האח הגדול, צילום מסך

אחרי סימה בכר, תור מירב לאבד את זה

האח הגדול פרק 33: מירב מוכיחה שקרקס מדראנו המקורי הוא אצלה, סימה במשבר אחרי הריב הגדול וגם: למה אלי עוד שם? מיכל קליינברג, ביקורת

מכירים את חוק שימור החומר? אז סימה ומירב. סימה ומירב הן מעין צוות מהונדס היטב, רובוטריק משוכלל, הולכות יחד בבית ומטילות בו אימה, אחת צורחת אחת נחה - כל אחת בתורה. עכשיו אחרי שנרגע הצונאמי של סימה בכר (נרגע מאוד, אפילו קצת חשוד אבל נחזור לזה) תור מירב לאחוז בשרביט בטירוף, ואכן - היא אוחזת.

פספסתם את הטורים הקודמים? תתביישו לכם 

האם ההפקה הולכת להוציא את סימה בכר מהבית?

"נמאס לי לכבות שריפות": החברות של סימה ומירב בסכנה

מירב החליטה שאביבית באה באופן כללי "לקחת טריטוריה" וספציפית – להשתלט על המטבח והגברים, שזה בעצם סך כל הפחדים הנשיים. אבל כמובן שהטיעונים האלה הם משונים והזויים מכל כיוון – א. מה זה 'לקחת טריטוריה'? האם את נציגת קק"ל לנכסים קיומיים ותבחרי למי מגיעה חלקה בבית ולמי לא? אביבית באה להתקיים בבית האח כדיירת מן המניין, לא תחת חסותך ולא באישורך, אם זה נקרא 'לקחת טריטוריה' ואם זה לא בסדר, אלה כבר שאלות אחרות. ב. "אביבית באה להשתלט על המטבח", אביבית אוהבת לבשל. אביבית גרה בבית הזה עכשיו ויש בו מטבח ומצרכים והיא רוצה להכין אוכל. נכון, אפשר גם לקרוא לזה "אביבית באה להשתלט על המטבח", כמו שאפשר לקרוא לקוטג' פג תוקף "משבר מוצרי החלב הגדול שתוקף את המדינה", והאשמה שלישית – 'אביבית באה להשתלט על הגברים', האשמה מאוד חשודה כשהיא מגיעה ממירב הנשואה באושר, מהי בעצם ההשתלטות על הגברים? מה היא עושה עם הגברים שאת היית רוצה? והאם זה נכון בכלל שהיא חברה רק של הגברים בבית? 

 

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael) on

מה יותר פתאט - גבינה או עגבניה?

בסופו של דבר האמת היא, שאביבית פשוט לא באה טוב למירב, היא לא אוהבת את מי ומה שהיא, היא מאוימת מהנשיות על סטרואידים שלה, היא מאוימת מזה שהיא רואה בעצמה אלפא ביץ' וכידוע - יש מקום רק לאחת כזו בכל בית, היא מאוימת מזה שהיא בסוף לא אתנחתא קומית אלא בן אדם אמיתי שדיירי הבית אשכרה מחבבים, היא מאוימת מהקהל שיש לה בחוץ ולא מפסיקה לחשוף פחדים אסטרטגיים ולדבר על מצלמות, קולות, הצבעות ("אביבית כבר טעמה את הדבש") ורגע הניצחון באח – ואת כל זה היא מסווה כמבון, לא בהצלחה רבה, כפעולות של חברות טובה והגנה על סימה.

בריבים מול אליאב המסכן היא בכלל בדיסאוריינטציה טיעונית מוחלטת, כאשר חצי מהריב הטיעון שלה הוא שאליאב פתטי בגלל שהוא נהיה חבר של אנשים (אביבית) בשביל חתיכת גבינה ועגבניה, וחצי השני של הטיעון, ללא שום מודעות עצמית, הוא שאליאב חייב לה נאמנות וחברות אקסלוסיבית – כי היא זאת שמאכילה אותו כבר חודשיים. אז לא הבנתי, אוכל שווה חברות או לא (בעיניי חד משמעית כן ויפה שעה אחת קודם), אבל כנראה שזה קם ונופל על התוספות בסנדביץ'.

