התעלו על עצמם: הצ'יינסמוקרס הרימו את הלייב פארק עם סט מחשמל

כוכבי ה-EDM חזור לישראל לאחר שנה ולעיניי 14 אלף איש סיפקו סט נהדר שהתעלה על זה שסיפקו בשנה שעברה וגם: הלילה הגדול של הבייס בישראל • זוהר צלח, ביקורת

אחרי שבשנה שעברה הרימו את הלייב פארק עם מופע SOLD OUT בלתי נשכח חזרו אמש (ה') הצ'יינסמוקרס, מאמני ה-EDM המובילים בעולם, לאותו מקום להופעה שניה.

בניגוד לפעם הקודמת, שנפתח במופע פופ של אניה בוקשטיין, ההופעה הזו כללה ליין שקורץ יותר לחובבי המוזיקה האלקטרונית ובמיוחד לחובבי מוזיקת הבייס. את הערב פתח Sex Whales (טל רוכמן), אמן דאבסטפ ישראלי צעיר, שסיפק סט נהדר אך עדין ביחס למה שהוא יכול (בשל אילוצי הפקה מיותרים).

אחריו עלו לבמה והצמד HOOX (דור דקל וגיא קחלון) לסט להיטי EDM קלאסי כשגם הסקסופוניסטית ירדן קליימן הופיעה איתם בחלק מהזמן. הסט של HOOX לא היה רע (ואפילו יותר בזה בחלקים בהם עבדו עם קליימן) אבל המיקום שלו אחרי סט דאבסטפ פגע בו מאוד שכן לחלק מהקהל היה קשה לעשות את המעבר מסגנונות כבדים יותר לסגנונות רגועים יותר.

 הצ'יינסמוקרס בישראל
 

הצ'יינסמוקרס בישראל (צילום: סיוון פרג' )

 

בסביבות השעה 22:45 החל המופע המרכזי כשהצ'יינסמוקרס עלו לבמה ופתחו עם הרמיקס המפורסם של "Sick Boy" יחד עם SAYMYNAME – פתיחה חזקה מאוד שהבהירה לכולם שהצ'יינסמוקרס הם קודם כל DJ's שמנגנים מוזיקה אלקטרונית ורק אחר כך כוכבי פופ.

בניגוד לשנה שעברה, אז פישלו בלא מעט דרופים והציגו בעיקר סגנון מוזיקלי אחד (בייס), הסמוקרס הציגו קו מוזיקלי מגוון בהרבה. הטראפ והדאבסטפ היו הכוכבים העיקרים אבל קיבלנו גם לא מעט ביג רום האוס ואפילו נגיעות של הארדסטייל שכללו את הגרסה המדהימה של RAN D ל-"Zombie" של הקרנבריז.

הבעיה הייתה שבשלבים מסוימים של הסט הניסיון לירות לכל הכיוונים היה רחוק מלפגוע וקיבלנו לא מעט שירים שהיו מיותרים מאוד בסט ביניהם "Zombie Nation" הלעוס עד מוות ו-"Under The Bridge" המאוס לא פחות.

אחת הבעיות הגדולות של מופעים אלקטרוניים בישראל בדרך כלל היא שהצד של התפאורה, הפירוטכניקה, הוידאו ארט וכו' לא עומדים בסטנדרטים בינלאומיים. אמש ראינו אולי את המופע המושקע ביותר שהיה בישרא מהבחינה הזו – פירוטכניקה מדהימה שכללה את עבודת הלייזרים הכי מרשימה שנראתה כאן ווידאו ארט באמת יוצא דופן שהוסיף המון צבע לסט של הסמוקרס. כולי תקווה שלא מדובר במשהו חד פעמי ושמה שראינו במופע הזה יהיה הסטנדרט המקומי החדש.

להיטי הפופ הגדולים של ההרכב, הסיבה שבשבילה חלק לא מבוטל מהקהל הגיע, היו מפוזרים לאורך ההופעה בצורה טובה כשמעל כולם בלטו הביצוע המעולה ל-"Sick Boy", אחד מהלהיטים החדשים יותר של הלהקה (והשיר הטוב ביותר שלהם) וכן המאש-אפ המצוין בין "Something Just Like This" ל-"Levels" הנצחי של אביצ'י.

 הצ'יינסמוקרס בישראל
 

הצ'יינסמוקרס בישראל (צילום: עומרי סילבר )

 

אחרי הסט המעולה של הסמוקרס עלו לבמה ויני ויצ'י (הפעם בייצוגו של אבירם סחראי על הבמה). היום (שישי) יעשו השניים היסטוריה כשיהפכו לישראלים הראשונים שמככבים בבמה המרכזית של הטומורולנד והסט שלהם אמש מוכיח שהם הרוויחו זאת ביושר. העובדה שרובו המוחלט של הקהל נשאר לשמוע אותם לצד האיכות הבלתי מתפשרת של הסט הראו שוב שויני ויצ'י הם כבר יותר מעוד DJ's ישראלים אלא ממש כוכבי על של סצנת ה-EDM.

את הערב סגרו Tetrix Bass ו-DUBHEAD (עמי מצרפי ונבו זיגרון), שניים מאמני הדאבסטפ הבכירים בסצנה המקומית. זו ההופעה הראשונה של הצמד על במה בסדר גודל כזה בישראל והם בהחלט ידעו לנצל את ההזדמנות.

הצמד המזוהה עם בייס.קאמפ סיפק סט דאבסטפ מדהים ובעיקר שובר שגם סיפק את מעריצי הבייס שככל הנראה התאכזבו מהכיוון שהסמוקרס בחרו הערב וגם הצליח להשאיר כמות עצומה מהקהל במופע עד סופו של הערב. הישג עצום כשלוקחים בחשבון שמדובר בז'אנר מחתרתי.

בשורה התחתונה, המופע השני של הצ'יינסמוקרס בישראל הצליח להתעלות על קודמו. הסמוקרס עצמם הציגו קו מגוון בהרבה מזה שהציגו במופע הקודם וזה לגמרי עבד לטובתם. תחברו את זה יחד עם ההפקה המושקעת והאמנים המקומיים שהופיעו וסיפקו את הסחורה וקיבלתם את אחד הרייבים המוצלחים יותר שהיו כאן השנה.

קרדיט וידאו: אורית מזרחי

הצ'יינסמוקרס בישראל
 

הצ'יינסמוקרס בישראל(צילום: סיוון פרג')