איגי וקסמן, יח"צ

בדידות ויחסים עם האקס: איגי וקסמן שוברת שתיקה

לורן פלד יוצא אל האור, דניאל סלומון מלנכולי ואחיה של בר סנדלר מ"האח הגדול" מזייף בשיר חדש • סיכום המוזיקה הישראלית

12 שנים חלפו מאז נערת הרוק של הניינטיז, איגי וקסמן, לא הוציאה שיר חדש והשבוע זה סוף סוף קרה – "בוא איתי", רוק מתקתק, קליט ורומנטי עם החותם ה"וקסמני" האופייני והמוכר זו יריית פתיחה מצוינת. הליריקה הרומנטית על בדידות ויחסים עם האקס, המלודיה השובבה והסקסית שנשמעת כקריצה לסאונד של האייטיז והניינטיז הולמים היטב את וקסמן שנשמעת מעולה ומגבירה את התיאבון לעוד חומרים פרי עטה.

מי שיצא מאחורי הקלעים בכדי לתפוס מעט מאור הזרקורים הוא לורן פלד, מוזיקאי צעיר ומוכשר שהלחין שירים בין השאר לאייל גולן, משה פרץ וריטה, והחליט לחבוק שיר סולו ראשון – "42 יום", שתופס את האוזן משמיעה ראשונה. החספוס בקולו של פלד (שמזכיר לי משום מה מעט את שלמה ארצי) והטוטאליות והכנות בהן מבצע את שירו הרומנטי למדי – נוגעים ללב ומקדשים את המטרה – לרגש.

דניאל סלומון  מלנכולי מתמיד בשירו החדש "האם", המתכתב עם הבדידות, כאב האובדן והתהייה האם התקווה בסוף תהפוך למציאות? כמו בכל שיר, סלומון חושף עולם ומלואו טקסטואלי והפעם נושא אותנו עמוק עמוק אל ליבו השבור ופותח בפנינו את הפצעים שמהדהדים במוחו וטרם הגלידו. התוצאה: לא פחות ממצמררת ויפהפיה.

רועי סנדלר, אחיה של בר סנדלר יוצאת "האח הגדול", ממשיך לנסות מזלו כזמר פופ והפעם משחרר את "משוגעת", בלדה רומנטית על אהובה שהלכה והשפעתה עליו. בניגוד לשירים שהוציא לאחרונה, הפעם סנדלר מגיש (אמנם עם זיופים קלים) בלדה שנשמעת מצוין ותפורה למידותיו. הדבר היחיד שחסר הוא הרגש, הכנות והכוונה. הביצוע טכני מדי ולא נוגע ללב.

במה חדשה: יובל בדש – "ג'רי"

האזינו ליוצרת וזמרת צעירה וחדשה – יובל בדש, בשיר בלוזי רוקי חדש- "ג'רי", סיפור רומנטי מתוק שמציג זמרת עם קול נעים וסוחף.