 האח הגדול
 

מדראנו (צילום מסך )

בכל אופן, מירב שבאלף ריבים של סימה בעבר לא התערבה והסבירה שאיש איש יריב את ריבו לבדו, הופכת לפתע למתפקדת הכי נאמנה, נמרצת ולהוטה במחנה 'חברות ואמונים לנצח נצחים', ומסתבר שכל הזעם והטירוף שלה כלפי אביבית הם בסך הכל כי היא ראתה שהיא וסימה רבות "ולא עניין אותה כלום היא חייבת להתייצב לצד סימה". מיותר להזכיר שזה לא קרה או קורה בשום ריב אחר וכאשר אפילו סימה מבינה את זה, וזורקת חצי רמיזה על כך למירב, מירב בורחת מהחדר ומעצמה בטענת "עזבי, אי אפשר לדבר איתך".

אין צורך, ביי

במשימת התקציב אביבית רוצה להזמין דלעת ואילו מירב מצידה פוטרת אותה ב: "אין צורך, ביי", אביבית מתעקשת על זכותה להזמין דלעת ובכך הופכת את מירב לשעון קוקייה מגניב שמוציא את הראש שלו כל שניה וחצי ואומר: "אין צורך ביי, אין צורך ביי". התגלמות הריב כמטאפורה הגיע בדיון על הכוסברה: האם יש כוסברה בגינה או אין, כאשר השתיים פשוט עשו את מה שנקרא בטרמינולוגיית הדו קרבים: "דו קרב המילה האחרונה" ופצחו בקרב מביך ומתמשך של "יש", "אין" עד לשקיעת החמה. בכל מקרה, תעדכנו מה היה עם הכוסברה כי אני אוהבת ועכשיו גם מסוקרנת.  

היפה בכל זה היה שעל פי תפיסת העולם הנוכחית והמולטי פראנואידית של מירב – אביבית היא זאת שמנסה להשתלט, לא היא (ע"ע 'אין צורך ביי'). בכלל, מירב מוכיחה את עצמה כאשת שיחה מדהימה, אם להיות גנגסטר קטוע לשון עם יד קלה על ההדק זה להיות איש שיחה, ומגלה לנו את נפלאות ה-"ביי" כאלמנט שיחתי, שזה בעצם הגרסה שלה ללנתק בפנים, רק פנים מול פנים. כך למשל כשאליאב מנסה לדבר אל נפשה ומתחיל במשפט "את יודעת שאני אוהב אותך נכון?", מירב עונה לו: "ביי". פתאום נראה לי שאולי זה דווקא עוד יתפוס כז'אנר.

איכשהו השיחה של מירב עם אליאב העדין ושוחר השלום נגמרת בזה שמירב צועקת עליו "יאללה גזגז גזגז" (ובכך נפרדת מכמה אלפי קולות כהרף עין) מתנערת מכל שריד של חברות או כבוד, כמובן אחרי שהאשימה את אליאב בהאשמות אלו בדיוק. השיא של גזגוז המגזגזת בכבודה ובעצמה, היה שאחרי כל ההגנה לכאורה על סימה בחירוף נפש, אחרי שהתעייפה והבינה שזה רק מחליש אותה ולא את מחנה אביבית – פתאום עשתה לסימה משפט חצר, בהפתעה, בלב קר, מול אביבית ואדל- "סימה אני נראה לי לא הבנתי נכון", כאשר סימה נותרה מולה חסרת מילים, מנסה להבין מה קורה כאן, שנאמר - ברוכה הבאה לקרקס מדארנו של מירב.

