אשרת עיני שברה טאבו גברי במונדיאל: "כשיש הזדמנות, אקח אותה"

כדורגלנית אס"א ת"א היתה האשה הראשונה שמפרשנת בישראל משחק בגביע העולמי: "הלוואי וכבר לא היו תגובות סקסיסטיות, אבל אותי זה מצחיק". הכירו את הכוכבת החדשה על המסך

אשרת עיני, כדורגלנית בעברה, הפכה בשבת האחרונה ב"כאן" לאשה הראשונה שפירשנה משחק בשידור חי, כששידרה את המשחק על המקום השלישי בגביע העולמי. 

"זו היסטוריה קטנה, שמחה שזו הייתי אני אבל זו רק ההתחלה", אומרת אשרת לרפי רשף, "לפני שבוע הודיעו לי שבחרו בי לפרשן את המשחק על המקום השלישי. ברור שיש לזה התרגשות של המעמד עצמו, פוטנציאל פדיחה גדול אבל אני תמיד מסתכלת על ההזדמנות שבעניין. כשיש הזדמנות בדרכי אני לוקחת אותה".

עיני היא שחקנית כדורגל באס"א ת"א, שגרירת אתנה ומרצה, מאמנת בבית ספר לכדורגל של הפועל תל אביב. "חיה ונושמת כדורגל מגיל מאוד קטן, ובעיניי המעבר לעמדת הפרשנית היה טבעי. פרשנתי תחילה את משחקי נבחרת הנערות באליפות אירופה, התגלגלתי לשירים ושערים, וזו פעם ראשונה ששידרתי משחק במונדיאל. תענוג אמיתי".

אשרת עיני, פרשנית כדורגל
 

אשרת עיני. "עוד לא הספקתי לשמוע את השידור" (חמש עם רפי רשף )

 

איזה ציון היתה נותנת לעצמה? "עוד לא הספקתי לשמוע את השידור. אני חושבת שציון סביר, טוב אפילו. נראה לי שדיברתי קצת יותר מדי מהלהט שלי לחשוף ולגלות את המידע, אבל עם הזמן והניסיון אני בטוחה שאמצא את המינון הנכון. לצפות בלופ? נראה לך שיש לי זמן? אחר כך היה אולפן מונדיאל ואז משפחה וחברים, לא ראו אותי הרבה בחודש האחרון". 

האם עדיין יש הערות סקסיסטיות? "הלוואי וזה לא היה קורה יותר, וזה לא היה בשגרה. היו הערות שהצחיקו אותי אישית. 'מה צריך פרשנית', 'מה צריך אשה'. זה נורא הצחיק אותי. אני מקבלת הכל באהבה ובכיף. בספורט יש חוק ברור - מי שטוב ומשפיע יקבל הזדמנות, ואני נאחזת בחוק הזה, מהרגע בו התחלתי לשחק בשכונה עם החברים".