אדל האח הגדול, צילום מסך

"את ילדה בלי שכל": בית האח הגדול מגיע לקצה

האח הגדול פרק 24: רועי נשבר ומחזיר לישראל עם "כל האמת בפרצוף", מירב לוקחת את הדרמה רחוק מידי, אדל נובחת על העץ הלא נכון ומריה עדיין שותקת. מיכל קליינברג, ביקורת

"עכשיו", הכריזה לירון ויצמן בגאווה, "הבית מחולק בדיוק לחצי דיירים ותיקים וחצי דיירים חדשים". נכון וזה חבל מאוד, כי הבית הפך לפשוט אסופה של אנשים תאבי פרסום, בלי דינמיקה, בלי מערכות יחסים, הרבה "בוקר טוב מאמי", כשכולנו יודעים שבמערכת יחסים אמיתית לא אומרים בכלל בוקר טוב והרבה, שלא לומר המון – צרחות. רוב הפרק אתמול עסקתי בלצעוק גם אני לכל עבר: "איפה השלט?!" בנסיון נואש להחליש; מירב צורחת על עמוס, סימה צורחת על אביבית ובחזרה, מירב צורחת ברחבי הבית, אדל צורחת על כל מיני אנשים, החדשה ממיתר צורחת על אדל, מברשת השיניים צורחת על המשחה, הסלעים צורחים על השמיים, כותבת הטורים צורחת אל תוך עצמה.

פספסתם את הטור הקודם? תתביישו לכם:

חידה: מה משותף לכל הדיירות החדשות ב"אח הגדול"?

בכל אופן, הפרק מתחיל בהעמדה פומבית, להתחיל לחמם על האש את תבשיל הצרחות; אז בר מעמידה את לירז כי גם היא היתה שמנה פעם (שנאמר - בואו נדבר עליי רגע) ומרגישה שלירז לא עוסקת מספיק בהעצמת השמנמנות, שזה מדהים כי זה בערך כל מה שהיא עושה, אם זה בללבוש טייצים וגוזיות ואם זה בלריב על אוכל 5 פעמים בשבוע ועל הזכות שלה לאכול מה וכמה שהיא רוצה. גם רועי מועמד על ידי בר כי "החוויה שלו נבלעה לה", מה זה אומר בכלל ומה עם המשפט המפורסם של עומר אדם: "לא כל הצורח מעניין"? נכון, רועי שקט אבל אם מדברים בקטגוריית חוויות, רועי הבן אדם שעובר את החוויה הכי אינטנסיבית בבית, אבל נגיע לזה.

 בר האח הגדול
 

דוקטור החוויה נבלעה לי (פייסבוק האח הגדול )

 

מושיקו מעמיד את ישראל כי זה לא מכבד שהוא היה עם מגי וגם את רועי כי זה לא מכבד שיש לו דעה מורכבת על צה"ל, אדל מעמידה העמדות נקמה את ישראל כי השפיל את רועי (נכון) ואת תומר כי השפיל את לירז חזור והשפל. אבל הכי מטופש היה אלי (קוסטה ריקה) שהעמיד לכאורה את הראשונים שהיו הכי קרובים לאצבע שלו, "סורי אני לא רואה את התוכנית" אמר, "תביאו לי כבר את הקטמרן ונגמור עם זה, אני מתחנן", לחש.

לבסוף הגיעה ההדחה של אביבית וצמד העוזרים שלה (נו הבנתם), שהעמידה כמובן את סימה ואת מירב ומיד התנדבה להסביר שסימה בן אדם זבל ומירב נגררת אחריה, סימה ניסתה להבין את מי היא מעניינת וטבעה את מטבע הלשון "נא להתפוצץ בהתאם". משם הולכת אביבית, בהיי ממנה מרוכזת של אור זרקורים, ללירז ואומרת לה בעיניים מוטרפות שהכל יהיה בסדר כי "באגדות כמו באגדות הטוב מנצח", אז אם לא פחדתם מאביבית עד עכשיו, זה הזמן להתחיל.

משימה סודית

מירב ועמוס אמורים לעשות כאילו עמוס הוא האקס שלה מפעם ששיקר לה, מירב לוקחת את המשימה למחוזות "אנטיגונה" פינת "המלט" עם צרחות, בכי ו-79 ניסיונות שונים לביים עזיבה של עצמה את הבית, עמוס לעומת זאת הוא יותר 'שחקן אופי', שתכנן להגיד לה "מה קורה מירב", אולי להוסיף איזו קריצה קריפית ולהמשיך בחייו. אבל מה קורה כשמערבבים דרמה עם אדישות? - בלגן. מה שכן, היה מצחיק כשסימה ניסתה "לגשר" בין השניים ואמרה למירב שעמוס היה עצוב ופחד ומירב ענתה לה: "אבל ראית איך הוא הזדקן"? כמו שאומרים הילדים באח הגדול: אני פיפי.

 האח הגדול
 

ברודווי (צילום מסך )

בתוך כל המשימה הזאת באמת רוב מה שהיה זה צרחות שכבר לא הבנתי מאיזה כיוון הן מגיעות, כך למשל מירב בסשן דרמה עם עצמה ופתאום סימה מזדעקת: "אני כבר לא ישנה בלילות!!" מה? אח"כ אדל צורחת על עמוס כל מיני ססמאות של ערס צעצוע כגון "השם שלי לא יהיה בפה שלך" ועמוס עונה לה בלי להסס – השם שלך יהיה איפה שאני רוצה.