סימה

היה קשה לצפות בסימה בפרק הזה. כבויה לחלוטין, נבולה, חיוורת, מוכת ייסורי מצפון. סימה אכן איבדה את זה בפרק הקודם אבל באותה מידה שהיא איבדה את זה – היא גם יודעת שהיא איבדה את זה. לעומת מירב או אחרים בהיסטוריה של האח הגדול, שממשיכים כרגיל אחרי שהם מאבדים את זה, מסוונרים ללא הכרה מאש צדקתם, סימה לא מסוגלת להרים את הראש מרוב מבוכה וחרטה על ההתנהגות שלה.

בשיחה עם האח הכל נעשה מאוד ברור, נכון שנזרקו כבר מיליון רמזים מצידה להיסטוריה של התעללות אבל הפעם זה היה צלול מאי פעם: "עברתי דברים הרבה יותר גרועים בחיים שלי ותמיד שתקתי הפעם פשוט הרגשתי - אני לא אוותר" כי הריב הזה לא היה סימה מול אביבית, זה היה סימה מול סימה, זה היה קרב של סימה "החדשה" מול סימה הישנה, אביבית אמנם ספגה את האש אבל הייתה מטרה שרירותית. זה לא מצדיק אבל זה כן מסביר. ונוסף על זה, אי אפשר להתעלם מההתנצלות של סימה מול כולם בשולחן השישי שהייתה מלאה כנות ואומץ ופחות או יותר דוגמא לאיך מתנצלים.

 האח הגדול
 

גם להתנצל צריך לדעת (צילום מסך)

 

אבל בואו נדבר רגע על אלי – מעניין אותי, באיזה לגיטימציה הוא עוד על המסך שלי? כי הוא מצחיקול? (אם יש לך מנת משכל של חרגול) כי יש לו שיער יפה? כי הוא אוהב שיר באנגלית? השתי שניות שראיתי, של איך שאלי דיבר לסימה ("יאללה עופי עופי מפה, סתמי את הפה!") הספיקו לי להבין שלושה דברים – 1. בדיוק את הטריגר שהפעיל את סימה 2. בדיוק מי זה אלי. 3. אלי לא צריך להישאר בתוכנית. וממש לא ברור לי למה האח קרא בסיטואציה הזו לסימה לחדר ולא לו. כמו שאומרים, יאללה אלי, עוף עוף לנו מהפנים וסתום את הפה.

כמה נקודות

*עד שמריה הוציאה את המילה השנתית שלה מירב הנחיתה לה פטיש בריונות גנגסטרי על הראש עם "מה קורה טוויטי? הכל טוב?" ובכך השתיקה את מריה לעוד 3 חודשים נוספים, חבל.

*מה היה הקטע שמיקי כוכבת הילדים אומרת לתומר לא לדאוג מכלום ולא לחשוב על כלום כי הוא חתיך עם עיניים כחולות? פחות המסר.

*ישראל משאיר את תמונת הילדות שלו על הספה היה אחד הרגעים העצובים שראיתי על המסך.

*מי יוותר בשביל מישהו מהדיירים על 100 אלף ש"ח?? הרשו לי לצטט בנושא את ארנולד שוורצנגר ולהגיד: "אסטה לה ויסטה בייבי!!" 

 האח הגדול
 

:(( (צילום מסך )

 

רגעים לציטוט

האח לדיירים אחרי משימת הגן: "ראיתי אתכם שובבים ותמימים", שובבים ותמימים כמו רוצחים סדרתיים

מירב לוקחת את הפאסיב אגרסיב לשלב הבא עם אליאב: "על מי אתה מגן פה חיים שלי אהבה שלי לב שלי", סאבטקסט - אני ארצח אותך

סימה ומירב מאבדות את זה יחד סטייל תלמה ולואיז באשראם במדבר: "אנחנו הצודקות, אנחנו רואות הכל, יש צדק בעולם"

הצביעו השפיעו: