פוסטר הופעות הקיץ של עיריית אשדוד, צילום מסך - הצינור

באשדוד פירסמו לוח הופעות נוצץ לקיץ - אבל בפוסטר יש בעיה אחת

עיריית אשדוד הפיצה פוסטר חגיגי עם כל ההופעות שמחכות לתושבי העיר. כל ההופעות, אמרנו? ריטה, מירי מסיקה ויובל דיין למשל נשארו בחוץ. נחשו מה משותף לכולן

בעיריית אשדוד פרסמו מודעה גדולה עם הופעות קיץ לצעירי אשדוד, אבל יש בה "בעיה" אחת מרכזית - היכן הנשים המופיעות? וזה לא שאין זמרות שמופיעות: ריטה, מירי מסיקה, יובל דיין, מיקי ומיכל הקטנה, כל אלה נשארו בחוץ. 

אדם מסוים התקשר לעיריית אשדוד, שם אמרו לו "אנחנו בשוויון זכויות מלא והכל בסדר, תישן טוב. אנחנו מפרסמים את החוברת על פי התכנים שנקבעו, וגם אם אנחנו לא מפרסמים נשים, זה מבחינת צניעות. אתה מבזבז יותר מדי זמן על משהו שהוא לא רלוונטי".

לכתבות נוספות בתרבות

אריאנה גרנדה משחררת את הקליפ הכי פרובוקטיבי שלה עד כה

נא להתנהג בהתאם: אור סיונוב רצה למועצת עיריית תל אביב

הופעות של הדג נחש, נצ'י נצ' והתקווה 6 - בחינם

אייל אקרמן, סמנכ"ל "ישראל חופשית" שמקדמת את הנושא, הגיב: "אין מקום יותר לחילונים לגור באשדוד, מישהו מנסה לגרש אותם. זה הדבר הראשון שקורה בכל מקום שעובר התחרדות - בהתחלה מעלימים ממנו נשים, אחר כך את קהילת הלהט"ב, אחר כך חילונים. כשאני רואה שנשים נעלמות מהמרחב הציבורי, אני יודע שבקרוב יהיה גם אני".

ריטה
 

ריטה. לא מספיק טובה בשביל הפוסטר (צילום: דודי חסון )

 

בעיריית אשדוד מסרו גם תגובה רשמית: "אשדוד הייתה הרשות הראשונה בישראל שהגדירה את עצמה כעיר ידידותית לנשים. המודעה מציגה שורה של אומנים אותם ביקשו בני הנוער לראות במסגרת אירועי הקיץ. ההחלטה מי ייכלל ברשימה הינה תוצר של סקר שנערך בקרב בני הנוער בעיר. בסקר נבחרו גם עדן בן זקן ונועה קירל, ומכיוון ששתיהן כבר מופיעות באירועים אחרים בעיר, הן לא נכללו ברשימה זו. לנוכח הרגישות הציבורית המחייבת, נגלה יתר רגישות לנושא חשוב זה של נראות".