אין מה לעשות אדל, לא מאיימים כל כך בקלות על הנהג של "מה קשור" וכל הגנגסטריות דמה הזאת באופן כללי היא די מתישה, כולן רק אומרות כל היום איזה חמודות הן אבל עד שמישהו מנסה להתעסק איתן ואז וואה וואה שחבל לו על הזמן, כי לכאורה הן מסוכנות נורא. מה מסוכן בך? שאת יודעת להרים את הקול? שתצעקי? זאת הסכנה הממשית המפחידה? אני מציעה לכולם לשתות איזה כוס תה טובה וללכת לנוח קצת.

 אדל האח הגדול
 

נובחת על העץ הלא נכון (צילום מסך )

 

אז בתוך רשת הצרחות פתאום דניאל יוצאת על אדל שיוצאת עליה חזרה ואז הולכת לבכות ולטעון שזה "בחיים לא קרה לה", אמינות מאוד קלושה ממישהי שמדקלמת משפטי בייבי גנגסטה בלי למצמץ. אבל, מה זה משנה, תיכף ייכנס בעלה של מירב לבית ויעשה סדר בעניינים ואם חשבנו שראינו את מירב עד כה עושה את האנטיגונה הכי טובה שלה – אני מניחה שהשיא עוד לפנינו.

הרנסנס של רועי

רועי שוכב במיטה ובוכה, קלוז אפ קרוב מידי מראה לנו עובדה זו היטב, האם זה בגלל שהמזגן מקפיא את החדר? האם זה כי גילה שמריה אילמת? האם זה כי מושיקו לא אהב את השיר שלו? לא, רועי בוכה כי הוא נורמלי. רועי בוכה כי הוא נורמלי בבית משוגעים.

זה מלכוד 22: מי שמתאים לבית האח הגדול הוא לא בקו השפיות, מי שלא מתאים – הוא השפוי. ורועי אכן לא מתאים, הוא מותש מהנרקסיזם של כולם, מותש מהיכולת הבלתי נדלית והעניין האינסופי ללכלך ולרכל על אחרים, הוא משועמם, אין לו עם מי לדבר חוץ מעם מריה כשכאן טמון כמובן אוקסימורון כי אמרתי 'לדבר' ומריה פשוט הולכת ונהיית יותר ויותר אילמת ככל שעוברים הפרקים, כמו מין בובת אינסטגרם שהוצאה מהאינטרנט לעולם האמיתי אבל המדענים לא הצליחו ממש להפיך בה חיים. 

 האח הגדול
 

אין עוד פיצ'רים? (צילום מסך )

ואז כמו במחזה עצוב, בעוד שרועי בוכה על כך שאנשי הבית רעים ורכלנים - דיירי הבית יושבים בחצר ומריצים עליו בדיחות. קלאסי. אז כמובן שנהיית סביב אירוע הבכי של רועי מהומה לחששנית רכלנית, כמה אירוני. "רועי בוכה" מתפשטת השמועה בבית כמו אש בשדה קוצים, לאט לאט דיירי (טוב דיירות) הבית עולות אל מיטתו כל אחת וזר הניחומים שיש לה להציע, של מריה למשל, באופן לא מפתיע, מתמצה במבט פוטוגני מודאג, ישראל לעומת זאת עובר ליד רועי השוכב על ערש דווי של עצבות ופולט לעברו: "יאללה צא מזה" או משהו כזה, ואילו רועי עונה לו "שחרר".

לעין הבלתי מזוינת זה נראה כמו שיחת גברים קלאסית, אולי אפילו שיחת נפש, מבית היוצר של הקופירייטרים של "גולדסטאר" אבל מסתבר שלא, ישראל נעלב (נרקסיסטים אחד אחד, זוכרים?) ואילו רועי – רועי נולד מחדש והוא עולה ממיטת הבכי כמו עוף החול, נמאס לו מהאנשים כאן ומהשטויות שלהם והוא עושה לישראל בחזרה את "כל האמת בפרצוף", אבל לא בטריפ של כוח אלא בפיכחון ובעיקר תחושת מיצוי. אם רועי ימשיך במטאמורפוזה, יש מצב שהוא יהיה באופן מפתיע הדמות המעניינת של העונה.

 האח הגדול
 

מישהו פה התעורר (צילום מסך )

לירז מודחת

לירז מודחת עם סרטון סיכום די מבאס שמראה שתי שניות את סמואל, חמש דקות ריבים ריבים ריבים ואז עוד שתי שניות של ריקודים עם נוצות וקמח. זהו, ניפגש ממש עוד מעט כי מסתבר שיש גם היום פרק אבל בסדר אין בעיה, הטורים האלה גדלים על העצים מחוץ לבית שלי.

רגעים לציטוט:

אביבית לסימה: "אני שמה לך מראה מול הפנים", סימה: "כל הבית מראות", פחחחחח

אלי על אביבית: "היא מקסימה, מסופלסת", רגע, יש לה סיפליס?

מירב ועמוס מגלים שלשניהם יש ילד שנקרא ליאון: "גורל! קארמה!", וגם מטבוחה! דבק מגע! סוכריות קופצות!

 האח הגדול
 

תביא כיף, אין לי איתך כלום (צילום מסך )