזר הדין, בכל מקרה  – חבל. לא כי הייתה לי חיבה מיוחדת לתומר והוא אכן איבד שליטה על עצמו והתנהג באלימות וזה אכן לא לעניין אבל זה לא משנה את זה שאלי הוא בלתי אפשרי וההתגרות שלו היא חלק בלתי נפרד מהסיטואציה שנוצרה, תומר הרי לא הולך ביום יום ומעיף לאנשים תפוחים מהפה. מבחינת בריונות ואגרסיביות מזוקקים – אלי היה צריך לעזוב את הבית לא תומר, מבחינת שן סדוקה, שבטח גם ככה הייתה במצב לא משהו (למי נסדקת מדבר כזה שן? מה הוא קוקסינל עם קוקיות?) – תומר זה שעף.

 האח הגדול
 

וגם תוכל לגמור להכין את המיץ (צילום מסך )

ישראל וסימה

בוקר שבת, סימה שותה קפה, הבית כמעט רגוע ושקט וישראל מחליט שזה הזמן להגיד לסימה שההתצלות שלה על איך שהתנהגה לא הייתה מספיק טובה. למה היא לא הייתה מספיק טובה? כי לא התנצלה גם בפני אביבית ישירות. רק מה הבעיה, שסימה לא התכוונה בכלל להתנצל בפניה, היא רצתה להתנצל בדיוק על מה שהתנצלה – על ההתנהגות שלה.

כאן התחיל עוד ננו ריב שגרם לכל גופי להתכווץ וכך הבנתי שאני בעצם בפוסט טראומה מהפרקים האחרונים, סימה התחילה לפתוח מבער אחורי עם צעקות "היא רוע טהור" ואילו אני רצתי להתחבא מתחת למיטה רועדת ומבוהלת, "אם היא יוצאת לעוד סיבוב אני פורשת" חשבתי לעצמי, למזלי (או שמא לדאבוני הכתיבתי) סימה וישראל לא יודעים לנסח טיעון, וכך הריב אמנם פלט קצת עשן מהמנועים אבל לא המריא אלא נתקע לו על הסוגייה הנוקבת: מי יותר "רוע טהור" ללא חומרים משמרים – סימה או אביבית?

מה שכן הפעם ראיתי את צד "הלוחשת לאסטרטגיה" של אביבית, כשאלי חוזר מהטיפול שיניים ואביבית חיבקה אותו ולחשה לו תוך כדי לו את כל הנתונים שהוא צריך לדעת (מה מצב המורל בבית, כיצד עליו לפעול וכו'). שמישהו יביא לה ווקי טוקי ואוזניה, שלא תצטרך להתחבק עם אלי בשביל זה.

מושיקו (מי?) מודח

אחרי שהיה דייר דומיננטי, פעיל ונוכח כמעט כמו השתיקות של מריה דומרק, מושיקו פסל (שם משפחה כה אירוני) הודח אחרי "מתח" של שבוע. אז מושיקו שלנו, היית דייר נפלא, כשנכנסת אמרת "הייידה ביבי", כשיצאת אמרת "היידה ביבי" ובאמצע אמרת פעם "תודה ליכודניקים" חוץ מלהבין שאתה ימני לא גילינו עלייך כלום אבל זה תמיד היה כיף שמידי פעם המצלמה ריחפה בלונג שוט ופתאום נזכרנו שאתה שם כי מי לא אוהב הפתעות.

קליפ הפרידה שלך היה מושקע כמעט כמו הסרטון בן 10 הדקות שהמשפחה שלי עשתה ליום הולדת 80 של דודה רחלי, עם פוטג' שמורכב משני צילומי סטילס וקטע סאונד אחד שלה צורחת במעומעם על הכלב של השכנים. ניצחון הרוח. היה שלום מושיקו, או כמו שאומרים אצלך, "היידה ביבי".

 האח הגדול
 

ישר לפריימריז במנזר השתקנים (מיכה לובטון)

 

רגעים לציטוט

אלי: "נפגעתי מההתנצלות של סימה", לך תצלול בשכשוכית קצת נשמה, אנחנו נקרא לך

אלי מדבר על הכלבה שלו, מירב: "רגע אתה לא מדבר על אמא שלך?" חחחחחחחחחחחחחחחח

תומר: "אני כבר 7 שנים לא אלים", מה

אלי למירב: "וולאק את, לתת בעיטה לזרוק אותך לבריכה", וולאק אתה, להזמין לך משטרה ולברוח

 האח הגדול
 

קורה לי כל הזמן (צילום מסך )